Jajecznica po amerycku

Nie będzie to żaden wpis na temat jakiegoś kosmicznego przepisu na jajecznicę. To jednak co działo się w Senacie Wielkiego Brata podczas obrad dotyczących dożywotniego pozbawienia możliwości ubiegania się Trumpa o fotel prezydenta to wyjątkowo podłego rodzaju przypalona jajecznica. Czy można przypalić tą potrawę? Hm nie wiem, ale senatorom mocarstwa północnoamerykańskiego udało się pokazać, że ich stan mentalny budzi wiele zastrzeżeń.

Nie mam zamiaru występować w obronie byłego prezydenta, bo generalnie jego los jest mi obojętny. Pewnie bym nawet tego posiedzenia senatu nie słuchał, właśnie z tego powodu. Tak się jednak złożyło, że podesłali mi link do obrad i z braku czegoś lepszego do roboty przysłuchiwałem się tym mądrym głowom.

Kwintesencją tego posiedzenia miało być głosowanie na losem Donka. Jego obrońcy jednak zarządali przesłuchania świadków, którzy mogliby zaświadczyć o niewinności byłego już prezydenta. Demokraci nie bardzo mieli na to ochotę. Zgodnie jednak z amerycką demokracją zgodzili się na dyskusje na ten temat. No i gdy tak sobie dyskutowali w pewnym momencie ktoś zarządził głosowanie. Ciućmoki zaczęły oddawać swoje głosy co wyglądało dość normalnie. Niespodziewanie jednak ktoś z sali zapytał przewodniczącego nad czym odbywa się głosowanie. Czy nad losem Traumpa, czy nad powołaniem świadków w jego obronie. No i w tym momencie zaczęła się jaja jak berety. Tego by nawet nasza czytelniczka przedwojennych książek o Katyniu, nijaka Witek, nie wymyśliła. Wyobraźcie sobie, że przewodniczący obrad odmówił odpowiedzi na to pytanie, jako nie mające nic wspólnego z właśnie odbywającym się głosowaniem. No i w sumie wyszło na to, że goście skończyli głosować nad czymś ale nikt nie wiedział nad czym. Do tej komedii definitywnie pasowałaby nasza marszałkini ze swoimi pomysłami, żeby głosować tyle razy aż głosowanie wyjdzie po jej myśli. Niestety demokraci na to nie wpadli i w konsekwencji przegrali.

Komentarze „stream live” nie zostawiły suchej nitki na kucharzach tego fiaska, co śmieszniejsze pozycja Trumpa się tylko umocniła.

Demokraci, poza ośmieszeniem się, nie osiągneli niczego. Wręcz odwrotnie, mogli otworzyć puszkę pandory, bo oto pojawiły się pierwsze pomysły, że skoro chciano powiesić Trumpa to żaden tam immunitet nie powinien chronić innych łamaczy prawa w pełnym jego świetle.

Trumpek zachęcony swoim sukcesem przyrzekł swoim zwolennikom, że teraz nic go już nie powstrzyma od publikowania dokumentów dotyczących przekrętów w Waszyngtonie. Wyglada na to, że brud będzie się lał w najlepsze jeszcze przez dłuższą chwilę. Może to i dobrze, bo chyba coraz bardziej potrzeba nam oczyszczenia z tych ścieków.

Czy trzeba to tłumaczyć?

20 myśli na temat “Jajecznica po amerycku

Dodaj własny

  1. Granica pomiędzy jajecznicą lekko ściętą a lekko przyrumienioną jest płynna i w zasadzie jest kwestią gustu. Podobnie jest z granicą pomiędzy jajecznicą mniej lub bardziej zrumienioną na twardą skórkę, a zdecydowanym spaleniem jej, gdy już się nie da nie tylko jeść, ale chociażby znieść smród spalenizny. I do tej ostatniej fazy Ameryce jeszcze daleko. Dociekliwych zapłodnię wątpliwościami nt., gdzie się zaczął komunizm? Bo – czytając dzieła Marksa – można dojść do wniosku, że ten genialny człowiek w zasadzie tylko podsumował wcześniejsze rewolucyjne ruchy proletariatu francuskiego i niemieckiego. Czyżby więc trampek miał zamiar przejąć pałeczkę komunizmu?

    Polubienie

    1. Nie wiem oczywiście jak się skończy to palenie jajecznicy, tak czy śmak w wydaniach obu kucharzy tej walki na patelnie, produkt końcowy zapowiada się na niezjadliwy. Nawiasem mówiąc z mojej perspektywy bliżej do komunizmu w tej chwili jest demokratom. Da bozia to zobaczymy jak to się skończy.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

nie wszystko co ciekawe dzieje sie we wroclawiu

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O książkach. O macierzyństwie. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

%d blogerów lubi to: