Skorumpowani i źli

Eksplozja była rezultatem całej serii kłamstw sowieckich biurokratów, działających pod wpływem strachu, dbających o własna karierę w skorumpowanym, dysfunkcyjnym systemie. I mimo, że wydarzyło się to w określonym miejscu, to jak mówi Mazin, scenarzysta serialu, historia katastrofy jest bardzo uniwersalna. – Tak, Czarnobyl zdarzył się, ponieważ system sowiecki był głęboko zepsuty i zły, ale on nie przybył do nas z innej planety. Został opracowany przez ludzi. To jest w nas. Rodzaj zaprzeczenia, rodzaj zbiorowego myślenia. To nie jest coś charakterystycznego dla jednej czy drugiej partii. Widzieliśmy to we wszystkich permutacjach w całej historii, a sednem jest jakieś upieranie się, że co chcemy, aby było prawdziwe, ma być teraz prawdą. A to czego nie lubimy – fałszem. Pragnę aby wszyscy, którzy oglądają serial, zastanowili się, jak sami są współwinni pewnego rodzaju spisku przeciwko niewygodnym prawdom.

Ta wypowiedz scenarzysty Czarnobyla mocno skojarzyła mi się z naszą obecną sytuacją w kraju. Strach, kariera, biurokraci, skorumpowany i dysfunkcyjny system. Zepsucie, zło, fałsz i kłamstwo.

Na tych elementach zbudował swoje „imperium” główny ideolog kaczyzmu. Czy grozi nam Czarnobyl. Może nie atomowy ale zbierać się po władzy tych skorumpowanych dygnitarzy będziemy przez wiele lat. Kto wie czy nie dłużej niż Rosja i Ukraina po Czarnobylu. Kolejne wybranie Dudy to niekwestionowany i definitywny wybuch tego ledwie już zipiącego reaktora jakim jest Polska.

Namawiam wszystkich do obejrzenia Czarnobyla bo obraz po wybuchu jest nie do opisania tragiczny.

30 myśli na temat “Skorumpowani i źli

Dodaj własny

 1. Rządy PiSu przypominają pożar lasu, który niszczy wszystko na swojej drodze. Pożar minie, a jego konsekwencje będziemy odczuwać jeszcze długo…..Na szczęście nic nie jest wieczne i ten obsrany dyktatorek z Żoliborza w końcu też odejdzie w niepamięć a Polska znów będzie budować normalność. Kasa słana Rydzykowi nieśmiertelności i wiecznych rządów im nie zapewni.

  Polubienie

 2. Serial czeka u nas w kolejce do obejrzenia, bo syn nam polecił.
  Nasi u władzy widać nie przejmują się niczym, a podobno w pobliżu Czarnobyla wielkie pożary, gdy chmura dotrze do Europy, to covid okaże się mniej groźny…

  Polubienie

 3. Cykliczność klęsk, katastrof itp. spowodowanych przez ludzką nieudolność i pazerność, wspomagana wysiłkami samej Natury by pozbyć się niszczącego ją Rodzaju, zaczyna przynosić „pozytywne” dla Przyrody skutki.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

%d blogerów lubi to: