Drogie panie i dziewczyny

Kampania wyborcza wchodzi w ostatnią fazę. Nie czuję tego tak jak ci co mieszkają nad Wisłą. Przeglądam jednak portale i coś tam zawsze się dowiem i coś tam zawsze wyczytam.

Ponoć w Pruszkowie odbyła się jakaś debata kandydatów na posłów z udziałem gościa od koperty córki leśniczego. Fakt, że ten gość wciąż kandyduje odrobine mnie zdumiał. Z drugiej jednak strony, zahartowany w boju z kornikiem drukarzem, takie drobne potyczki jak jakaś debata to dla niego pic na wodę.

Chociaż ten bezczelny owad wygryzł byłego ministra środowiska ze stanowiska, ten jednak się nie poddaje. Ma w końcu doświadczenie nie tylko na polu ochrony natury w walce ze szkodnikami wszelkimi ale i w zakresie prac kurierskich a prezes przecież potrzebuje ludzi z doświadczeniem, że tak powiem ogólnym. Gość coś tam wie, coś tam słyszał ale, w którym kościele tego sam nie jest pewien. No i generalnie nie musi tego wiedzieć. On jak większość sług prezesa nie jest od myślenia tylko wykonywania poleceń.

Okazało się zatem, że były już na szczęście minister zna się również na sprawach rodzinnych. Nie mam złudzeń, że o tych dowiedział się w domach rozrywki prezesa NIKu. Mniejsza jednak o to.

Pan Jan z rodziny Szyszków tak widzi politykę społeczną państwa:

To jest podstawowy obowiązek państwa w tej chwili. Co zrobić, żeby dzietność kobiet była powyżej 2,5. I w ten sposób trzeba zadać pytanie. I tu mamy w gruncie rzeczy dwie koncepcje. Jedną, którą żeście tu bardzo mocno skrytykowali, żeby budować żłobki i przedszkola. Ale druga alternatywa jest taka, żeby budować zdrową rodzinę, gdzie ta rodzina ma możliwość wychowania trójkę czy czwórkę dzieci przy odpowiednim zarabianiu przez męża odpowiedniej pensji. To jest chyba jedyne wyjście w tym układzie. A nie poprzez budowanie żłobków i przedszkoli, kobieta pracuje, mąż pracuje, mają oboje niską pensję. To jest jakiś obłęd zupełny!

I dalej,

To jest podstawowa rzecz, która powinna zostać zapewniona. A nie w sposób sztuczny pomagać w budowie żłobków, przedszkoli i tych innych rzecz. To są sprawy chwilowe… To spuścizna po poprzednim systemie, no, komunistycznym, ale również po rządach Platformy Obywatelskiej i PSL.

Osobiście jestem trochę zawiedziony tezami pana Szyszki. Poszedłbym o krok dalej. Zlikwidować szkoły. Po co komu nauka, to też jakiś komunistyczny przeżytek. Dobre jednak i to. Przedszkola i żłobki do lamusa, o szkołach pomyślimy potem.

Co wy na to dziewczyny? Mi wychodzi na to, że awangarda rządzącej partii widzi w was maszyny do rodzenia dzieci. Jeśli wam się takie rozwiązanie podoba to głosujcie na partię Jarosława, bo to zapewne nie Jan Szyszko jest głównym strategiem tego ugrupowania.

Jeśli jednak macie marzenia o byciu czymś więcej to proponuje się zastanowić.

A młodszemu pokoleniu gwoli przypomnienia. PRL nie był państwem komunistycznym to po pierwsze. Po drugie nie upadł przez nadmiar szkół, przedszkoli czy żłobków. Upadł bo rządziła nim jedna partia nieznosząca krytyki.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25282215,jan-szyszko-uwaza-ze-nie-powinno-sie-budowac-zlobkow-i-przedszkoli.html

34 myśli na temat “Drogie panie i dziewczyny

Dodaj własny

 1. I jeszcze takie spostrzeżenie, w PiSie wszyscy są fachowcami od wszystkiego! Tam piekarz może zajmować się zamówieniami dla wojska, dentysta pisać ustawy prawne a katechetka zajmować problemami w służbie zdrowia! Oni są wybitnymi specjalistami w każdej dziedzinie, tylko nic kur*a nie potrafią zrobić tak jak trzeba i czego się nie dotkną to spier…ą! 🙂 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Marku wszystko się sprawdza, co przewidywałam w 2015 roku! Wszystko się sprawdza, ale mi nie wierzyli. Mówiłam, że będzie także cenzura Internetu i to może się ziścić, bo już przebąkują! To może być ostatnia niedziela, bo jutro się możemy rozstać!

  Polubione przez 1 osoba

 3. To jest właśnie jeden z bardzo wielu powodów dla których zastanawiam się nad sensem uczestniczenia w wyborach. Od 1992 r, gdy pewien mały człowieczek śmiał się, gdy palono kukłę prezydenta Wałęsy, znaczna części narodu próbuje wyrzygać tego pana. Ale niestety, on i jemu podobni od ponad 30 lat pałętają się w polityce jak smród po gaciach mimo, że ciągle przewodzą na listach polityków, którym nikt by nie zaufał.

  Polubienie

  1. Odkąd pamietam w Stanach mówi się o ograniczeniu kadencji reprezentantów i senatorów do do dwóch. Tylko, że oni sami musza to przegłosować. Jakoś im to nie na rękę. Myśle, że tu jest pies pogrzebany. Te same nazwiska, ci sami przegrani prywatnie ludzie. Dlatego w spadku Stany dostały Trumpa, który na zewnątrz wydawał się spoza układu. Dopóki posłem lub senatorem można być w nieskończoność dopóty będziemy mieli do czynienia z darmozjadami traktującymi bycie posłem jako zawód a nie przywilej.

   Polubienie

   1. Mnie te trwające w nieskończoność kadencje parlamentarzystów by nie przeszkadzały, gdyby dotyczyły wybitnych osobistości, które pomimo znacznego wieku nadal są sprawne unysłowo i aktywne na scenie politycznej (np. Bartoszewski). Bo przecież taka „Rada Starszych” sprawdzała się od tysięcy lat. Problem jest w tym, że nie mamy czytelnych kryteriów, które by zatrzymywały miernotę, karierowiczów i eliminowały nepotyzm i kolesiostwo.

    Polubienie

    1. Taką radą starszych powinen niby być Senat. Zdominowała go jednak miernota pod przywództwem Karczemnego Karczewskiego. Podzieliłbym Twój pogląd jednak kryteria wyboru Senatorów powinny być inne niż zwykłych posłów (osłów). Dobrze by było gdyby nie reprezentowali żadnych partii, na dobry początek.

     Polubienie

 4. Nawet nie wiedziałam że pan kornik/szkodnik znowu startuje, to szczyt wszystkiego…ale pewnie wielu jemu podobnych. Ostatnio wysłuchałam rozmowy z panem Glińskim od kultury, masakra!
  Ciekawe jak im wyszła dzietność 2,5 ?
  Może to 0,5 to kot prezesa?

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

%d blogerów lubi to: