Nadmiar wynaturza

Odkąd Ronald Reagan zniósł przepisy i prawa wprowadzone w Stanach po Wielkim Kryzysie lat trzydziestych, odtąd zapaliło się wreszcie tak długo oczekiwane zielone światło dla bogaczy. Jeszcze w tamtych czasach krezusów nazywano milionerami i było ich w USA najwiecej. Dzisiaj słowo milioner to drugiej kategorii bogacz. Na najwyższym stołku bowiem usadowili się miliarderzy. Wciąż najwiecej ich w kraju nad Potomakiem i to nie powinno nikogo dziwić.
Za Wielką Depresję odpowiedzialni byli przede wszystkim banksterzy. Dlatego ograniczono ich prawa. Reagan je usunął. Jego następca George Bush senior, pełniący za Reagana funkcje vice prezydenta kontynuował jego politykę. To za Busha właśnie urosło w siłę i wpływy Monsanto. To właśnie wtedy po raz pierwszy opatentowano ziarna zmodyfikowanej kukurydzy, do tej pory wszelkie patenty nie mogły dotyczyć produktów żywnościowych. Oliwy do ognia dolał następny prezydent, przez wielu uważany za jednego z lepszych w nowoczesnej historii Stanów. Bill Clinton, bo o nim mowa, zrujnował swoją polityką Detroit i przemysł samochodowy, który był jego podstawą. Podpisanie przez niego NAFTY, doprowadziło do ucieczki wielkich firm samochodowych do krajów o tańszej sile roboczej. Bill Clinton ma wiele grzechów na sumieniu, o których mało się mówi, bo przyćmił je skandal z Monicą Lewinsky.
Drzwi się zatem otworzyły na oścież do coraz większego bogacenia się. Nadmiar pieniędzy wynaturza na co przykładów jest bez liku. Do czego może doprowadzić niekontrolowane bogactwo? Właśnie obejrzałem dokument poświęcony Jeffrey’owi Epsteinowi. Wyjątkowo podejrzana kreatura, pedofil, który przez lata mógł uprawiać swoje zboczenia w pełnym świetle jupiterów i mało kogo to obchodziło. Czy ktoś słyszał o nim zanim jego brudy wypełzły na powierzchnię? Ja osobiście nie. Tymczasem to był jeden z najbardziej wpływowych ludzi ostatnich trzydziestu lat i nie było na niego siły. Pół miliarda zielonych pozwalało na wiele a jak się ma do tego pedofilskie haki na ludzi z pierwszych stron gazet to jest się prawie bezkarnym. Prawie, bo od czasu do czasu, mocarze tego świata rzucą nam kogoś na pożarcie, tak jak to zrobili z Epsteinem, który nawet nie doczekał procesu. Tak na wszelki wypadek umożliwiono mu odejście z tego świata.
Z oczywistych względów wiele nazwisk nie podano. Tak czy inaczej te, które padają wzbudzają obrzydzenie nie tylko do samych krezusów ale i do świata polityki. Najgorsze w tym wszystkim, że ofiary ludzi pokroju Epsteina zostały z traumatycznymi przeżyciami sami ze sobą a jeszcze gorsze jest, że jego wspólnicy mają się dobrze i są chronieni przez prawo. Być może nawet kontynuują jego dzieło, bo im przecież wolno wszystko.

Reklama

40 myśli na temat “Nadmiar wynaturza

Dodaj własny

 1. Tam na górze toczą się gry o jakich my, mali, nie mamy zielonego pojęcia. Pieniądze, układy, władza, za tym wszystkim kryją się obrzydliwe brudy, a to co wychodzi na jaw to tylko nędzny promil. Podejrzewam że gdyby kurtyna całkowicie opadła, to bylibyśmy zszokowani….

  Polubione przez 1 osoba

 2. Oni nigdy się nie zatrzymają, zawsze będzie mało, jak wszyscy doskonale wiemy, więcej znaczy jeszcze większą władzę i bezkarność. Doskonale to obrazuje sytuacja w Polsce i rządy naszych elit.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Zawsze będą ludzie, którzy do końca życia nie są w stanie nasycić się władzą i pieniędzmi. Cóż, ciekawe czy wśród nich są tacy, którzy się z tego potrafią wyzwolić. Wątpię, tak już jest.

  Polubione przez 1 osoba

 4. U nas tylko lewacka część internetu podważa mit Reagana… A o Clintonie się zapomina. Na to, że to on podpisał NAFTA, zwróciło mi uwagę dopiero ostatnie Narcos, a wychodzi na to, że sam układ najkorzystniejszy był dla wielkiego biznesu (co za niespodzianka).
  Niestety nie ma czegoś takiego, jak limit bogactwa, jak ktoś ma niemożliwie dużo pieniędzy i władzy, to i tak chce jeszcze więcej…

  Polubienie

  1. Znam wielu ludzi, którzy by za Clintonami poszli w ogień. Tymczasem to ciemne charaktery. Narcos świetnie pokazuje powiązanie władzy z pieniędzmi no i ta chciwość. Mieli już tyle, że mogli odpuścić, a jednak nie potrafili

   Polubienie

 5. Dochodzimy włąśnie do poziomu, jaki pokazują często w postapokaliptycznych filmach o przyszłości- miliarderzy i ogromne firmy osiągnęły już taki rozmiar bogactwa, że to w sumie oni rządzą absolutnie całym światem, wytrącili władzę nawet politykom z ręki. I to jest trochę przerażające, bo politycy byli mniejszym złem. Taki miliarder ma jeszcze większe wpływy i spaczoną pieniędzmi i władzą psychikę.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

NA SATURNIE

jestem na innej orbicie, a tu jest chaos

Pisane Kobiecą Duszą 💋

Witryna Internetowa Pisana Kobiecą Duszą*** The website has a google translator

Listy i [inne] brewerie.

"Plus ratio quam vis".

kosmiczne lata

papa was a rolling stone

Pielgrzymi

Z głową w chmurach po bezdrożach

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

%d blogerów lubi to: