Dzień szczególny

Rzadko mi się zdarza, żeby publikować dwa wpisy w jeden dzień. Dziś jednak dzień szczególny…sam o nim zapomniałem i gdyby nie internet pewnie bym sobie nie przypomniał.

Czterdzieści lat temu został zamordowany John Lennon, człowiek historia, kultowy twórca, członek kultowego zespołu. Z The Beatles została już tylko połowa składu.

Wielu miłośników tej muzyki stawia na piedestale przede wszystkim Paula McCartneya. Wielu jednak twierdzi, że John Lennon w niczym mu nie ustępował. Nie jestem specjalnie za jednym z nich. Są utwory ponadczasowe wykonane przez McCartneya i są takie same zaśpiewane przez Lennona. Jego smierć i jej okoliczności uczyniły z niego legendę. Zginął mając zaledwie czterdzieści lat i mnóstwo życia przed sobą.

Byłem w Nowym Jorku pod domem, w którym znajdował się jego apartament. Z drugiej strony ulicy znajduje się wejście do Central Parku. Od tej strony parku skromna jego cześć jest poświęcona Lennonowi a płyta kamienna, na której wyryty jest tytuł jakże aktualnego dzisiaj utworu, Imagine, stał się jednym z najbardziej odwiedzanych miejsc w Parku Centralnym.

Bardzo ciekawy artykuł na temat ostatniego dnia życia Lennona ukazał się dzisiaj na Wirtualnej Polsce. Przeczytałem jednym tchem i nie mogłem się oprzeć aby nie zamieścić czegoś u siebie.

Dodam jeszcze, że gdzieś pod koniec ubiegłego wieku, albo na początku tego, na Broadwayu ukazał się musical poświęcony Johnowi. Scenariusz zatwierdziła Yoko Ono. Nie ma ona zbyt wiele szacunku wśród fanów The Beatles. Dodatkowo w tym spektaklu starała się pokazać swój punkt widzenia, co spowodowało, że bardziej było o niej niż Lennonie. Zwykle dobry musical trwa na Broadwayu kilka sezonów. Ten znikł po miesiącu.

16 myśli na temat “Dzień szczególny

Dodaj własny

 1. Nigdy nie byłem fanem The Beatles, ale by wiedzieć kim był John Lennon nie trzeba nim być. Są ludzie którzy wryli się w historię świata na stale i to niewątpliwie jeden z nich. Swoja drogą co by nie powiedzieć o Bogu, to musi wyjątkowo kochać muzykę, bo ma u siebie plejadę gwiazd i koncerty pewnie codziennie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. John już gra Panu Bogu całe czterdzieści lat. Rzeczywiście tam na górze mamy chyba całkiem niezłą historie muzyki.
   Jeśli chodzi o Lennona to „Imagine” jest prawie jak hymn przeciwko temu co się dzisiaj dzieje na świecie. Jak powiedział inny wielki artysta „Dziwny jest ten świat”

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

%d blogerów lubi to: