Z dala od cywilizacji

W mojej oazie spokój i cisza. Niewiele się dzieje. Pewnie gdyby nie zatarg z lewostronnym w sprawie konia to życie toczyłoby się bez czegokolwiek wartego opisania. Niestety nasz koński sąsiad nie jest w stanie pojąć dlaczego to co dla niego jest nieużytkiem, dla Luśki jest kolejnym projektem na zmianę i zagospodarowanie otoczenia. Lewostronny jakiś rok temu zapragnął stać się posiadaczem ogiera. Wtedy jednak wyliczył, że żywnościowo nie będzie w stanie go utrzymać bo możliwości wypasu ma ograniczone. Widocznie dokonał ponownego przeliczenia musowo z oryginalnych potrzeb konia w zakresie areału wyciągnął pierwiastek ósmego stopnia i wyszło mu, że karmy konisiowi nie zabraknie. Nie wziął jednak pod uwagę Luśki potrzeb ogrodowych a te zwiększają się odwrotnie proporcjonalnie do potrzeb lewostronnego i jego stajni. No i mamy problem na skale światową niemal, bo na dwóch sąsiadów z jednym stosunki się ochłodziły.
Ludzie dziwią mnie coraz bardziej. Mając sporo czasu do myślenia, wiele spostrzeżeń krystalizuje mi się we łbie. Nie mogę się jednak nimi zbytnio podzielić bo „wyndzie”, że ciemnota jestem. Tak głęboko podzielonego świata ja osobiście nie pamiętam. Dzisiaj nie można mieć innych poglądów w sferach nawet mało istotnych, obowiązuje jedna linia a odstępstwa od niej kwalifikują do zaliczenia w poczet płaskoziemców.
Chłonę zatem mój spokój i wole nie wiedzieć co się dzieje daleko ode mnie. Dziś przeczytałem, że zebrał się sztab kryzysowy w państwie nad Wisłą z prezydentem na czele….to zwiastuje jeszcze większy kryzys bo ta kukła już na zawsze pozostanie kukłą.
Wystarczyło jedno zdanie i już mi ciśnienie podskoczyło. Ekwador nie jest rajem na ziemi. Ma jednak tą przewagę, że jest krajem trzeciego świata i z dala od cywilizacji, która dzisiaj przeżywa głęboki kryzys.

Nie ma to jak być motylem

21 myśli na temat “Z dala od cywilizacji

Dodaj własny

  1. Gorzej, że konie (w tym ogier lewostronnego) żyją ok 30. lat 😀

   Marzy mi się, by móc za Tobą powtórzyć:„W mojej oazie spokój i cisza. Niewiele się dzieje”. Przy czym oaza znaczyłaby Polska.

   Polubienie

  1. Czytasz mnie jak książkę…ja natomiast nie akceptuję wrzucania przeciwników „szczepionki” na Covid do wora z atyszczepionkowcami. Robienie tego dla mnie nie jest fair. Nie podoba mi się generalnie nastawianie ludzi o różnych poglądach przeciwko sobie, bo to my na tym cierpimy a władza ma się dobrze.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: