Przerywnik…

…obajtkowy.

Tytuł nie mógł być inny. Kiedyś łacina, ta lepszego sortu, używana w zdaniach była nazywana przerywnikiem. Sam nie stroniłem od jej używania. Teraz jednak kiedy stała się ona formą wypowiedzi lepszego sortu, staram się trzymać od niej z daleka. Będę jedna szczery, polegać na tym polu dość często…zbyt często. To jednak nie moja wina gdyż codzienne czytanie i oglądanie podejrzanych twarzy wywołuje we mnie odruchy, z których dumny nie jestem.

Czego zatem zamieszczam u siebie te „mądrości”? Ku przestrodze…chyba.

To tylko te najmniej wulgarne. Ruszty nie da się opublikować. Przy tym ludziu paplacze z Sowy to aniołki.

24 myśli na temat “Przerywnik…

Dodaj własny

 1. Obajtek ostatnio stał się gwiazdą 🙂 Swoimi „kurwami” przebił głupie miny Andrzeja i kłamstwa Mateusza 🙂 Kto wie, może za jakiś czas odprawi na Jasnej Górze mszę po łacinie 🙂 🙂 Było by ciekawie 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Dla mnie to czy ktoś mówi „kurwa”, czy np. „Jezu Chryste” nie ma żadnego znaczenia, bo tak my Polacy mamy. Lubimy akcentować to co powinno być wyrażane w pianissimo.
  Natomiast przeraża mnie to, że po doświadczeniach z knajpy „Pod Sową” pasjonujemy się takimi pierdołami, a zapominamy, że Tuskowe omawiały jak dokonać zamachu stanu, gdyby Kaczyński wygrywał sondaże. Podobnie jest teraz, przecież nie chodzi o te kurwy tylko o dojenie kasy państwowej na olbrzymią skalę. A więc bełta się „ciemnej ludzie” we łbach a potem wygania się ją na wybory.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Rozumiem, że ślizgamy się tylko po powierzchni nie dotykając prawdziwych problemów. Czy jednak można o tych problemach rozmawiać z ciemną ludą skoro do niej dociera tylko język żywcem z rynsztoka? To o czym rozmawiali u Sowy obaliło tamtych. Jak to się dzieje, że tych obecnych tak ciężko wywalić skoro posunęli się w swoim zamachu stanu o wiele dalej.

   Polubienie

   1. Jest jednak zasadnicza różnica. U Sowy knowali nad utrzymaniem władzy przedstawiciele różnych instytucji państwowych: Wicepremierzy, ministrowie „siłowi” (MON, MSW, MZ), Prezesi: NBP, NIK, PKW i TK. Upewniano się też, czy: minister finansów, prokurator generalny, itp. „w razie czego” (niekorzystne wybory) będą kryli nieprawidłowości …
    PiS, mając większość sejmową, nie musiał spotykać się w knajpie, bo odcinając plasterki salami, już po kilku latach wszystkich wymienionych wyżej miał w kieszeni. „Ciemna luda” na pożarcie dostała tylko tych co się brzydko wyrażają … 😉 😀

    Polubione przez 1 osoba

    1. Ciemna luda zdaje się nie znać innego języka…poza tym nawet ci na pożarcie i tak spadają na cztery łapy.
     Czy w każdym postludowym państwie wypłynęło tyle szamba co u nas po upadku systemu. Nie wiem albo jestem ślepy albo słabo widzę ale chyba tyle szumowiny nigdzie nie ma u władzy.

     Polubienie

 3. Pamiętam z podstawówki wychowawczynię jak oduczała nas jak usłyszała użycie słowa k.. było pytanie co nam się skrzywiło?!
  Zatem spójrzmy na naszą prawicę (PO i PiS) ze współczuciem na prawdę muszą to być ludzie bardzo nieszczęśliwi, skoro wszystko mają pokrzywione.

  Polubione przez 1 osoba

  1. To rzeczywiście olbrzymia gromada nieszczęśliwych ludzi. Chowają się za honorem, bogiem i ojczyzną … żadnego z tych pojęć nie rozumieją. Banda smutasów bez żadnego sentymentu, wyzuta z jakiegokolwiek obiektywnego myślenia. Jak się nie ma kręgosłupa moralnego to staje się takim pokrzywieńcem.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

transcendentphoto.com

professional photography - going beyond ordinary limits

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Balladeer's Blog

Singing the praises of things that slip through the cultural cracks

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

%d blogerów lubi to: