Pomysł na Jamesa

Zabawa z Good Doctor dobiegła końca. Póki co seriale będą czekać. Wzięliśmy na tapetę ostatnie przygody agenta Bonda. To ponoć ostatnia produkcja z Danielem Craigiem i bardzo mnie to cieszy. Kompletnie nie odpowiadał mi w tej roli. Dla mnie Pierce Brosnan robił to najlepiej.
Szczerze mówiąc w dobie gdy kraje Układu Warszawskiego zniknęły z mapy potencjalnych wrogów, przygody pana Bonda przestały mieć charakter szpiegowski. Ostatnia części bardziej kojarzyła mi się z love story niż z prawdziwym zagrożeniem dla pokoju na świecie. Powiem jednak, że niektóre wątki w dobie pandemii są dość ciekawe. Mam jednak inklinacje w kierunku teorii spiskowych zatem nie będę się wgłębiał w ten temat.
Nie wiem czym się kierowali producenci angażując Craiga, zwłaszcza po tylu latach serwowania Bonda przez określony typ aktorów. Być może tamci Bondowie pasowali bardziej do czasów minionych. Trudno powiedzieć. Ostatnie odcinki również nie przypominały scenariuszy sprzed lat. Widać twórcy nie mogą sobie poradzić ze zniknięciem ZSRR i jego sojuszników z mapy świata. To był naturalny wróg, który był zaprzeczeniem zachodniego stylu życia, wciąż tylko knuł jak dokuczyć tej demokratycznej sielance, jednym słowem wyobraźnia bez granic. Dzisiejszej Rosji czy Chinom niewiele brakuje do tamtej władzy radzieckiej. Powiązania gospodarcze są jednak inne i Bond szalejący w Pekinie czy na Placu Czerwonym nie byłby politycznie wskazany. Ot, mogą sobie politycy popluć wzajemnie na siebie, ale to bardziej pod publikę niż w jakimkolwiek innym celu.
Bond to angielskie agent. Mam zatem pomysł na następny odcinek. Mógłby przecież przyjechać do podobnie eurosceptycznej jak Anglia Polski i zatrudnić się do rozwiązania zagadki smoleńskiej. Głównym doradcą byłby, a jakże, sam Antoni Prawda Objawiona. Już oczami wyobraźni widzę jak wszystkie pisowskie laski z Krychą i Julką na czele ulegają wdziękom angielskiego szpiega. On jednak zakochuje się na umór w pewnej Agacie z wzajemnością. Razem jadą do Smoleńska, chociaż Andrzej był temu przeciwny. Dojście do prawdy, którą ludowi obiecał prezes jednak jest ważniejsze a Andrzej w nagrodę będzie mógł dalej uprawiać narciarstwo. Do Smoleńska zjeżdżają również uchodźcy, ideologia LGBT, gorszy sort w celu zatarcia śladów. Trup pada gęsto, gorące sceny Agaty z Jamsem, gdzie ona nic nie musi mówić…do tego Tosiek tropiący wszystko i wszystkich … hit kasowy…nie mam złudzeń.

21 myśli na temat “Pomysł na Jamesa

Dodaj własny

  1. W następnej części Bond mógłby otrzymać zadanie wyjazdu do Polski i likwidacji pewnego chorego umysłowo dyktatora. Scena gdy Bond wyciąga pistolet i robi dziurę w czole…Ech, rozmarzyłem się!!!! Tylko kotu niech daruje życie 🙂 A poważnie, czasy się zmieniaja, pokolenia oglądających też, to i scenariusze muszą się dostosować.

    Polubione przez 1 osoba

  2. Ten obrazek mnie urzekł. 🙂
    Scenariusz też niezły! Mnie do Bonda nie ciągnie, widziałam tylko „Quantum of solace”. Ale może któryś z tych starszych by mi odpowiadał, żeby sobie przedstawienie tła historycznego pooglądać. 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: