Szacowanie

Chociaż wyjechaliśmy ma nasze „wakacje” w ekwadorskiej porze zimowej, to wcale nie znaczy, że tutaj nic w tym okresie nie rośnie. Może tempo jest wolniejsze, jednak trawie zima nie przeszkadza. Wokół domu było koszone. To jedyne miejsca, które wyglądały w miarę dobrze. Im dalej od domu i schodów tym trawsko było bardziej bezczelne wchłaniając kolejne połacie naszego terytorium. Wojna trwa zatem na całego.

Przed kupnem konia przez naszego lewostronnego, cześć naszej posesji wykorzystywał Pepe do wypasania swoich krów. Chociaż szło nam opornie, to jednak nauczyliśmy go gdzie krowom wolno gdzie nie. Trzeba jednak było zrobić prowizoryczne ograniczniki, aby oczy Pepe mogły je wypaczyć i krowy nie przekroczyły zakazanej linii. Ograniczniki były bardzo widoczne. Nasz lewostronny jednak w swoim poczuciu estetyki okazał się gorszy od Pepe. Kobyła dostała wolna rękę a raczej wolne kopyta i wypasała się nawet tam gdzie krowom nie wolno było. Ręce opadają czasami z tym moim lewostronnym. Mam wrażenie, ze choć z zawodu jest dentystom i wydawałoby się, że posiada jakąś inteligencje to ona nie przekłada się na zachowania, które wydawać by się mogły oczywiste. Koń oczywiście nie jest winien, że jego pan coś wącha ale to koniowi się najbardziej dostało i został wyeksmitowany. Jeszcze nie jesteśmy nawet tygodnia a tu miast pracy ubywać to wręcz odwrotnie, bo coraz to nowe rzeczy odkrywamy, których nie zawdzięczamy naturze lecz nadpobudliwości lewostronnego. Sąsiadów niestety się nie wybiera.

Tak wyglada nasza mała szklarnia
To ogródek przed wejściem do szklarni
Jodełka otoczona wojskami trawiastymi
I tak gdzie nie spojrzysz zaciężne wojska trawy
Nie będzie czasu się nudzić.

24 myśli na temat “Szacowanie

Dodaj własny

 1. No to macie sporo pracy przynajmniej na nudę nie będziecie narzekać, a z sąsiadami to już tak niestety jest ciężko trafić na takich z którymi można się normalnie dogadać, jeszcze wczoraj mąż mi opowiadał że robili szambo u jednego klienta a jego sąsiad ciągle się wtrącał że za blisko za daleko itp. Sadzili się podobno ostatnio bo jeden posadził tuje za blisko ogrodzenia drugiemu i temu drugiemu kleszcze z tui przechodziły do ogródka. Różnie to bywa

  Polubione przez 1 osoba

  1. Chcialbym się trochę ponudzić, bo te cztery miesiące poza domem były bardzo wyczerpujące…nie zapowiada się jednak, ale to inne zmęczenie. Masz doświadczenie z Niemiec. Co prawda to Europa ale pewnie zauważyłaś różnice kulturowe. Nie inaczej jest tutaj…czasami zachodzę w głowę czym oni się kierują. No ale ja tu jestem obcy.

   Polubienie

 2. My będziemy zalegać na kanapach podjadając i popijając to i owo bo jesienne, wczesne, wieczory temu sprzyjają – Ty w pożytecznym ruchu na świeżym, czystym, powietrzu w promieniach słońca. Kto na tym zyska?

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: