Załącznik do apelu

Przeczytałem na Fb apel uczennicy klasy maturalnej Wiktorii Korzeckiej. Doszedłem do wniosku, że wart jest powielania tyle razy ile się da i tam gdzie się da. Zamieszczam go zatem u siebie.

Panie ministrze edukacji! (już nie piszę, że szanowny)

„My jesteśmy w Polsce, mówimy po polsku, myślimy po polsku i mówimy o tym, że musimy nadrabiać zaległości, które na pewno powstały w toku nauki zdalnej”

Tak, jesteśmy w Polsce. W kraju, w którym w ciągu roku życie odebrało sobie 107 młodych osób, a 44% dzieci i młodzieży ma objawy depresji.

Tak, mówimy po polsku. W języku, w którym słówko „suicide” rzeczywiście brzmi nieco inaczej, ale oznacza dokładnie to samo i ma ten sam, nieodwracalny skutek.

Tak, myślimy po polsku. Szkoda tylko, że w tym naszym myśleniu brakuje trzeźwej oceny sytuacji i priorytetów czy chociażby zwykłej, ludzkiej empatii. Pana priorytetem jest myślenie i mówienie o płodach, ale zapomina Pan, że jest Pan ministrem edukacji tych narodzonych, żyjących. I tym, do cholery, powinieneś się – Czarnek – zająć. Powinieneś się zająć tym, że uczniowie Twoich szkół jadą na antydepresantach, a ich najczęstszym zajęciem pozalekcyjny jest terapia. Że uczniowie Twoich szkół podcinają sobie żyły, skaczą do rzek i wieszają. I wreszcie tym, że większość z nich nawet nie otrzymuje pomocy, bo leczenie jest za drogie albo w ogóle go nie ma, a luksus dostępu do psychologa w szkole ma jedynie połowa.

Jako uczennica ostatniej już klasy liceum powiem Ci, że mieć uczniów w dupie to w Twoim wypadku za mało powiedziane.

No chyba, że walczysz o to niechlubne pierwsze miejsce w rankingu samobójstw nieletnich. Jeśli tak, to jesteś na dobrej drodze.

Nie pozdrawiam,

Ja i tysiące uczniów, rodziców i nauczycieli.

A tymczasem pan minister:

I co tu więcej dodać…to prawie jak w państwie Ajjhatolahów.

18 myśli na temat “Załącznik do apelu

Dodaj własny

 1. Pomijając fakt, że Czarnek ma chore poglądy, np. jeśli chodzi o rolę kobiet w społeczeństwie, ma również porządnego pierdolca. To co chce osiągnąć z Polską młodzieżą może i udało by się sto lat temu, ale dziś sie nie uda, bo dzisiejsza młodzież ma dużo szersze horyzonty niż ten nawiedzony kretyn.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Byłem przekonany, że Tosiek Smoleński jest nie do pobicia jako totalny wariat. W tej partii jednak prześcigają się w pogoni za biciem rekordów debilizmu. Obi chyba wszyscy bez wyjątku skończyli tą medialną szkole Rydzyka dla mocno poturbowanych.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Protest słuszny i ze wszech miar go popieram. Trochę jednak martwi mnie stan psychiczny autorki, która zaczyna od zwrotu: „Panie ministrze…” a kończy konfidencjonalnym zwrotem „Czarnek”. Wygląda to tak jakby autorka napędzała się własnym listem. Tłumaczy to jedynie to, że faktycznie dostęp uczniów do psychologa jest ograniczony.

  Polubione przez 1 osoba

  1. I mnie ten brak konsystencji zastanowił. Doszedłem jednak do wniosku, że bez względu na autentyczność twórczyni tego wpisu, skopiuje go u siebie. Z tym rządem nie da się walczyć normalnymi metodami, to oni wymyślili KastaWatch potwierdzając, że wszystkie metody są dozwolone, zwłaszcza że w tym przypadku protest jest jak najbardziej słuszny.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Ten dramatyczny apel adresatem nie wstrząśnie. Jest odporny na rzeczywistość i pragnie jedynie zbawiać dusze. Są takie miejsca gdzie można się w tym wykazać – ale na pewno nie w Ministerstwie Edukacji.

  Polubione przez 1 osoba

 4. I już nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.
  Ja nie mam żalu do Czarnka za jego plany. Każdy sobie może roić, co chce. Ale, czy koniecznie musi być ministrem? Pretensje dziewczyny powinny być skierowane do szefa rządu.

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

transcendentphoto.com

professional photography - going beyond ordinary limits

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Balladeer's Blog

Singing the praises of things that slip through the cultural cracks

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

%d blogerów lubi to: