Droga

Pisałem już tutaj na temat filantropii. Jesteśmy wszyscy inni i inaczej postrzegamy świat. Wielu bogatych odczuwa potrzebę dzielenia się i pomocy z mniej uprzywilejowanymi w taki czy inny sposób. Wielu wręcz odwrotnie. Są tez tnący, którzy dochodzą do życiowych przemyśleń na końcu swojej drogi, kiedy już jest trochę za późno na działanie. Rodzimy się, żyjemy by na końcu odejść do krainy wiecznych łowów. Początek i koniec jest dla wszystkich taki sam. Drogę którą wybieramy zależy już od nas samych.

Poniższe znalazłem na Fb. To ważne według mnie przemyślenia.

Steve Paul Jobs umiera jako miliarder, z fortuną w wysokości 7 miliardów dolarów, w wieku 56 lat na raka trzustki, a oto kilka jego ostatnich słów …

„W tej chwili, leżąc na łóżku, chory i pamiętając całe życie, zdaję sobie sprawę, że całe moje uznanie i bogactwo, które posiadam, jest bez znaczenia w obliczu zbliżającej się śmierci. Możesz wynająć kogoś, kto będzie dla ciebie prowadził samochód, zarabiać dla ciebie – ale nie możesz wynająć kogoś, kto poniesie za ciebie chorobę.

Z wiekiem jesteśmy mądrzejsi i powoli zdajemy sobie sprawę, że zegarek o wartości 30 USD lub 300 USD – oba pokazują ten sam czas. Niezależnie od tego, czy prowadzimy samochód o wartości 150 000 USD, czy samochód o wartości 2000 USD – droga i odległość są takie same, dotrzemy do tego samego miejsca docelowego. Jeśli pijemy wino o wartości 300 USD lub wino o wartości 10 USD, i tak wypijemy je.

Pięć niezaprzeczalnych faktów.

1. Nie wychowuj swoich dzieci, aby były bogate. Naucz je, aby były szczęśliwe – Więc kiedy dorosną, będą znać wartość rzeczy, a nie ich cenę.

2. Traktuj swoje jedzenie jak lekarstwo, w przeciwnym wypadku lekarstwo będzie twoim jedzeniem.

3. Kto cię kocha, nigdy cię nie opuści, nawet jeśli ma 100 powodów, by się poddać. Zawsze znajdzie jeden powód, aby zostać.

4. Jeśli chcesz iść szybko – idź sam! Ale jeśli chcesz iść daleko – idź razem.

5. Zycia nie kupisz za pieniadze, ale warto byc dobrym czlowiekiem, i szanowac innych…..

23 myśli na temat “Droga

Dodaj własny

 1. Zgadzam się szczególnie z punktem pierwszy, wtedy inne są łatwiejsze do zastosowania we własnym życiu.

  Bardzo tragiczna postać ten Jobs, gdyby nie jego własne lęki, miałby spore szanse, aby nadal żyć. Kolejny dowód na to, że pieniądze człowieka aż tak nie zmieniają, ani niczego nie ułatwiają.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Robiłem „prywatki” u kilku nadzianych rodzin, może nie miliarderów, ale ludzi mających naprawdę sporą kasę, przy okazji obserwując ich życie rodzinne i według mnie, to właśnie pieniądze, ich nadmiar, zabijają to co w życiu jest najcenniejsze… To prawda że pieniądze szczęścia nie dają…. Tylko człowiek głupi poświęca życie by za nimi gonić… A potem okazuje sie, że to życie było kompletnie pozbawione sensu.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Pieniądz zmienia życie każde i każdego. Tak jego brak, jak i nadmiar. Wielkość „zmiany” zależy zawsze od wychowania i mentalności osobniczej. Najbardziej wredni są nuworysze, tacy którzy z niedostatku przeszli w stan posiadania znacznie wyższych kont bankowych.

  Polubienie

 4. kiedy mowie, że nie potrzebuje zarabiać wiec, bo dwóch obiadów nie zjem na raz, dwoma autami naraz nie pojadę, ani w dwa miejsca na świecie… patrzą na mnie jak na wariatkę; P, a ja po prostu lubię lubić to co jest moją codzienną pracą 😉

  Polubione przez 1 osoba

 5. Ludzie u kresu swoich dni, najczęściej stwierdzają, że żałują tego czego nie spróbowali, .pieniądze należą do świata materii a w obliczu śmierci nie mają żadnego znaczenia , wtedy ma znaczenie tylko to co uczyniliśmy za życia.
  15.09.07.Oława. „Idź własną drogą” Wiele jest dróg prowadzących do Boga Każde ludzkie życie to jakaś droga I choć różne drogi bywają Wszystkie w jednym miejscu się spotykają Więc pamiętając o Bogu i idź własną drogą. Molekułka
  Pozdrawiam :))

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

Hobo Movie

Movies Review in the Hindi Language

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Der Amateur Photograph

Ein Blog über Optik und Photographie - A blog about optics and photography

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

Słowiki nie płaczą

If you were ever in doubt, don't sell yourself short, you might be bulletproof ~~

Melanż

Mam zakaz chlania, cale szczęście jebie zakazania

%d blogerów lubi to: