Nasze czasy

Nie tak dawno pisałem o Unabomberze czyli Teodorze Kaczyńskim. W swoim manifeście rozprawiał na temat konsekwencji rewolucji technicznej.

Okazuje się, że to jednak nie on pierwszy przewidział jej kierunek i wynik jaki ona spowoduje.

Już po opublikowaniu tego wpisu znalazłem u siebie takie o to zdjęcie.

Takie coś wymyślono na meksykańskim molo.

49 myśli na temat “Nasze czasy

Dodaj własny

 1. Mam podobne spostrzeżenia od dawna. Nie ważne w której części globu byłem widok ludzi siedzących wśród znajomych, przyjaciół, czy rodziny, podróżujących metrem czy tramwajem był podobny – ludzie wpatrzeni w swoje komórki. Nie można winić za to technologii. Technologia nie powoduje odłączenia. Po prostu wzmacnia to, co już jest. A jesteśmy bardziej odizolowani niż kiedykolwiek. Nasze telefony, tablety, komputery, samochody, lodówki i cała reszta są na tyle bliskie świadomości, że ingerują w nasze relacje z osobami nam najbliższymi.

  Niezależnie od naszych ludzkich słabości – czy to próżność, lenistwo czy uprzedzenia – istnieje obecnie technologia, która tylko ten stan pogorszy.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Po raz kolejny okazuje się, że wynalazki zmierzające do usprawnienia naszego życia maja też efekty uboczne. Określenie, że żyjemy coraz częściej i więcej w przestrzeni wirtualnej niż w realnej to chyba synalek ostatnich czasów. Rozumiem potrzebę … chyba jednak robimy to bez głowy.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Nie wiem, może jakiś dziwny jestem, ale tęsknię za czasami gdy jeszcze tyle tego wszystkiego nie było, ale ludzie byli ze sobą bliżej… Za dzieciaka podprowadzaliśmy gazetki żeby zobaczyć gołą babę, ale spędzaliśmy czas wspólnie, a dziś żeby zobaczyć dupę wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Prezydent RP”, ale ludzie zamiast z sobą przebywać kontaktują się przez komunikatory…

  Polubione przez 1 osoba

 3. No tak, ale tego procesu już nie odwrócimy. Można jedynie próbować wpleść technologię w całkiem realne uprawianie sportu, kontakty towarzyskie, wyjścia z przyjaciółmi. Może wtedy młodzież poczuje się zachęcona.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Wielu wielkich intelektualistów tego świata ostrzegało i nadal ostrzega przed sztuczną inteligencją ,ludzie ( wielu polityków, naukowców i ludzi biznesu)moralnie jeszcze nie dorośli do sztucznej inteligencji .Każdy medal mam dwie strony, nawet najlepsze wynalazki można wykorzystać dla dobra ludzkości a można wykorzystać do niecnych celów, a szczególnie przez jednostki wyzute z uczuć wyższych, liczących tylko na swoje korzyści i swój własny interes.:))

  Polubione przez 1 osoba

  1. Przykładów na złe wykorzystanie wielkich wynalazków jest bez liku. Każdy z nich oryginalnie miał służyć naszemu dobru, znaleźli się jednak ludzie, którzy zniszczyli wynalazek i zrobili z niego środek zagłady. Wyglada na to, że i aktualny postęp technologiczny zostanie w końcowym efekcie użyty przeciwko nam. Najśmieszniejsze, że oglądając Terminatora, sądziliśmy, że to nie jest możliwe. Czy aby napewno?

   Polubienie

   1. Myśl ludzka jest twórcza tylko może stworzyć rzeczy pozytywne i negatywne ,zawsze się zastanawiałam po co ludzkość tworzy sobie takie okropne wizje ,te wszystkie sajensfikszyn filmy ,książki za miliardy , a tera to się materializuje ,Czy nie mógł sobie człowiek wymyślić pięknych wizji
    i ich realizować ? Pozdrawiam:))

    Polubione przez 1 osoba

    1. Tylko, że ten kto to wymyśla ma cele pozytywne. Właśnie oglądałem film o Skłodowskiej. Dzięki jej wynalazkom możliwe jest prześwietlenie. Niestety ten sam wynalazek użyli Amerykanie w Hiroszimie. Taka nasza natura.
     Pozdrawiam

     Polubione przez 1 osoba

    2. Energia atomowa jest tylko energią i nie jest ni dobra ani zła ,dobre ,albo złe może być to co człowiek z nią lub z jej pomocą uczyni i tak jest z każdym odkryciem naukowym, bo „ani nauka ani świat nie jest dobry ani zły, zły albo dobry możesz człowieku być ty” tak pisałam w jakimś moim wierszu.I to nie nauka i nie świat ma się zmieniać tylko człowiek powinien dążyć do rozwoju swojej wyższej świadomości ,to wtedy i nauka i świat się zmieni:))
     Pozdrawiam:))

     Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Der Amateur Photograph

Ein Blog über Optik und Photographie - A blog about optics and photography

Co mi tam....

Poza facebookiem istnieje życie.

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

Słowiki nie płaczą

If you were ever in doubt, don't sell yourself short, you might be bulletproof ~~

Melanż

Mam zakaz chlania, cale szczęście jebie zakazania

heygoodway

blog podróżniczo-lifestylowy

seashelllove

Z miłości do muszelek i niebanalnej biżuterii

%d blogerów lubi to: