Po drugiej stronie rzeki

Dobiega końca nasza amerykańska wizyta. Czas wracać do domu. Ostatnie zakupy w Pensylwanii, wymusiły na nas zmianę drogi powrotnej. Stany dzisiaj świętowały Colombus Day, który wiąże się z przybyciem sławnego odkrywcy na kontynent północnoamerykański. W takie święto jak to dobrze jest pracować dla instytucji federalnych bądź stanowych one bowiem świętują na całego dając wszystkim pracownikom wolne. Nie jest to święto obowiązkowe, zatem sektor prywatny ma Kolumba i jego odkrycie w głębokim poważaniu i każe pracować. Zamknięte są również instytucje finansowe z giełdą włącznie.
Osiemdziesiątka to droga państwowa jak zreszta wszystkie drogi. Naprawiają ją pracownicy stanowi. Jeden pas wjazdowy do New Jersey był zamknięty. Z dwóch linii ostała się jeno jedna. Nic się w sumie na drodze nie działo aby ja zamknąć. A biorąc pod uwagę dzień wolny to i nikogo w zamkniętym sektorze nie było widać. Po długim weekendzie zaczęli wszyscy pomału wracać. Korek robił się coraz większy. Wyjechać udało nam się bez problemu. Widząc co się dzieje postanowiliśmy wracać wolniejszymi drogami bocznymi. Był to strzał w dziesiątkę. Nie tylko uniknęliśmy stania w tłoku ale również boczna droga wzdłuż rzeki Delaware okazała się bardzo urokliwa. Zatrzymałem się zatem aby machnąć pare fotek z tego co się działo po drugiej stronie rzeki. Przy okazji i panorama załapała się na fotki.

24 myśli na temat “Po drugiej stronie rzeki

Dodaj własny

  1. Ufff … odetchnąłem, bo się obawiałem, że po tych rodzinnych eskapadach już nie wrócisz na swoją hacjendę. A Delaware faktycznie piękna, i pięknie ubrana po brzegach. Jak dłużej się przyglądam to widzę Indian goniących brzegiem rzeki białych, ot co robi magia książek i filmów.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

%d blogerów lubi to: