To będzie jutro

Jutro mija czterdziesta pierwsza rocznica śmierci Johna Lennona. Któż go nie zna? Żył tylko czterdzieści lat. W październiku skończyłby osiemdziesiąt jeden. Niestety dosięgła go kula fanatyka The Beatles Marka Davida Chapmana. Zginął przed wejściem do własnego mieszkania. Po drugiej stronie ulicy znajduje się nowojorski Park Centralny. Specjalną sekcję dedykowano właśnie jemu i The Beatles, nazywając ją Strawberry Fields. Tutaj wmurowano też kamień z napisem Imagine.
To chyba najbardziej znany utwór Lennona, którego treść jest ponadczasowa. Wyobraźmy sobie świat bez nieba i piekła, bez religii, bez państw, bez chciwości, bez głodu, bez konieczności zabijania i umierania za coś, bez posiadania. Wyobraźmy sobie świat, tylko z ludźmi którzy pragną pokoju. Pewnie myślisz, ze jestem marzycielem, jednak nie jestem jedynym. Mam nadzieje, że i Ty do nas dołączysz i świat będzie nasz wspólny i jedyny.
Niesamowity tekst i przesłanie, od którego coraz bardziej się oddalamy.
Często zachowuję w swoich fotograficznych zbiorach anegdotki znalezione gdzieś w sieci. Oto jedna z nich na temat Beatlesów.
W 1994 Paul, George i Ringo spotkali się w celu nagrania muzyki do Antalogii. Nie mieli jednak na to zbytniej ochoty i chcieli coś wspólnie skomponować. Jeszcze za życia Johna ustalili jednak, że gdyby zespół się rozpadł albo kogoś zabrakło, pozostali członkowie nagrywając wspólnie nigdy nikogo nie zastąpią kimś innym i nie użyją słowa Beatles. Paul jednak wpadł na pomysł aby skontaktować się z Yoko Ono, by dowiedzieć się czy nie ma jakiś starych nigdy nie publikowanych taśm z nagraniami Johna. Okazało się, że miała. Były to nagrania z 1977 roku a jedną z niedokończonych piosenek była kompozycja „Free like a Bird” czyli „Wolny jak Ptak”. Nowojorczycy słowo bird wymawiają po swojemu i brzmi tak jak boid. Ta wymowa znalazła się w kompozycji Johna.
Paul, George i Ringo skomponowali wspólnie utwór, w którym znalazły się również fragmenty „Free like a Bird”.
Po skończeniu nagrania wyszli przed dom i postanowili zrobić sobie wspólne zdjęcie. W jego trakcie niespodziewanie w oku obiektywu znalazł się paw. Paul był przekonany, ze to była personifikacja ducha Johna.

21 myśli na temat “To będzie jutro

Dodaj własny

  1. Beatlesi są, byli i będą niepowtarzalni. Pamiętasz żółtą łódź podwodną? 😉 Genialnie prosta, genialnie porywająca i ponadczasowa.
    Lennona zamordowano z miłości. Czasem zastanawiam się, co więcej szkód czyni? Miłość, czy nienawiść?

    Polubione przez 1 osoba

  2. Beatlesów doceniłam i uwielbiłam dopiero w mocno dorosłym okresie życia. Choć doroślałam razem z ich karierą jakoś ominęła mnie Beatlesomania:)) Dziś jednak wariuję gdy ich słyszę.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: