Nie nadążam.

Świat nie przestaje mnie zaskakiwać…nie, źle powiedziałem, mówiąc świat miałem oczywiście na myśli ludzi w nim żyjących. Chyba pogubiłem się gdzieś po drodze i „technologicznie” zostałem w tyle. Czytając, niektóre wiadomości, nie sposób nie popaść w zadumę nad rozwojem naszej cywilizacji.
Na cuenkańskim anglojęzycznym portalu internetowym wyczytałem taką oto wiadomość. Dwudziestojednolatek zmierzał na pogrzeb. W drodze został jednak zamordowany. W trakcie jego pogrzebu jego koledzy postanowili zrobić mu ostatnią przysługę. Wyciągnęli go zatem z trumny i posadzili na motocyklu pomiędzy kierowcą i drugim pasażerem tak aby nie spadł. I wyruszyli w drogę. Przyglądało się temu ponoć spora grupa ludzi i żałobników. Po przejażdżce, zmarły wrócił do innej trumny, bo oryginalną zlano alkoholem. Co ciekawe nikt nie mógł przeszkodzić w tym dziwnym obrzędzie z policją włącznie, bo ceremonia miała charakter prywatny.
Tak, tak miało to miejsce w Ekwadorze w mieście o nazwie Portoviejo, jednym z większych tutejszych miast. No cóż, każdy obchodzi stypę na swój sposób. Ten jakoś mnie nie przekonuje.
Ze Szwajcarii, kraju w środku Europy, uważanym za bardzo postępowy nadeszła inna, równie zdumiewająca relacja. W kraju Helwetów dopuszczalna jest eutanazja. Jestem jej zwolennikiem stąd to akurat nie wywołuje we mnie zdumienia. Zgodnie jednak z tym co wyczytałem aby zostać przyjętem do ośrodka świadczącego tą usługę, trzeba być zaszczepionym dwoma dawkami przeciwko covidowi. Tego już nie bardzo rozumiem. Ktoś powie, że to w celu ochrony ludzi tam pracujących. Okey, tylko czy w tym przypadku nie wystarczyłby zwykły test, który zezwala na międzynarodowe latanie? Eutanazja zapewne nie jest tam za darmo, zatem koszty testów można by do niej doliczyć, po co męczyć umierającego człowieka. Szczepionka mu już nic nie pomoże poza dodatkowym stresem.
Do kompletu brakuje mi tylko informacji z obozu kaczystów, że metoda leczenia wiceministra Mejzy to nasz narodowy wynalazek. Jako zwolennik metod alternatywnych, nie mam zamiaru ośmieszać samej metody, natomiast chciwość i wykorzystywanie do swoich celów ludzkiego nieszczęścia napawa mnie obrzydzeniem.

26 myśli na temat “Nie nadążam.

Dodaj własny

 1. Ja też coraz mniej pojmuję, a głupota ludzka coraz bardziej przytłacza. Świat na wyciągnięcie ręki, a wiadomości jakby nie z tego świata. Na Interii bez przerwy publikują przewidywania wróżów, to może zrezygnujmy z nauki, wystarczą wróżby…
  Zasyłam serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ja bym dodał jeszcze przypadek dwóch Niemców, którzy prawie notarialnie umówili się, że jeden drugiego zabije i … zje. Wykonawca „testamentu” już siedzi po wyroku, ale problem nadal pozostaje, bo świat się zmienia, niekoniecznie tak jak byśmy tego chcieli.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Ach, dziwny jest ten świat… Zaśpiewała Edyta Górniak na wielkim koncercie w hołdzie dla żołnierzy na granicy.
  Tego samego dnia Papież dziękuje Grekom za przyjmowanie migrantów i publicznie ogłasza, że budowy murów i zasieków to nie jest dobry sposób na problem migracji.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Świat jeszcze nie raz nas zadziwi.
  Wczoraj zmarła na covid 55-letnia kobieta, świeżo upieczona babcia, nie chciała się szczepić, bo szczepionka, według niej nie miała odpowiedniej aury, a prosili ją bliscy, by się zaszczepiła dla dobra wnuczki.
  Wnuczka i synowa zachorowały, ale maja się dobrze, bo mała ma przeciwciała od matki.
  Zmarła umarła samotnie, bo mieszka sama, a gdy syn chciał sprawdzić dlaczego milczy, trzeba było wzywać straż, by wyłamała drzwi.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Pisane Kobiecą Duszą

Witryna Internetowa Pisana Kobiecą Duszą*** The website has a google translator

Listy i [inne] brewerie.

"Plus ratio quam vis".

kosmiczne lata

papa was a rolling stone

Pielgrzymi

Z głową w chmurach po bezdrożach

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

%d blogerów lubi to: