Catskill, SMS i narta

Po odwiedzinach u Młodego dostaliśmy kolejne zaproszenie. Tym razem od znajomych z naszej organizacji polonijnej. Korzystając z wciąż urokliwej pogody postanowili zorganizować wyjazdową imprezę trzydniową w ich domku w górach Catskill. To łańcuch będący częścią Appalachów, który znajduje się w stanie Nowy Jork. To bardzo popularne okolice szczególnie dla mieszkańców Nowego Jorku, którzy posiadają tutaj wiele rezydencji weekendowych.

Szczerze mówiąc wyjeżdżaliśmy z mieszanymi uczuciami. Nasza gospodyni bowiem to kobitka o silnej osobowości nie bardzo tolerująca poglądy inne niż jej własne. Przyrzekliśmy sobie więc, że będziemy trzymać się z dala od kontrowersyjnych zagadnień. Nie do końca się to oczywiście udało, jednak muszę przyznać, że gdy tylko zaczynało iskrzyć natychmiast wszyscy zmieniali temat. Tak się złożyło, że w trakcie pobytu miała miejsce debata prezydencka. Wytrzymaliśmy dziesięć minut. Nie dało się tej pyskówki po prostu oglądać. Żaden z ubiegających się o funkcje prezydenta nie zrobił dobrego wrażenia.

Gospodyni dwoiła się i troiła, żebyśmy mieli ciagle coś do jedzenia pod ręką. Po dwóch dniach szlag zatem trafił wszystkie moje poprzednie wysiłki związane z kontrolowaniem wagi. Różności było tyle, że nie byłem w stanie odmówić sobie skosztowania wszystkiego.

Podobnie jak Młody i tym razem nasi gospodarze zafundowali nam wypad w teren. W Catskill pierwszymi osiedleńcami byli Holendrzy i to oni nadali imię tej okolicy. Wiele miasteczek wciąż nosi holenderskie nazwy. Miejsce to znane jest z wielu imprez, z których każdy rozpoznaje Woodstock. To już oczywiście historia ale ta nazwa wciąż jest synonimem największego festiwalu muzyki rockowej.

Nasza impreza przerodziła się w urodziny jednego z gości. I gdy tak siedzimy przy stole i drinkach nagle mój telefon kliknął zawiadamiając mnie o wiadomości. Zwykle nie zwracam na to uwagi. Jednak tym razem mógł to być starszy syn. Rzuciłem zatem okiem na wiadomość. Treść SMS – u była na tyle zaskakująca, że zapoznałem z nią towarzystwo. Znamy się zbyt dobrze zatem nie miałem z tym problemu.

Dostałem ofertę powiększenia mojego męstwa, gwarantującą mi nieskończoną długość zbliżenia. Czekałem na to jak na zbawienie. Odpuszczę jednak. Zastanowiło mnie jednak skąd te gamonie mają moje imię skoro telefon jest zarejestrowany na syna.

Po fali śmiechu jaki wywołał ów SMS pozostała nam już tylko tradycyjna narta. Nikt z nas nie wiedział co to jest, oprócz gospodarzy. Po pierwszej rundzie nikt nie chciał zwolnić miejsca.

Do narty przyklejone były cztery kieliszki. W nich ulubiony alkohol i razem w górę serca.

Widoczki z tarasu.

23 myśli na temat “Catskill, SMS i narta

Dodaj własny

  1. Oferty powiększenia męskości dostaje codziennie, głównie na maila i raz nawet odpisałem, że jak zapragnę nim jabłka z drzewa strącać to się odezwę 🙂 Przykro to mówić, ale nawet Polskie debaty miały większy poziom niż to co pokazali Amerykańscy pretendenci… 😦 Gdzie się nie pojawisz tam pięknie 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

sudeckie klimaty

hipsters and cowboys

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

transcendentphoto.com

professional photography - going beyond ordinary limits

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Balladeer's Blog

Singing the praises of things that slip through the cultural cracks

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

%d blogerów lubi to: