Z amerykańskiego podwórka

Głównym doradcą Joe Bidena do spraw pandemii jest niejaki Anthony Fauci. To bardzo znana postać w środowiskach medycznych Stanów Zjednoczonych. Ten osiemdziesięciodwuletni wirusolog cieszy się sporym zaufaniem demokratów. Nie mi oceniać czy słusznie czy nie.
W swej karierze pełnił wiele bardzo odpowiedzialnych funkcji. Był również szefem CDC czyli rządowej agencji do spraw walki z chorobami zakaźnymi. Ma wciąż duże wpływy i jak rzekłem doradza aktualnemu prezydentowi USA. Nie miał najlepszym układów z poprzednim szefem Białego Domu, który wygnał go na bruk. Po takim fakcie, wielu w jego wieku pewnie wycofałaby się z życia publicznego. Nie Fauci. Wciąż chce decydować o polityce związanej z walką z wirusem. Musiał zatem stać się celem wielu ataków ze strony polityków poprzedniej władzy jak również ze strony środowisk lekarskich.
Hitem ostatnich tygodni w Stanach Zjednoczonych stała się korespondencja elektroniczna Fauci’ego, na chwilę przed i chwile po ogłoszeniu pandemii. Wynika z niej jednoznacznie, że amerykański wirusolog, który dzisiaj z taką determinacją propaguje szczepienia, namawia do masek i przyłbic oraz zamykania całych gospodarek był temu przeciwny w marcu ubiegłego roku, bardzo długo uważając, że ten wirus zdechnie sam bez naszej pomocy. W kwestii masek stwierdził wręcz, że nie istnieje taka, która mogłaby powstrzymać wirusa przed jego wchłonięciem z uwagi na jego rozmiar.
Fauci broni się jak może. Ma dodatkowo poparcie aktualnej administracji. Dowody jednak w formie jego pism i pism adresowanych do niego spływają wartkim strumieniem i coraz bardziej pogrążają jego samego i ludzi z nim związanych. W jednym z listów adresowanych do niego pojawia się też wątek, z którego wynika, że wirus nie powstał w sposób naturalny, niektóre jego cechy wskazują, że został stworzony przez człowieka.
Takie informacje coraz częściej pojawiają się w niezależnych mediach. W Stanach jest o tym coraz głośniej.
Anthony Fauci jest przesłuchiwany przez amerykański Kongres.
Notka ta powstała na podstawie wielu publikacji z mediów niezależnych. Może i brzmi jak teoria spiskowa, może jednak nie całkiem.

30 myśli na temat “Z amerykańskiego podwórka

Dodaj własny

 1. Od dawna nie wierzę, że ten wirus powstał w sposób naturalny. Bardziej prawdopodobnym jest że wydostał się z jakiegoś laboratorium, albo był efektem ubocznym przeprowadzania jakiś testów. Tyle że jaka jest prawda najpewniej nigdy sie nie dowiemy, bo raczej trudno mi uwierzyć, że ktoś wyjdzie i przyzna się że spowodował taki syf na całym świecie.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Podobnie u nas, jeśli prześledzić wypowiedzi tych samych osób od początku pandemii to można się zdziwić, wykluczające się komunikaty itd.
  Potem oburzenie, że ludzie nie stosują się do obostrzeń!

  Polubienie

 3. Klik dobry:)
  A w Polsce? Oglądałam wiele konferencji prasowych rządzących w sprawie pandemii. Także zapoznawałam się z opiniami lekarzy specjalistów. Tyle niespójnych przekazów dla społeczeństwa nie słyszałam nigdy w życiu, co w ciągu ostatniego roku. Także ministerialne ogłoszenia dla społeczeństwa nijak się miały w zderzeniu z realiami. Np. lekarz POZ zdziwił się, gdy powiedziałam, że zgłaszam się – jako posłuszna obywatelka – na prośbę/polecenie ministra i rządu wypowiedziane ich ustami w telewizji.

  A Anthony Fauci? Cóż… Nie on jeden na świecie zmienił zdanie… Można to zrozumieć i wybaczyć, bo wirus był nowy.

  Gorzej, gdy jakiś specjalista wirusolog, lekarz z autorytetem albo minister zmieniał zdanie dla korzyści materialnych. A tego to już nie powinno się wybaczać.

  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

  1. Pana Fauci wzięli pod lupę nie z uwagi na ciagle zmieniające się jego opinie. Bardziej chodzi o jego powiązania z tym podejrzanym laboratorium, które stara się bronić za wszelką cenę. Jeśli wierzyć tym przekazom to sprawa jest rozwojowa…

   Polubione przez 1 osoba

 4. Ja zmieniam zdanie „co po chwila” (tak się mówi w Krakowie:)) Od skrajnego przerażenia i barykadowania drzwi do zwątpienia w możliwość zakażenia. Wszystko zależy od tego co zobaczę w TV lub najbliższym otoczeniu.
  Z teorii spiskowych: ostatnio wyczytałam, że „pacjentem zero” był pracownik laboratorium z Wuhan, który przypadkiem wyniósł wirusa, nad którym pracowano.

  Polubienie

 5. Fakt, że poczekano, aż wirus się rozniesie na cały świat i dopiero zalecono wprowadzanie ograniczeń, też jest ciekawy. Teorie, że wirus powstał w laboratorium, pojawiały się od początku i nie wydają mi się mało prawdopodobne.

  Polubienie

 6. Tzn. że człowiek nie może zmienić zdania, a dodatkowo, jeśli wirus został stworzony przez człowieka, to ten fakt zmienia coś? (Powstaje pytanie: co zmienia? Czy nagle nieszczepienie się jest przejawem geniuszu, zapobiega śmierci z uduszenia, i już można iść spokojnie spać?).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

%d blogerów lubi to: