Caracol

Trzy najbardziej znane plemiona indiańskie na południe od Stanów Zjednoczonych to Aztekowie, Majowie i Inkowie. Ci pierwsi żyli w północnym Meksyku, Majowie na południu tego państwa oraz w państwach Ameryki Łacińskiej. Inkowie to przede wszystkim Peru, Ekwador, Boliwia i Kolumbia.
Najbardziej znanymi ruinami pozostałymi po Majach są gwatemalski Tikal i Meksykańska Chichen Itza. Tikal odwiedziliśmy podczas naszego belizyjskiego wypadu. Meksykańskich ruin jeszcze nie było sposobności. Oba te miejsca przyciągają miliony turystów. I jedno i drugie miejsce dysponuje dobra bazą pod turystów i zapewne dysponują bardzo dobrym wydziałem informacyjnym.
Wyruszając do Belize nie wiedzieliśmy, że i w tym państwie istnieją pomajowskie ruiny. Zdecydowaliśmy się jednak je zobaczyć. Caracol bo tak nazywa się to miejsce, jeśli wierzyć przewodnikom jest większy i lepiej zachowany od swoich sławnych odpowiedników. Odkryty został w 1937 roku. Prace wykopaliskowe, które trwają do dzisiaj, rozpoczęto jednak piętnaście lat później.
To magiczne miejsce w środku belizyjskiej dżungli. Turystycznie mało znane, zatem w ciszy i spokoju można je podziwiać i chłonąc obecnego tu na każdym kroku ducha Majów. Wlazłem na każdą piramidę skąd roztaczał się niesamowity widok. Caracol to dwieście kilometrów kwadratowych, z których nie wszystko było i wciąż nie jest dostępne. To było nasze pierwsze zetknięcie z kulturą Majów. Po wyprowadzce do Ekwadoru naszymi umysłami zawładnęli Inkowie. Ale to już inna bajka.

W ostatnim wpisie pokazem dolną część baobabu. To trochę większa jego cześć
Ruiny w Caracol
To wszystko w środku belizyjskiej puszczy
Belizyjskie zwierzaczki.
Iguana i krokodylek

20 myśli na temat “Caracol

Dodaj własny

 1. Klik dobry:)
  Baobab jest imponujący. A budowle? Zadziwiają przez wieki. A wszystko to takie wielkie i silne w porównaniu do kruchej i małej istoty ludzkiej…
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubienie

 2. Najlepsze w tych ruinach jest, że nie ma ludzi i można pobyć samemu w spokoju z ruinami i przyrodą. I ta puszcza wokół. Meksykańskie Tulum też jest ponoć pięknie położone, ale bardzo popularne turystycznie…
  Baobab jest imponujący. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

%d blogerów lubi to: