Petronela

To jest Petronela, jedna z najstarszych odmian kur andyjskich. Brak upierzenia na szyi to jej cecha charkterystyczna. Z tego powodu różni się nasza Petronela od innych kur. Kogut jakoś też nie jest zachwycony nią i bardziej ją goni niż chce z nią spędzić intymne chwile. Choć nie wygląda zachwycająco, stała się nasza ulubienicą.

Petronela jest bardzo ciekawska. Szczególnie interesuje ją świat za wybiegiem. Już raz nam uciekła. Wtedy przygoda skończyła się bez większych urazów mentalnych.

Petronela jest dość zwinna i sprawna. Często ścigana przez inne kury nabrała w uciekaniu sporego doświadczenia.

Wczoraj ponownie wykorzystała moment nieuwagi i wypruła w świat łąk i pastwisk. Wiedzieliśmy, że wróci, bo jednak nasz nabytek przyzwyczaił się do gniazd i z jajkami zawsze biegnie w swoje miejsce.

Zostawiliśmy zatem Petronelę samopas. Wczesnym popołudniem zeszliśmy na dół aby sprawdzić co się z nią dzieje. Kręciła się nerwowo wokół kurnika. Po krótkich przetargach dała się namówić do wejścia do wnętrza.

Po jakieś godzinie będąc na dole wpadłem na sąsiadkę. Okazało się , że kura narobiła jej zamieszania na świeżo zagospodarowanych grządkach. Trzeba było się naginać lekko, bo sąsiadko do miłych ludzi nie należy. Miała jednak racje.

Dzisiaj Petronela zaległa w kurniku bez ruchu niemal. Po bliższych oględzinach okazało się, że jest dość mocno pogryziona. Sąsiadka ma psa i zapewne próba nawiązania z nim kontaktu nie wyszła naszej kurze na zdrowie. Cały dzisiejszy dzień Petronela przeżywała szok pourazowy. Szyja mocno pokaleczona. Polaliśmy ją wodą utlenioną i obandażowali. Widać jednak, że te jej harce, póki co skończyły się. Nie jest zupełnie ciekawa co się dzieje poza ogrodzeniem.

Skojarzyło mi to z naszymi wyborami. Bez względu na to kto kura a kto pies, miłość między wzorcami Dudy i Trzaskowskiego jest relatywnie porównywalna do relacji Petroneli z Titą, to jest imię psa sąsiadów.

Świat zwierzęcy rządzi się swoimi prawami. My w naszych relacjach coraz bardziej ten świat przypominamy. Choć pod względem perfidii chyba już jesteśmy klasą samą w sobie.

Wzięliśmy biedaczkę do domu.

47 myśli na temat “Petronela

Dodaj własny

 1. Fakt, trochę przeraźliwie wygląda. Braki w urodzie nadrabia widać innymi walorami. Trochę jej smutno bo jest samotna w stadzie i stąd jakby obca. Pozdrów ją ode mnie, niech nie traci ciekawości światem.

  Polubienie

 2. Świetny blog! Piszecie o życiu z całkiem innej perspektywy. Czasem najdziwniejszy zwierzak staje się. maskotką, bo przyciąga. Ja za to mam małego kota, ma on swoją przypadłość, która sprawia, że jest bardzo charakterystyczny… Pozdrawiam!

  Polubione przez 1 osoba

   1. Oj tak
    Ja całe życie wychowywałam się że zwierzętami. Są dla mnie bardzo cenne. S a jak członek rodziny. Kiedy jest ciężko chwile z kotem dają mi radość. One kochają bezwarunkowa miłością, za to, że po prostu jesteśmy.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

Lance Sheridan

Internationally Published Poet

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

Słowiki nie płaczą

If you were ever in doubt, don't sell yourself short, you might be bulletproof ~~

Co zostało na alei róż...

Jestem swoją myślą, rzuconą w świat, pomiędzy tysiącami innych twarzy. Wyznania depresjonistki z syndromem DDA

Melanż

Mam zakaz chlania, cale szczęście jebie zakazania

heygoodway

blog podróżniczo-lifestylowy

seashelllove

Z miłości do muszelek i niebanalnej biżuterii

Wymiar Zdrowia

Dietoterapia online, konsultacje z dietetykiem przez internet. Indywidualne plany żywieniowe oraz gotowe jadłospis online.

RomanticSugar94

„Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia”. – Rachel Zoe

%d blogerów lubi to: