Niespodziewane odwiedziny

W tej części New Jersey znajduje się sporo lasów. Na szczęście tu nie rządzi nikt pokroju pisowskiego podejścia do środowiska, to i zwierzyna przyzwyczaiła się do ludzi. Najwięcej można spotkać saren. Tu są ich całe stada stada. Po jednej i po drugiej stronie rzeki Delaware w lasach żyją odmiany dzikich kotów, jelenie i wiele innych mniejszych i większych gatunków zwierząt.

Osiedlił się tu też misio brunatny choć ponoć zdarzają się również inne gatunki. Wędrując czasami dzikimi szlakami można się natknąć na niespodziewanego spacerowicza, które raczej do miłych nie należy.

Misie lubią tez podchodzić do domów. Tam znajdują się przecież kubły pełne przysmaków. Najlepiej je rozwalić i zawsze coś można w nich znaleźć. Uwielbiają wręcz przechadzać się drogą w dni, w które okoliczny zakład oczyszczania miasta zbiera śmieci. Nie pomagają zamykane pojemniki. Miś już poznał ich tajniki i potrafi sobie z każdym zamknięciem poradzić. Droga zatem wygląda jak pobojowisko i trzeba ją szybko posprzątać bo to należy do obowiązków mieszkańców na dwóch nogach.

Przed domem syn zamontował kamerę, która wykonuje zdjęcia nieproszonych gości. No i właśnie takie odwiedziny, nie po raz pierwszy, przytrafiły się nam tego ranka. Pozować bestyjka nie chciała ale było na tyle jasna na zewnątrz, że widać go jak na dłoni.

24 myśli na temat “Niespodziewane odwiedziny

Dodaj własny

 1. Podobnie rzecz ma się u nas, dziki coraz częściej goszczą na osiedlach, a misie czasem spotyka się na szlakach. To amatorzy taniego i łatwego jedzenia. Jeszcze nie wiedzą, czym grozi pożywienie na bazie fast foodów.
  Serdeczności zasyłam

  Polubienie

 2. Ledwo żyję, ale nie darował bym sobie gdybym do Ciebie nie zajrzał!!! Nie chciałbym sie z takim gościem spotkać twarzą w pysk 🙂 Dla jednego z nas było by to bolesne spotkanie 🙂 🙂 Choć misie bywają słodkie 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Czuje się bardzo doceniony. Dzięki. Jesteś chyba jedynym p, który na każdy mój wpis odpowiada komentarzem. Misio jak misio tylko takim określeniem wydaje się być niegroźnym stworzenie, tak niestety nie jest.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

sudeckie klimaty

hipsters and cowboys

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

transcendentphoto.com

professional photography - going beyond ordinary limits

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Balladeer's Blog

Singing the praises of things that slip through the cultural cracks

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

%d blogerów lubi to: