U młodego

Rochester to średniej wielkości miasto na północy stanu Nowy Jork. Czas swojej świetności ma pewnie za sobą. Teraz musi dostosować się nowych potrzeb rewolucji technologicznej. Największym pracodawcą był Kodak, który wciąż ma tutaj swoje zakłady i tu znajdują się jego dyrekcja. Cyfryzacja doprowadziła jednak do upadku tej rozpoznawalnej na całym świecie marki.
Miasto jednak, w porównaniu z naszym poprzednim pobytem, zaczyna wracać do życia. Restauracja starych budynków na potrzeby imprezowe, zjazdowe czy inne z pogranicza rozrywki przyciąga coraz więcej ludzi. Otoczone zielenią i parkami, Rochester ma wiele do zaoferowania.
Jak każdym większym mieście w Stanach tak i tutaj widać skutki nie tylko ostatnich wydarzeń u Wuja Sama. Wciąż nie zagoiła się rana po zamieszkach związanych z zabójstwem Floyda przez białych policjantów. Przed posesjami tabliczki z napiętej Black Lives Metter, Strefa Wolna od Nienawiści. Wciąż maja miejsce protesty, które aczkolwiek maja charakter pokojowy, to jednak nie pozwalają zapomnieć o problemie. Trochę to smutne i nie sprzyja zabliźnienia ran. To coś na kształt naszego Smoleńska, który podgrzewany jest tylko i wyłącznie na potrzeby polityczne.
W jednym z miejskich parków na obrzeżu znajdują się dwa wielgachne cylindryczne tkanki. Miasto postanowiło oddać je grafitowcom. Dzięki temu maja oni gdzie się produkować i jak mówił nasz syn, nie niszczą swoją twórczością okolicznych budynków.
Trzy dni szybko minęły. Dobrze było się oderwać.

Jak oni dowiedzieli się o naszym wicemarszałku … nie mam pojęcia.

Jaro w nowej funkcji.

43 myśli na temat “U młodego

Dodaj własny

 1. Nasz Smoleńsk wyciągany jest na potrzeby wyborów, a Amerykanie jednak do morderstw na tle rasowym przywiązują dużą wagę i bardzo dobrze. Z drugiej jednak strony, czy podobne akcje były by po zastrzeleniu przez policje białego? A przecież to tacy sami ludzie… Graffiti wygląda zajebiście! I pomysł by oddawać takie miejsca graficiarzom jest świetny, bo można zobaczyć coś świetnego a nie tylko bazgroły pijanej dzieciarni.

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Nie znam się, więc się wypowiem… Czyli tak. To co się teraz dzieje to dla mnie nie straszenie, nie manipulacje, a jeden wielki CHAOS. Ci tam na górze, podejrzewam, powoli tracą albo już dawno stracili kontrolę i robię dobrą minę do złej gry. Ten konglomerat polityczny na P to kolos na glinianych nogach…

    Polubione przez 1 osoba

 2. Spokojna, cicha uliczka i sami „ludzie z sąsiedztwa” na niej. Takie przynajmniej robi wrażenie 🙂
  Lubię graffiti. W sumie nie miałam wyboru – syn był graficiarzem w czasie, kiedy tą sztuką interesowała się tylko policja 🙂 Niektórzy z jego kolegów skończyli ASP. Bardzo bym chciała mieć ich prace na ścianach w domu, ale mnie nie stać 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: