Kury i kurczaki c.d.

Kurczaki przeżyły swoją pierwszą podróż z miasta w Andy w pełnej liczbie. Teraz trzeba było jakoś zaskoczyć jedną z kwok. Wybraliśmy tą, do której mamy więcej zaufania, bo już raz z nią współpracowaliśmy przy wychowywaniu piskląt.

Z pudełkiem kurzych dzieciaków zakradliśmy się do kurnika. Już na sam nasz widok obie siedzące na gniazdach mamy zaczęły kwoczeć coś do siebie. Ton tej rozmowy nie wróżył niczego dobrego. Wyjścia też nie mieliśmy zbytnio. Podeszliśmy do powtórnej matki i dawaj jej wciskać pisklaki pod skrzydła. Jedno, drugie, trzecie…szóste. Zrobiło się ciasno ale zmieściły się. One też były zaskoczone, bo co chwile wyzierały spod maminych piór. Kwoka o dziwo zaczęła je zgarniać pod siebie i z jej dziobu definitywnie zaczęło zajeżdżać dumą. Patrzcie na mnie, mam kolejne dzieciaki do wychowania. Nie zabraliśmy jej jaj, które wciąż wysiadywała, jeno podrzuciliśmy jej zakupione tygodniówki.

Na drugi dzień okazało się, że mama ma w powtarzaniu jaja teraz bardziej interesowała ją dzieciarnia. Cóż było robić kukułcze jaja dostała w spadku druga kwoka. Niestety, tak jak się obawialiśmy jaja były podziębione i tylko jedno pisklę miało dość siły aby wyleźć ze skorupy.

Mamy zatem dwie mamy, jedna adoptowała gromadę dzieciaków, druga ma jedynaka albo jedynaczkę.

Kury to dziwne stworzenia. U nas gdy kogut wejdzie do środka wszystkie baby lecą za nim. Nawet matka kura ma w powtarzaniu swoją gromadkę i wali na przepadłe do kurnika. Małe wciąż nie bardzo wiedzą jak się tam dostać, bo ta nawiedzona wlatuje na kładkę miast prowadzić dzieciak przez specjalnie przez nas przygotowane wejście. No i drą się w niebogłosy te małe gamonie, bo starej nie ma i nie widzą jak się do niej dostać. Musimy je łapać i wrzucać do środka. No i gonimy po wybiegu za tymi małymi diabłami a one spieprzają przed nami jakby myślały, że nam rosół w głowie. Na nasze szczęście dwa zdążyły złapać, którędy do kurnika, cztery jednak wciąż wolą się bawić z nami w berka.

Jedynak, jedynaczka

Berkowicze.

31 myśli na temat “Kury i kurczaki c.d.

Dodaj własny

 1. Każde hobby, dodatkowe zajęcia są zbawienne dla zdrowia fizycznego i psychiki. W dodatku kurczaki z ADHD pomogą zachować figurę, a kury trafiły się nadzwyczaj inteligentne. Super zajęcie, a przy tym korzyść ewidentna, bo potrawy jajami stoją.
  Serdeczności

  Polubienie

  1. Wiesz, jak wszędzie i tu są dwie szkoły. Zabijanie nie ma w sobie nic pozytywnego. Z drugiej strony, swoje wiesz czym karmisz. W dobie faszerowania zwierzyny sterydami …. trzeba co wybrać. Podobało mi się to na „Avatarze”. Tam myśliwy zabijając zwierze przepraszał do za swój czyn i jednocześnie dziękował za pożywienie. Taki naiwny jestem.
   Już w krótce będzie zmiana nazwy na „Widziane z kurnika”.😂😂😂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

%d blogerów lubi to: