Za wielkim stawem

Podobnie jak w Polsce tak i w Stanach ten rok to rok wyborów prezydenckich. Chociaż istnieją olbrzymie różnice w zakresie praw i obowiązków między naszym a amerykańskim prezydentem, to wydaje się, że w tym roku wybór naszego pierwszego obywatela jest równie ważny co za wielkim stawem, szczególnie z punktu widzenia przewodniej siły narodu czyli partii prezesa.

Ostatni prezydenci Stanów nie zapisali się zbyt pochlebnie w historii kraju. Można dyskutować na temat ich zasług. Jedno jednak jest pewne, społeczeństwo amerykańskie aktualnie jest jak nigdy podzielone i jak nigdy spolaryzowane poglądowo. Podobnie jak u nas. Praktycznie nie ma możliwości porozumienia pomiędzy zwaśnionymi stronami.

Oliwy do ognia dodał wybór Trumpa, który nie cieszy się zbyt wielką popularnością ale ma również wiernych i oddanych wyborców. Podobnie jak u nas kaczyści.

Kolejnym podobieństwem jest oczywiście zagrożenie wirusowe. Stało się ono przede wszystkim polem walki politycznej. Kto z tej potyczki wyjdzie zwycięsko prawdopodobnie wygra wybory. Różnice w podejściu są dość spore, bo demokraci pragną kontynuacji zamknięcia kraju, podczas gdy prezydent skłania się ku otwarciu i powrotowi ludzi do pracy.

W kwietniu przegłosowano pomoc finansową dla każdego mieszkańca w wysokości dwunastu stówek. Teraz demokraci chcą aby przez kolejne miesiące pomoc ta wzrosła do dwóch tysięcy dolarów na miesiąc na dorosłego, byleby tylko ludzie siedzieli w domkach, dotąd dopóki stan klęski medycznej nie zostanie odwołany. Czy w tym wypadku chodzi jednak o dobro ludzi czy chęć pogrążenia Trumpa, bo to przecież olbrzymi wydatek, opinie oczywiście są podzielone. W ten sposób prezydent znalazł się w kleszczach albo ulegnie i skłoni się w kierunku pomocy, albo będzie parł do otwarcia kraju pomniejszając znaczenie danych na temat zachorowań. Je można łatwo zmanipulować zwłaszcza, że za akt zgonu z powodu wirusa szpitale są lepiej wynagradzane. Czy można zatem ufać oficjalnym statystykom? Każdy ma swoją odpowiedź w tym temacie. Wygląda na to, że Trump będzie parł do otwarcia. Ludzie również są zmęczeni siedzeniem w domach i nie chcą więcej ograniczeń, zwłaszcza, że są kraje, które nie narzuciły aż tak olbrzymich obostrzeń.

Można śmiało zatem prognozować, że jeśli kraj się otworzy i poziom zachorowań spadnie to Trump zostanie wybrany ponownie. Jeśli jednak nadejdzie druga fala, która może być bardziej niebezpieczna to ona zmiecie obecnego mieszkańca Białego Domu.

Może to i byłoby dobrze gdyby nie fakt, że prawdopodobnym wybrańcem demokratów będzie Joe Biden, którego prezydentura nie wróży również niczego dobrego, zwłaszcza, że i on mocno polaryzuje wyborców.

Takich szpak w Stanach raczej się nie spodziewam.

25 myśli na temat “Za wielkim stawem

Dodaj własny

      1. A Trump wydaje się mieć więcej zwolenników niż przeciwników, a przynajmniej tak to przedstawia nasza telewizja…. Choć nie ukrywam że bardziej skupiam sie na tym naszym piekiełku, bo cholernie mnie boli to co sie tu wyprawia.

        Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

Lance Sheridan

Internationally Published Poet

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

Słowiki nie płaczą

If you were ever in doubt, don't sell yourself short, you might be bulletproof ~~

Co zostało na alei róż...

Jestem swoją myślą, rzuconą w świat, pomiędzy tysiącami innych twarzy. Wyznania depresjonistki z syndromem DDA

Melanż

Mam zakaz chlania, cale szczęście jebie zakazania

heygoodway

blog podróżniczo-lifestylowy

seashelllove

Z miłości do muszelek i niebanalnej biżuterii

Wymiar Zdrowia

Dietoterapia online, konsultacje z dietetykiem przez internet. Indywidualne plany żywieniowe oraz gotowe jadłospis online.

RomanticSugar94

„Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia”. – Rachel Zoe

%d blogerów lubi to: