Technologia

Technologia 5G od dawna wzbudza kontrowersje. Na jej temat powstały już niezliczone teorie spiskowe. Nie będę się do nich odnosił ani przytaczał bo w temacie ciemny jestem jak tabaka w rogu.Dzisiaj jednak na internecie znalazłem taki oto artykuł.

Ostatnio jestem w antykorporacyjnym nastroju. Ten artykuł dolał tylko oliwy do ognia. Zastanawiam się zatem czy to jeszcze w dalszym ciągu postęp czy już bezlitosna walka o dominację? Czy my rzeczywiście tego potrzebujemy? Czy to jeszcze rozwój nowych technologii czy początek wojny pomiędzy wielkimi korporacjami? Aż mnie ciarki przechodzą na myśl o technologii 100G. Coś mi się wydaje, że to „G” oznacza odchody i szybciej niż nam się wydaje, tylko one pozostaną z naszej cywilizacji.

Ot taka „radosna” myśl na czwartek.

33 myśli na temat “Technologia

Dodaj własny

 1. Klik dobry:)
  A ja myślałam, że postęp nie istnieje i że jesteśmy nawet na etapie cywilizacyjnego cofania się. Ja jednak żyję w Polsce – na płaskiej Ziemi, którą dźwigają słonie. Cóż więc moje obserwacje w zderzeniu ze światowymi G i samolotami. 😉 🙂 🙂 🙂
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 1 osoba

 2. JASNE, ŻE NICZEGO TAKIEGO NIE POTRZEBUJEMY!! Tak jak i 20-tu odmian robotów sprzątających, stu odmian ekspresów do kawy, dwudziestu niby różnych proszków do prania itp. Obudzimy się, za przeproszeniem „z ręką w nocniku”, i dla większości będzie już za późno. Koszmar.

  Polubione przez 1 osoba

    1. Czytałem gdzieś, że w ramach reklam istnieje coś przekaz niewidoczny dla nas, który powoduje, że musimy kupić reklamowany produkt. No i kupujemy to badziewie nawet jeśli moglibyśmy się bez tego obejść. Ludzie wciąż nie wierzą, że są często manipulowani.

     Polubione przez 1 osoba

   1. Gorsze,że większość ludzi sobie nie zdaje sprawy co oni nam szykują. Do tej pory nikt na świecie nie miał takich możliwości inwigilowania i zniewalania swoich obywateli ,nikt z nas nie wie jakie już mają możliwości a co jeszcze wymyślą , może będą nas wyręczać w myśleniu i za nas marzyć.Strach pomyśleć, oby się nie spełniły te science fiction.:))

    Polubienie

 3. Ciekawe. Jeśli to prawda, to fimy będą musiały upgradować swój sprzęt, co narazi ich na koszty (które przerzucą pewnie na klientów w postaci droższych biletów).
  To nie byłby pierwszy raz, jak usprawnienie technologii w jednej dziedzinie, rozwala coś w drugiej. Uważam, że to po części dlatego, że staliśmy się tylko specjalistami od jednej wąskiej specjalizacji i nie mamy już szerszego oglądu sytuacji jako inżynierzy.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Postęp technologiczny zawsze wiąże się z ludzkimi kosztami. Można tego uniknąć, gdyby zysk przestał być czymś najważniejszym w działaności korporacji. Niestety to nam nie grozi, raczej wręcz odwrotnie, będzie stawać się niewolnikami coraz to nowszych technologii, co dość bezkrytycznie akceptujemy.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: