Zadeszczona Cuenca

Mieszkamy w naszej oazie spokoju pewnie z siedem lat. Trochę w tym czasie oczywiście podróżowaliśmy. Był jednak czas, że z uwagi na prawo imigracyjne musiałem spędzić całe dwa lata aby uzyskać stały pobyt. Później prawo się zmieniło, a później znowu się zmieniło i wciąż ewoluuje i sam już dzisiaj nie wiem jakie wymagania musi spełnić imigrant aby się tutaj osiedlić. To tak na marginesie. Ostatnie dwa lata pod względem opadów to totalne szaleństwo. Sąsiedzi nam mówili, że w czasie naszej nieobecności nie było tygodnia bez opadów. Jesteśmy już tydzień i każdego dnia ktoś sika z nieba bez żadnych skrupułów i wstydu. Być może to efekt zmian klimatycznych? Mówią tez, że ziemskie bieguny zmieniają swoje położenie. Nie wiem gdzie jest prawda i co się dzieje z pogodą, wiem natomiast, że jeżeli aniołki nie przeniosą swojego kąpieliska tam na górze to cały Ekwador straci w nich wiarę.
Pamiętam kilka lat temu w porze suchej, w jakiej obecnie się znajdujemy było tak długo bez deszczu, że aż po drugiej stronie rzeki zapalił się las. Ogień rozprzestrzeniał się dość szybko a dostęp do niego był ograniczony. Dopiero opuszczanie wody z helikopterów powstrzymało żywioł. Wtedy każdy mówił o suszy i braku deszczu, nawet wprowadzano ograniczenia w użyciu wody. To było jednak dawno i nieprawda.
Listopad to początek najładniejszej pogody na tej półkuli. Mam nadzieje, że przyniesie on poprawę pogody bo pracować na zewnątrz się nie da a roboty nieprzebrane ilości. Dobrze, że mamy oszklone patio, na którym można sobie usiąść i pokazać deszczowi środkowy palec popijając kawę z katarzynkami, które przywiozłem z Pensylwanii.

Panorama z najwyższego budynku miasta
Budynek sądu

30 myśli na temat “Zadeszczona Cuenca

Dodaj własny

  1. Niestety w dużej mierze to my sami spowodowaliśmy zmiany klimatu. W Niemczech w tym roku latem ulewne deszcze spowodowały powodzie i strasznie duże zniszczenia, nawet całe miasteczka zalane, zniszczone drogi i mosty. A znowu poprzednie lato upały i susza.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

%d blogerów lubi to: