Cytaty niekoniecznie kryminalne

Korzystając, że moje sezonowe zatrudnienie wymaga zmian elementów, satem gdy są frezowanie mam trochę czasu. Wykorzystuje go na powrót do moich książek, które związałem z kraju z ostatniego pobytu. Na pierwszy rzut poszły wspomnienia sportowe z kryminałami. Lubię dobry kryminał. W Polsce przeczytałem po jednej pozycji naszych najpopularniejszych pisarzy tego gatunku czyli Bondy i Mroza. Nie wciągnęli mniej tak jak twórcy sprzed lat. Czytam właśnie Chandlera „Długie pożegnanie”, to bardziej do mnie przemawia. Czytając te stare książki, no może nie dotyczy to do końca kryminałów, uderzaj mnie różnice językowe, no ale wtedy realia jednak były inne. Tak czy inaczej w aktualnie czytanym przeze mnie kryminale, wydanym w 1979 przez Czytelnika, ciekawe czy jeszcze istnieje ta oficyna, znalazłem takie oto fragmenty.

Domagać się swych praw i powoływać na ustawodawstwo? Cóż jeszcze mądrzejszego mógł pan wymyślić? I to człowiek taki jak pan, który jest dobrze zorientowany. Prawo to nie sprawiedliwość. Zawsze było pewnego rodzaju mechanizmem. I do tego niedoskonałym mechanizmem. Jeśli naciśnie się właściwy guzik i jeszcze przy tym dopisuje szczęście, to w odpowiedzi może pojawić się sprawiedliwość.

Mając sto milionów dolarów, można każdej sprawie nadać duży rozgłos. Ale można tez, drogi przyjacielu, o ile się tych pieniędzy zręcznie używa, kupić za nie całkowite milczenie.

Nic się nie zmieniło, powiem więcej jest jeszcze gorzej.

22 myśli na temat “Cytaty niekoniecznie kryminalne

Dodaj własny

 1. Prawo jest batem na biednych, co świetnie widać w naszej nieszczęsnej ojczyźnie. Tych którzy kradną miliony prawo nie tyka, a dziadka który zjadł w sklepie cukierka po sądach taszczono…
  Swoją drogą, w czasach mojej fascynacji kryminałem Chandler był moim ulubionym autorem 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Czytałam Chendlera, ale dawno temu. Teraz wolę współczesne „kryminały” bo pod opisem przebiegu akcji można wiele się dowiedzieć o całkiem realnych realiach 🙂

  Ten cytat nie dotyczył Polski, a USA 😉

  Polubienie

 3. No proszę, jak to można odnaleźć aktualności w lekturach sprzed lat! Zatem należy porzucić wszelką nadzieję i marzenia o Prawie i Sprawiedliwości. Oby wreszcie to dotarło do Wyborców.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Kurcze chyba będzie trzeba sięgnąć po Mroza, bo już chyba wstyd nie znać. Moja siostra fanka to mi porzyczy coś. Tylko martwi mnie to, że mało kryminałów mi się ogólnie podoba. Zdecydowanie wolę dramaty i science fiction.

  Polubienie

  1. Science fiction wole na filmie, mam słabą wyobraźnie, zresztą dramat chyba tez lepiej się ogląda. Kryminał, to rozrywka a dobry kryminał to nawet przyjemna. Mróz mi nieprzypadkowo do gustu…ale to zwykle kwestia preferencji.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: