Prawda o kaczorach

Poniższy tekst znalazłem, oczywiście w Angorze. Przypasował mi do prezesa, bo dość dobrze oddaje jego ego. Przeczytajcie.

Koncepcja, jakoby seks służył wyłącznie prokreacji, nie znajduje potwierdzenia w świecie ptaków. -Weźmy sowy, bardzo dużo się kochają. Płomykówki czy jastrzębie nawet kilkaset razy w ciągu sezonu. Wróble – tysiące. Oczywiste więc jest, że nie robią tego tylko dla jaj ale i dla podtrzymania więzi czy przyjemności. Niektóre tylko w sezonie lęgowym, inne przez cały rok – opowiada Jacek Karczewski, psycholog, pisarz, zabawka ptasich obyczajów. Inicjowanie seksu i zdobywanie kobiety przez mężczyznę, też nie jest żadną regułą. – u niektórych gatunków samiczki są większe, bywa że strojniejsze od samców i dużo aktywniejsze seksualnie. Przykładem damskiej emancypacji są długoszpony.- Nazwa tych ptaków wzięła się od ich wydłużonych palców u stóp. Dzięki nim łażą po wielkich liściach unoszących się na wodzie i na nich organizują regularne orgie. Czasami jest jedna, dwie samice i kilku lub więcej samców. I każdy z każdym, i tak przez długi czas. Ciekawe, że rola samiczek ogranicza się do mocnego seksu i złożenia jaj. Potem odchodzą, samce wysiadują jaja i zajmują się młodymi. Podobnie jest ze strusiami. Samiec namawia kobiety, i to nie jedną, by łożymy jaja w jego gnieździe, po czym sam je wysiaduje i wychowuje pisklęta. Zdarza się, że role rodziców pełnią dwa samce. To korzystny układ w środowisku, gdzie jest duża liczba osobników i mała ilość pożywienia. – Dwóch rosłych facetów robi wrażenie. Gdyby doszło do bójki, poradzą sobie parą mieszaną czy dwiema samicami. (…). Będą mogli korzystać z kawałka łąki, gdzie jest najlepsza trawa, zapewniając tym samym dzieciakom lepszy start. W Wetlands & Wildlife Trust, jednej z największych w Wielkiej Brytanii organizacji zajmującej się ochrona mokradeł, w Slimbridge, mieli parę homoseksualnych flamingów. Regularnie budowały gniazda, po czym wykradali jajo sąsiadom, przytaczały do swojego, wysiadywały je i wychowywały pisklę. Erotyczne obyczaje ptaków to gamą różnorodnych zachowań. Na przykład domeną kaczorów jest brutalność. – kiedy kilka samców rzuci się na kaczkę, ona nie ma co liczyć na pomoc. Nawet kaczory, które początkowo są powściągliwe, dołączają do zbiorowego gwałtu, w którym może brać udział kilkunastu facetów. Kaczki co do zasady współżyją na wodzie i takie zbiorowe gwałty nierzadko kończą się utopieniem kaczki, a w najlepszym razie obrażeniami i traumą.

Angora nr. 40, 4 października 2020. „Kaczory lubią amory”.

Typowa kaczka po spotkaniu z kaczorami.

23 myśli na temat “Prawda o kaczorach

Dodaj własny

  1. Mają inną budowę narządów rozrodczych niż nasze wyobrażenia na ten temat. Dla nich to, co nazywamy seksem, to tylko zetkniecie kloaki i szybki transfer nasienia. Nie upatrywał bym w ich zachowaniach tego co nad kręci.

   Polubione przez 2 ludzi

 1. Przychylam sie do tego co pisze Tatul. Nie można generalizować zachowań zwierząt, szczególnie w upatrywaniu jakiegoś zacieśniania więzi. „To” się toczy żywiołowo i bez żadnych reguł międzygatunkowych. Bardzo ciekawe jest np. życie seksualne ryb i całej tej reszty podwodnej.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Rozumiem, że kaczory zbiorowo nie gwałcą samicy z pożądania tylko z nadmiaru nasienia. To właśnie tak jak nasz guru, kochać nas nie kocha. Nie ma co zrobić z nadmiarem nasienia zatem gwałci cały nasz kraj. Tak mnie się to skojarzyło.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

Hobo Movie

Movies Review in the Hindi Language

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Der Amateur Photograph

Ein Blog über Optik und Photographie - A blog about optics and photography

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

Słowiki nie płaczą

If you were ever in doubt, don't sell yourself short, you might be bulletproof ~~

Melanż

Mam zakaz chlania, cale szczęście jebie zakazania

%d blogerów lubi to: