Robin Hood czy Al Capone

Przeglądając ostanie sondaże przedwyborcze obwieszczające jednoznacznie zwycięstwo obecnie rządzących, pomyślałem sobie o zrobieniu rachunku sumienia dotyczącego mojej pamięci z ostatnich czterech lat.

Dziele się zatem nim na tych stronach dla pewności, że może czegoś nie pamietam, może coś zapomniałem co obecna władza zrobiła a co uprawniałoby ich do kontynuowania rządzenia.

Oto co ja pamietam, zaczynajac od pozytywów.

-Obniżenie wieku emerytalnego. Niewątpliwie poprzednicy kompletnie zlekceważyli nastroje społeczne podnosząc go. Prawda jest jednak taka, że to jest trend ogólnoświatowy związany z przedłużającą się średnią życia ludzi. Czy to jest rzeczywiście konieczność? To już rozważania na inny artykuł.

-Pięćset plus, program zmierzający do wzrostu narodzin dzieciaków. I tu można dyskutować na temat jego korzyści. Lud jednak coś dostał, czego nigdy nie dali mu poprzednicy.

-Krańcowo przyciśnięty do muru mógłbym jeszcze nieprzyjęcie uchodźców rozważać w kategoriach plusowych. Nie jestem przeciwko nim. Uważam jednak, że polityka Unii Europejskiej względem nich jest błędna. To jednak też dyskusja nie na teraz.

I to już wszystko co mógłby zaliczyć na korzyć ugrupowania prezesa.

A teraz to co pamietam z przeciwnego bieguna wątpliwych osiągnięć rządzącej partii:

-Broszka z nagrodami czyli pierwszy objaw chciwości tego rządu.

-Marny western czyli jak wykończyć stadniny

-Do jednej bramki czyli 27:1 i klęska polskiej dyplomacji przy wyborze Tuska

-Nowe lądy czyli Witold na San Escobar

-To idzie młodość czyli Antoniego doradcy w MON.

-Ołowiani Żołnierze czyli Bandy WOT w terenie

-Zdradzieckie Mordy czyli patriotyczna nowomowa

-Gorszy sort czyli siedemdziesiąt pięć procent mieszkańców naszego kraju

-Miska ryżu czyli pomysł premiera jak wyżywić naród

-Srebrna Gate czyli pomnik dla Larego i Jerrego

-Kryptonim Ojciec czyli jak zadowolić Toruń

-Kryptonim Północ czyli Adrian w piżamie podpisuje ustawy

-Kępa w akcji czyli co się wyciera wyrokami TK

-Papier toaletowy czyli czym jest konstytucja

-Darowizna czyli jak przejąć majątek państwowy

-KastaWatch czyli Emilka z Ministerstwa Sprawiedliwości

-Mazurek w akcji czyli nie popieram ale się nie dziwię

-Swój człowiek czyli prokurator Piotrowicz

-Złotousta Krycha czyli język miłości

-Kraj w ruinie czyli wina Tuska

-Doradczynie czyli sekretarki prezesa NBP

-Paralizator czyli przesłuchanie

-Brudne łapy prezesa czyli jak prawie przestępca został ministrem

To wszystko jest jednak drobnicą wynikłą z mojego poczucia humoru. Afer w trakcie istnienia tego rządu było ponad dwieście pięćdziesiąt jak podają różne źródła. Zniszczono wszystko co stało na drodze prezesa. Sejm i Senat stały się zakładnikami marszałków obu izb. Trybunał Konstytucyjny nie istnieje. Sądownictwo to prywatny folwark Ziobry. Staliśmy się wasalem Wuja Sama. Z punktu wodzenia religii zmierzamy w kierunku fundamentalizmu islamskiego. To tylko te najważniejsze osiągnięcia obecnych włodarzy.

Ja jednak pamietam jeszcze coś o czym w kontekście afer mało się mówi. Pamietam dwa samozapalenia na znak protestu przeciwko tej władzy zakończone śmiercią. Pamietam też morderstwo na prezydencie Gdańska, które było wynikiem odmowy udzielenia środków bezpieczeństwa przez aktualnie rządzących.

Dziwi mnie, że tak mało znaczą powyższe fakty wobec marnych pięciuset złotych. Dziwi mnie, że pospolici przestępcy stali się bohaterami ludowymi.

Masy wciąż wierzą, że partia prezesa to zastępy Robin Hooda. Tymczasem to mafia Al Capone’a.

Reklama

31 myśli na temat “Robin Hood czy Al Capone

Dodaj własny

 1. Wiem, że nie lubisz poprawiać literówek, ale tego samozapylenia (chyba zamiast samozapalenia) warto chyba wrócić. 😉
  Natomiast sprawa z wiekiem emerytalnym i 500+ nie jest tak jednoznacznie, niektórych nawet po 90+ trudno wygonić na emeryturę, a inni chętnie by ją wzięli zamiast po raz pierwszy iść do pracy. Podobnie jest z 500+ Można za to wyżywić całą rodzinę (tam, gdzie koszty utrzymania są niskie), albo – tak jak pisał K. Wojewódzki – wydać jednorazowo na lunch dla swojej pociechy w luksusowej restauracji.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Zawsze sprawdzam tekst przed publikacją. A jednak uciekło mi to samozapylenie. Dzięki i proszę o tego typu uwagi.
   Z mojego punktu te oba programy tez nie maja jednoznacznego pozytywnego wydźwięku. To one jednak determinują popularność tego rządu. Stąd przyjąłem jej jako pozytywy. Widać jak na dłoni, że dla myślące prostymi kategoriami człowieka, to wreszcie o niego zadbano. Na szali zasług te dwie rzeczy, dla ludu, mają olbrzymi ciężar iż dają się być zdolne przeważyć wszelkie niecności ugrupowania Jarosława.

   Polubienie

  1. Tez to czytałem Elu. Ponoć jednak w jednym z ostatnich numerów Angory, rożnego rodzaju afer naliczono ponad dwieście pięćdziesiąt. To są najwięksi aferzyści w naszej najnowszej historii. A Jarek śmie to nazywać Polską Plus. Wyjątkowy hipokryta.

   Polubienie

 2. Zaliczył bym 500+ i trzynastą emeryturę do pozytywów TYLKO WTEDY GDYBY BYŁY NA TO PIENIĄDZE, ale że te programy powodują spore zadłużenie trudno powiedzieć że PiS zrobił to dobrze… To tak jakby pójść do banku, wziąć sporą pożyczkę i zaraz po wyjściu z niego porozdawać wszystko ludziom…

  Polubione przez 1 osoba

 3. Poza tym forma tego rozdawnictwa jest kiepska, bo rodziny patologiczne mają za co chlać a ich dzieci nadal gówno mają. Żeby nie było, sam program jest ok, ale powtarzam, niedopracowana i zadłużająca kraj… Za to minusy obecnemu rządowi można wyliczać w nieskończoność.

  Polubienie

   1. Miejmy nadzieję że tym razem Polacy miło zaskoczą frekwencją… Choć sam w to nie wierzę, bo u nas ludzie jakby mieli gdzieś kto będzie rządził ich finansami… Nie wiem z czego to wynika, chyba z lenistwa, bo jak inaczej to wytłumaczyć…

    Polubienie

 4. Przy tylu zarzutach dotyczących obecnie rządzących , nie ma najmniejszych szans ,żeby wygrali. Mają w garści sondażownie dlatego sondaże im sprzyjają , spokojnie można się nie martwić Można się też nie martwić jeśli większośc z pana zarzutów jest dęta i nieprawdziwa, co również jest możliwe. Wtedy może się okazać, że za przeważy i wygra bliższy prawdy.Bardziej uczciwy. Mniej pogardzający słabszymi lub niemal wcale nie pogardzający. Może nawet wygrać
  ten, którego zmarli są wyszydzani i obrażani po śmierci.

  Polubienie

  1. Jak się słucha TVP to zapewne jest jak pani mówi. Niewątpliwe zatem, że to ja jestem dęty a pani ma racje. I słowo o odejściu pana Szyszki, niech pani sprawdzi daty. To po pierwsze. Po drugie to ten pani wódz wykorzystuje śmierć swojego brata już od ponad dziewięciu lat i nie zamierza go zostawić w spokoju. No ale to taki specyficzny rodzaj mówienia prawdy i bycia uczciwym.
   Dziękuje za ten jak zwykle obiektywny komentarz.

   Polubienie

 5. Jakieś badania pokazały, że spory (nie pamiętam dokładnej liczby) odsetek wyborców PiSu wierzy, że te darowizny dla ludu, to z partyjnej kasy poszły. Reszta nie bardzo kuma, co może im grozić w przyszłości, bo czytać nie czytają (poza wnioskami o zapomogi), a oglądają tylko TVP. Taki elektorat to prawdziwy skarb.

  Polubienie

  1. Muszę się sprzeciwić pani Szarabajko. Badania na bardzo pokaźniej próbie, dowodzą, że wyborcy Pisu oglądają wszelkie media, telewizje itp..a wyborcy opozycji skazują się na Gazetę Wyborczą TVN .Wynika z tego , że szerszy postrzeganie mają jednak wyborcy PiS.

   Polubienie

    1. Wszelkie, tzn TVN Polsat,WP ONET OKOPRESS itp również. Rozumiem ,że nie spokał się poan z tymi badaniami dlatego nie wziął tego pod uwagę.
     Pamiętam wypowiedź pana Głowackiego z NY, to tak odnośnie pana postrzegania. otóż rzeczony pan stwierdził ,że jest na bieżąco z tym co w Polsce bo czyta Gazetę Wyborczą…taka to anegdotka ale mówiąca wiele.

     Polubienie

  2. Mówią, że tego skarbu jest nieco ponad piec milionów. Można ich zatem pokonać. Czytałem i ja na wirtualnej Polsce, że to niby PiS finansuje te wszystkie datki. Fajnie byłoby zobaczyć skąd na to biorą pieniądze. Ale to pewnie głęboka podatkowa tajemnica😃😃😃

   Polubienie

   1. Pamiętam, że głosowałam na PO gdy zaczynali swoje rządy. Na koniec ich rządów , swoją ciężką pracą, doprowadzili do mojego nimi rozczarowania ale …dałam się nabrać genialnemu oszustowi panu Tuskowi i chociaż teraz już nie robią na mnie wrażenia jego kłamstwa to jednak perfekcja przy ich wypowiadaniu jest taka sama . Może by była jakaś szansa by na nich zagłosować gdyby nie występowanie przeciwko Polsce w każdym możliwym miejscu i czasie a szczególnie w PE. Na PZPR nie jestem w stanie zagłosować z przyczyn rodzinnych. Szanowni przyjaciele pana Czarzastego, ot tak pobili mi ojca ,że niemal zmarł . Nie naprawili szkody a teraz w koalicji z Biedroniem, którego słowo mniej warte niż bańka mydlana są dla mnie nie do strawienia. Pan Zandberg nie ratuje sytuacji bo kto uczciwy wchodzi w relacje ze złem. Żart na koniec został- czyli PSL , fundament chyba każdego rządu i pan Kosiniak-Zrobimy…ależ oczywiście, zrobimy , tak jak już zrobiliśmy. Gdyby nie pan Korwin i jego schizofrenia , takie mam wrażenie, na Konfederację bym głos oddała ale…niestety, nie wydają się mieć zdolności koalicyjnych a sami nie maja najmniejszych szans . Zostaje mi PiS na który pozwolę sobie zagłosować i pójdę do wyborów z kimś kto zagłosuje na PO (zadając kłam narracji ,że jest jakaś wojna miedzy Polakami). Zagłosuję na Pis chociaż mam do nich wiele ale. Zagłosuję bo od pierwszego dnia ich rządów, rzucili się na nich wszyscy i ujadanie nie skończyło się nawet na chwilę przez cztery lata. Kłamstwa ,kłamstwa i propaganda a oni jednak dali radę i chociaż kilka ewidentnych wpadek się zdarzyło to jednak nie ma najmniejszego porównania między Kaczyńskim a Schetyną …różnica klas jest ogromna i ta klamra…jak PO kpiła sobie przez lata ze śmierci Lecha Kaczyńskiego a niedawno na konwencji, ustami Wałęsy , pokazała pogardę dla pana Kornela Morawieckiego…a to wstyd , wielki wstyd zmarłych nie szanować.

    Polubienie

    1. Zaprosiłbym panią do Ekwadoru, żeby na własne oczy mogła pani zobaczyć czym się kończy rozdawnictwo. Żeby to zrozumieć trzeba jednak odrobinę szerszych horyzontów sięgających dalej niż czubek własnego nosa.
     A z tymi zmarłymi to tylko gwoli przypomnienia. To ten rząd pomimo sprzeciwu rodzin nie zrezygnował z grzebania w trumnach smoleńskich. Bez powodu, pod ciemne masy.

     Polubienie

 6. Świetna robota, solidna i z humorem jednocześnie, gratuluje skojarzeń i porównań.
  Naród, niestety jest tak skłócony, że najlepiej byłoby stworzyć dwie Polski, na wschód od Wisły kraj PiS, na zachód reszta…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Staircase Heaven

Modern Staircase & Balustrade

NA SATURNIE

jestem na innej orbicie, a tu jest chaos

Pisane Kobiecą Duszą 💋

Witryna Internetowa Pisana Kobiecą Duszą*** The website has a google translator

Listy i [inne] brewerie.

"Plus ratio quam vis".

kosmiczne lata

papa was a rolling stone

Pielgrzym

Z głową w chmurach po bezdrożach

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

%d blogerów lubi to: