Powodziowo

To musiało się tak skończyć. Od początku maja praktycznie rzecz biorąc nie było ani jednego dnia pozbawionego opadów. Pada z mniejszym lub większym natężeniem. Ziemia na naszej posesji jest nasiąknieta do granic wytrzymałości. Kury większość dnia spędzają pod kurnikiem. Kanały, które wykopaliśmy, chociaż odprowadzają wodę, to jednak stopień ich zamulenia powoduje, że wody wokół nich gromadzi się coraz więcej.
Bezpośrednio jednak nie zostaliśmy w jakiś szczególny sposób dotknięci opadami. Okazuje się jednak, że okoliczne wsie a szczególnie pastwiska, leżące wzdłuż rzek zastały zalane. Maj to niby końcówka pory deszczowej w Ekwadorze. Powinno zatem padać. Problem jednak w tym, że w styczniu i lutym kiedy powinno być relatywnie sucho, tak nie było. Ziemia już była nasiąknięta wodą, wchodząc w porę deszczową. Marzec niewiele poprawił chociaż był relatywnie słoneczny. Nie obyło się jednak bez sporych opadów. Podobnie było w kwietniu. Maj jednak przeszedł oczekiwania wszystkich. To że będzie padać, wiedzieli wszyscy. Takiej ilości deszczu jednak nikt się nie spodziewał. Wylała jedna z okolicznych rzek zatapiając pastwiska a sceny z pasącym się bydłem najlepiej oddają stopień dalszego zagrożenia. Póki co poprawy pogody nie widać…słońca również.

30 myśli na temat “Powodziowo

Dodaj własny

  1. Ja pierdziele… No to ładnie macie… Pogoda wariuje i u Was i u nas, ale to pokłosie kompletnego olewania przez wiele, wiele lat spraw związanych z ochroną środowiska. Klimat zmienia się na naszych oczach, a wszyscy, nie licząc organizacji ekologicznych, maja to w dupie i wychodzi jak wychodzi, a to dopiero początek… Strach pomyśleć co będzie za 20-50 lat… O ile coś jeszcze będzie…

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

%d blogerów lubi to: