I co my teraz zrobymy z Balbynom.

Rządząca partia ma chyba jakiś patent i wyłączność na produkowanie ludzi o wątpliwej inteligencji. Co gorsza ci ludzie nie pojmują słowa milczenie i pchają się wszędzie gdzie tylko można aby błysnąć swoim intelektem.

Prekursorem i najbardziej znana twarzą tego trendu był i jest niewątpliwie smoleński bajkopisarz Antoni. Co on nie wymyślił na temat tego Smoleńska to nawet Stanisław Lem przy nim to kiepski literat.

Potem, wzorując się na nim, poszło juz z górki. Waszczykowski odkrył San Escobar, Szydłowej się należało, Mazurek potępiła ale się nie dziwiła, na Kempę podobno z zamachem sposobił się sam Banaś, że nie wspomnę o mądrościach Tarczyńskiego, Pawłowicz, Piotrowicza, Terleckiego. Aby wyliczyć wszystkie sentencje i ich wynalazców pewnie można by napisać osobny artykuł.

Nazwiska zaczęły być jednak powtarzalne, na tej bez wątpienia ważnej niwie działalności naszych wybrańców. Od czasu do czasu należałoby ukazać kogoś nowego, żeby lud nie stracił zaufania do zasobów intelektualnych prezesowego gremia.

No i pojawił się mędrzec pierwszej wody nijaki Janusz Kowalski, wiceminister w czymś czym zarządza potęga wiedzy pan Sasin. Tenże pan przewidując bezpodstawnie, że wybory odbędą się bezwzględnie 10 maja, nadrukował kart do głosowania bez liku, łamiąc przy tym prawo. Gdy sprawa się rypła, wybory szlag trafił, tudzież rownież kilkanaście milionów złotych na wyborcze buble, wydawało się, że pan Sasin zostanie trafiony i zatopiony. No i z zaplecza wyskoczył niczym oparzony wiceminister, czyli podwładny Sasina, pan Kowalski we własnej osobie. Widać musiał mieć jakieś spotkanie z wicemarszałkiem Ryszardem w trakcie, którego czegoś się chłopina nawąchała. Pal sześć wąchanie, ale żeby zaraz po tym odczuwać potrzebę odzywania się? A jednak. No i dowiedzieliśmy się, że za wpadką ministra Sasina kryje się, a jakże, sam Donald Tusk. Mało tego to Merkel go namówiła aby naszego ministra ów Tusk skompromitował. Wychodzi na to, źe nasz wszechwiedzący minister musowo na funkcje kanclerza się zaczajał.

Mało jednak tego. Chwile potem oświecony Kowalski odczuł kolejną potrzebę podzielenia się z nami swoim detektywistycznym zacięciem. Namierzył tą razą nijakiego Grodzkiego, marszałka Senatu i koalicje jako winnych nieprzeprowadzenia wyborów w terminie.

Szaleństwo się na tym jednak nie skończyło. Słowopotok pana wice Sasina trwa w najlepsze. Koniecznie teraz chce rozliczenia i odsunięcia od prominentnych stanowisk byłych ubeków, pezetpeerowców i wszelkiej maści innych podejrzanych typów, którym żyć i pracować przyszło dla i w systemie tym słusznie minionym i złym.

No i niech mu będzie. Mnie już niewiele może zrobić. Ale ja się zapytowywuje co zrobymy z tom Balbynom, panie Kowalski.

Jak współpracować to na całego.

Już z Sasinem ten pan odleciał, ale z prezydentem to już mu całkiem się pochlastało, chyba, że ten sukces to nawiązanie stosunków z San Escobar.

29 myśli na temat “I co my teraz zrobymy z Balbynom.

Dodaj własny

 1. Sa jeszcze moi ulubieńcy czyli Suski, Sasin, kiedyś pani Wróbel… kolejni się pną na liście w górę.
  Na Balbinę też znajda wytłumaczenie, nie martwmy się…nasz agent jest lepszy niż wasz!

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Wczoraj widziałam 5-ciu kandydatów na Prezesa SN. Naprawdę nie wiedziałam, kto z nich „nowy” a kto „stary” sędzia, a jednak z miejsca wiedziałam, kogo wybierze Duda. I proszę! Ja to mam nosa do lepszego sortu – rzut oka i wiem. Ciekawe skąd? Jak myślisz? 😉
  To a propos Twojej notki.

  Polubienie

   1. Coś mi mówi że po nim nie będzie nic lepszy. Wuc rozda wszystko kraj wcruine popadnie i naród wybierze większe zło typu Braun. Nosic bedziemy krzyze i topory na szyi. Odziani w skóry bez paszportów… Marku, nam jako narodowi, chyba daleko nam do mądrej wolności

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

transcendentphoto.com

professional photography - going beyond ordinary limits

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Balladeer's Blog

Singing the praises of things that slip through the cultural cracks

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

%d blogerów lubi to: