Do przemyślenia

Na koniec trochę nadziei.

36 myśli na temat “Do przemyślenia

Dodaj własny

    1. Definitywnie uważam, że politycy powinni być rozliczani ze swoich przestępstw. Mało tego, kary powinny być conajmniej dwukrotnie wyższe za działanie na szkodę państwa. Może wtedy śmieci by się nie pchały do władzy.

     Polubione przez 1 osoba

 1. Oby słowa Noblistki były prorocze, bo to nie może trwać wiecznie…tylko tak się zastanawiam, jakich rzeczy jeszcze PiS musi się dopuścić, by wyborcy otworzyli oczy, pani Środa trafnie to opisała.

  Polubienie

 2. Straszna Środa ma wiele cennych spostrzeżeń. A ile kobiet, także młodych, powie Ci, że nie, feministkami to one nie są? Ile osób negatywnie wypowiada się o klerze na blogowisku, mądrze głową kiwa, przytakuje, a goni do kościoła i rzuca na tacę, bo przecież idzie do Boga? Dopóki takie proste rzeczy się nie zmienią, dopóki ludzie skupiają się na autoprezentacji i święceniu ogarka na wszelki wypadek, nie zmieni się nic.

  Polubione przez 3 ludzi

  1. Trudno się z tym nie zgodzić. Nie nadaremno ktoś wymyślił to powiedzenie o świeczce dla Boga i ogarku dla diabła. Być noże jest tez tak, że dostrzegamy zło wszędzie tylko nie u siebie. Trochę już przeżyłem i to co mnie martwi to fakt, że tak mocnych podziałów i niechęci do ich usuwania, nie widziałem. Bez kompromisów napewno nie będzie normalnie.

   Polubione przez 1 osoba

    1. Postanowienie to nie kompromis..do tanga trzeba dwojga, samemu się złe tańczy. Czy wyobrażasz sobie życie z kimś kto uznaje „his way or highway” chyba nie. Trzeba iść na ustępstwa jeśli mamy się dogadać. Moim zdaniem oczywiście.

     Polubienie

    2. Ba, ale w przykładzie masz na myśli życie z kimś kogo się wybrało, a życie w społeczeństwie nie jest takim przypadkiem. Tu nie mamy wyjścia, jest to, co jest. Dobrym przykładem jest kompromis aborcyjny. Strona konserwatywna, autorytarna zawsze uzna Twoje ustępstwo za słabość i będzie próbowała naruszyć układ na który się umówiłeś. Bo kompromis dla nich nie oznacza zawarcia pokoju, tylko to, że w danym momencie nie mogli Cię zmusić, żebyś robił to, co oni chcieli i sygnał, że Ty byłeś jednak za słaby, aby ich złapać za mordę (autorytaryzm nie rozumie zgody i idei pokojowego współistnienia). Nie, w polityce nie ma kompromisów, szczególnie gdy jesteś otwartym liberałem (przykładem jest zniesienie segregacji rasowej w USA – żadnych kompromisów, żadnego układania się z poszczególnymi stanami, żadnych wyjątków, gdyby władza poszła wówczas na kompromis, do dzisiaj czarnoskórzy obywatele ustawowo nie mogliby się uczyć w wybranych uczelniach, bo konserwatyści odgrywanie ofiary do czasu aż zbiorą siły opanowali do perfekcji).

     Polubienie

    3. Wszystko się zgadza…najtrudniej o kompromis z fanatykami. Fanatyzm to dla mnie forma nienawiści do inności…jak się na to choruje to i słowa kompromis się nie rozumie. Temat szeroki i wieloaspektowy, mam na myśli kompromis.
     Natomiast kompromis przy segregacji rasowej oczywiście nie miał zastosowania, bo apartheid to właśnie forma fanatyzmu grupy ludzi, którzy nie pojmują, że każdy człowiek powinien mieć równe prawa.

     Polubione przez 2 ludzi

 3. Argument, że kradną, jest odpierany ripostą „przecież wszyscy kradną”. Jaki pan, taki kram. Jacy wyborcy, taki rząd.
  Czy ta chwila minie? Jeśli mieć na myśli niepodległość, to raczej niedobra nadzieja 😦

  Polubienie

 4. Przestańmy się wreszcie dzielić! Złodziejstwo i sku…syństwo było, jest i będzie niezależnie od tego jaka opcja polityczna dorwie się do władzy. I to nie jest symetryzm, a zwykłe proporcje. PO w białych rękawiczkach „zajumało” 24 mld Euro (czyli ok. 90 mld. zł. w żywej gotówce) , a PiS gołymi łapami na razie zagrabił niecałe 8 mld. zł.
  Środa trafnie opisała „ciemnogrodzką ludę”, ale podobnie było z SLD i PO, którym też zaufały nieco bardziej kumate „lemury”. Efekt podobny, od 2005 r. rządziły nami, i rządzą mafie skupione głównie na swoim korycie, i korytku dla „znajomych króliczka”.
  Zamiast dzielić proponuję wyłapywać to co się dzieje w niektórych samorządach, gdzie albo POPiS-dowatych polityków wywozi się na taczkach, albo „zamiast palić, zakłada się nowe komitety”.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Jednym słowem praca u podstaw. Czy nie sądzisz jednak, że zmanierowanie posunęło się tak daleko, że nikt w tej pracy nie widzi ani satysfakcji, ani szacunku innych, więc po co się szarpać.
   Nie mam zamiaru bronić innych opcji. Być może chciwością były nawet gorsze. Ta opcja jednak wzbudza już tak powszechne obrzydzenie i to nie tylko z powodu koryta ale być może przede wszystkim tym, że zmienia wszystko dookoła. To już nie jest zwykły nepotyzm to zawłaszczanie całego kraju, jego struktur, to zmiany w prawie, nauce, szkolnictwie, których odkręcanie zajmie całe lata. Złodziejstwo przy tym to pikuś.
   Totalnie się jednak zgadzam – podzieleni nigdy tego nie naprawimy.

   Polubione przez 1 osoba

  1. Prawdę mówiąc i ja mam te same obawy. Nie widzę w obecnej chwili kogokolwiek kto mógłby nas pogodzić i poprowadzić dalej. Wszyscy zdają się patrzeć prze pryzmat własnego punktu widzenia a nie naszego dobra jako całości.

   Polubienie

 5. Co do tej nadziei na przyszłość…
  Znając obecne realia, niewątpliwie, ta „zła godzina” minie, może nawet w miarę wcześnie…
  Tylko czy ta „nowa godzina”, która nadejdzie będzie na pewno lepsza???
  Mam wątpliwości, bo niby kto ma nam to „polepszenie” przynieść?
  Widzisz takich ludzi, opcje, partie? … bo ja nie bardzo.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Niestety z ręką na sercu przyznam, że nie widzę nikogo godnego zaufania. Każdy walczy o swoje i dla siebie. Nie wiem czy po tym co nam serwują obecni włodarze może być gorzej…myśle, że nie….choć głowy bym za to nie dał patrząc na nasze elity polityczne. Wyglada na to, że ten system przestał funkcjonować i musi upaść. Nie mam jednak pojęcia co powstanie na jego gruzach i czy będzie lepsze.

   Polubienie

 6. Fanką Środy nie jestem, ale ma rację, to aż dziwne – nie ich jedynych dotyczą afery, ale inni po takowych raczej tracą poparcie…
  A do napisu na murze (kolejny aktualny…) przypomniało mi się podobne hasło: „słuchaj go, to będziesz zimą w trampkach chodzić”. 😉

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

sudeckie klimaty

hipsters and cowboys

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

transcendentphoto.com

professional photography - going beyond ordinary limits

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Balladeer's Blog

Singing the praises of things that slip through the cultural cracks

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

%d blogerów lubi to: