Inklinacje

Mam definitywnie inklinacje do wiary w teorie spiskowe. Trzymałem się od nich z daleka bardzo długo. Aż nastał w Hameryce Georgi Bushowaty zwany często Juniorem. Myślałem, że to najgorszy prezydent jaki kiedykolwiek, gdziekolwiek został wybrany i to na dwie kadencje. Jak rzesz się myliłem, oto bowiem w kraju nad Wisłą wybrali jeszcze „lepszego”.

Ale miało być o teoriach spiskowych. Do dzisiaj w Stanach istnieją ludzie nie wierzący w zamachy z jedenastego września. Istnieje wiele teorii co do winy i z reguły wśród oskarżonych pojawia się Georgi. Dlaczego niby miałby dokonać zamachu? Jedna z teorii mówi, że tracił popularność. Potrzebny mu był jakiś sukces. Terroryści nadawali się do tego doskonale. USA już za ojca Juniora miało problem z Irakiem, który anektował Kuwejt. Stary jednak pogonił Saddama i wszystko wróciło do normy. Stary jednak nie usunął irackiego oprycha a ten na dodatek współpracował z Al Qaidą. Wszystko pasowało. Brakowało tylko czegoś spektakularnego…resztę dopowiedzcie sobie sami. Te teorie w USA, różniące się szczegółami wciąż są, jak Lenin, żywe.

Skąd się one biorą? Widać sprzyja im głupota władzy. Mam wrażenie, że podobnie jest z pandemią. To, że istnieje to nie ulega wątpliwości. Jak do niej doszło to już inna para kaloszy. W tym względzie wyobraźnia po prostu nie zna granic.

Jeszcze przed ogłoszeniem pandemii miałem zastrzeżenia do działania WHO. Teraz gdy czytam genezę tego z czym dzisiaj walczymy i co tak bardzo uprzykrza nam życie, nie mogę zadać sobie pytania, dlaczego WHO działała tak opieszale. Przez cztery miesiące nie zrobiono nic aby ograniczyć Chińczykom poruszanie się po świecie. Przez cały ten czas uspakajano i udawano, że wszystko jest pod kontrolą. Widać nie było. Pewnie nasz premier nauczył się tej samej kłamliwej retoryki.

Rozumiem ludzi domagających się maseczek, zachowania odległości, szczepionek i innych mechanizmów prowadzących do zabicia wirusa. To jednak nie wina ludzi będących przeciwnikami tych obostrzeń, to wina przede wszystkim braku wyobraźni tam gdzie na nią najbardziej liczymy. Mając takich zwierzchników rożnego rodzaju międzynarodowych organizacji i oderwanych od rzeczywistości polityków czy można się dziwić, że powstają teorie spiskowe jak grzyby po deszczu? Mnie to nie dziwi.

25 myśli na temat “Inklinacje

Dodaj własny

 1. Teorie spiskowe ubarwiają życie, które z zasady jest monotonne i wymaga nie bardzo radosnych wysiłków by je przeżyć. Spisek z Wuhan, czy Billa Gates’a, sposób na przerzedzenie przeludniania, są takimi właśnie barwnymi ciekawostkami symptomatycznie zwracającymi uwagę na sprawy nie do udowodnienia nawet przez „wybitnych” lekarzy na „targu w Wuhan”.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Brak informacji i rzetelnych wyjaśnień zawsze budzi wątpliwości i stąd kombinowanie, ale ten wirus jest tak paskudny, ze każda opcja możliwa.
  Może kiedyś kolejny dreszczowiec o tym powstanie?

  Polubione przez 1 osoba

 3. Gdyby ci na górze nie okłamywali by nas na każdym kroku, to ludzie nie tworzyli by teorii spiskowych. Ja do dziś czytam bzdury, po których włos sie na głowie jeży i widzę że ludzie powoli tracą kontakt z rzeczywistością. Ba, widziałem już w necie filmik sugerujący, że COVID powstał w Stanach parę ładnych lat temu, po to by zmniejszyć liczbę populacji na świecie. Najgorsze jest to, że już nie wiadomo w co i komu wierzyć!

  Polubione przez 1 osoba

 4. Klik dobry:)
  Teorie spiskowe zawsze były, są i będą, a każda władza zawsze kłamała, kłamie i kłamać będzie. Prawdą, miłością i uczciwą pracą ludzie się nie bogacą i do władzy nie dochodzą. Żeby być bogatym – pierwszy milion trzeba ukraść, a żeby być władcą – najpierw nakłamać.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Pytanie brzmi: co jest teorią spiskową, a co uzasadnionymi wątpliwościami? Jak to rozstrzygnąć? Jeśli coś chodzi jak kaczka, pływa jak kaczka i kwacze, jak kaczka, to to jest kaczka 😉 Targ w Wuhan się nie broni. Przynajmniej na mój rozum.

  O takiej sytuacji, jak dzisiejsza pisał już w 1978r. S. King w książce Bastion. Tam wirus zwiał z laboratorium przez ludzki błąd. I tam też władza do końca (dosłownie) okłamywała ludzi. Nic nowego.

  Na zaufanie trzeba sobie zasłużyć. Naprawdę warto być uczciwym, bo nie wiadomo, kiedy żywotnie będziemy potrzebowali czyjegoś zaufania.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Wszystko się zgadza. Oglądałem tez pare filmów na temat zawirusowanego świata, fabularnych mam na myśli. Zawsze to nie wyglądało dobrze. Władze WHO jednak to nie przestraszyło i negocjowali z Chińczykami prawie cztery miesiące. A to była kaczka…jak sama stwierdziłaś na początku komentarza, nie jakiś tam wirus tylko bardzo niebezpieczny wirus.

   Polubienie

   1. Miałem podobne rozterki myślowe, ale już kilkanaście lat temu uzmysłowiłem sobie że, celem głównym każdej teorii spiskowej jest prowokacja i oczekiwanie na reakcję.

    P.S. W poprzednim komentarzu zabrakło mi literki „m”, miało być „polskim”, ale wyszło, że jestem głąbem, bo napisałem polski.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Przyglądając się teorią wymyślanymi przez świra smoleńskiego trudno się nie zgodzić z tezą, że to prowokacja i oczekiwanie na reakcje.
     Czasy mamy podłe, zatem i teorii będzie coraz więcej, zwłaszcza że po drugiej stronie barykady nie stoją specjalnie przekonywującym politycy.
     Może jeszcze będzie normalnie.

     Polubienie

 6. Każda teoria spiskowa ma jakieś uwarunkowania pozwalające wierzyć w jej prawdziwość. Szkoda tylko, że aby udowodnić fałszywość niektórych teorii trzeba wygrać II Wojnę Światową. Tak było np. z rzekomym atakiem polski na radiostację niemiecką … Mam nadzieję, że Sztuczna Inteligencja to zweryfikuje. 😉

  Polubione przez 1 osoba

   1. Miałem podobne rozterki myślowe, ale już kilkanaście lat temu uzmysłowiłem sobie że, celem głównym każdej teorii spiskowej jest prowokacja i oczekiwanie na reakcję.

    P.S. W poprzednim komentarzu zabrakło mi literki „m”, miało być „polskim”, ale wyszło, że jestem głąbem, bo napisałem polski.

    Polubione przez 1 osoba

 7. Nie wierzę w teorie spiskowe, ale uważam, że za każdą z nich stoi brak działania, brak informacji i nierzetelność. Te cztery miesiące czekania zrobiły swoje, a głupota dopełniła resztę.
  Serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

%d blogerów lubi to: