Świat według Wuja Sama 2

Na czym to ja skończyłem? Aha na wojnie celnej z Chinami. Niewątpliwie tania i kiepskiej jakości chińszczyzna spędzała i spędza sen z powiek całemu światu. Ten azjatycki kraj stał się synonimem tanich produktów choć przecież nie tylko tam w skandalicznych warunkach za psie pieniądze pracują zwykli robotnicy. Podobnie jest w wielu innych krajach azjatyckich, afrykańskich i Ameryki Południowej.

Problem w tym, że Chiny stały się potęgą zagrażającą dominacji Wuja Sama, u której to wuj zadłużony jest po same uszy. A Donek nie lubi negocjować. To mu nie przystoi, on stawia warunki i masz się do nich dostosować. To się może i sprawdza z nami ale zapewne nie z krajem typu Chiny. Końca tej wojny wciąż nie widać.

Każdy kraj w swojej polityce kieruje się swoją własną racją stanu. Na tej podstawie buduje swoje sojusze. USA było, jest i zapewne będzie chronić interesów Izraela na Bliskim Wschodzie. Nie mam zamiaru kwestionować potrzeby poczucia bezpieczeństwa żadnemu krajowi. Nie jestem jednak pewien czy aby Izrael nie wykorzystuje swojego najbliższego sojusznika do zachwiania pokoju w w tej jakże niebezpiecznej części świata. Czy rzeczywiście zachodziła potrzeba przeniesienia stolicy Izraela do Jerozolimy? Chyba tylko po to aby jeszcze bardziej zamieszać i szczuć. Przemysł zbrojeniowy ma jednak swoje potrzeby. A w tamtej okolicy okładają się bez opamiętania.

Polska za sprawą pisowskiej racji stanu umiejscowiła się mocno w tylnej części ciała amerykańskiego prezydenta. Lokaja traktuje się jak sługę, zatem specjalnych pretensji do niego mieć nie można. Władza próbuje oczywiście wykorzystać sprawę zniesienia dla nas wiz na swoje potrzeby. Nikt jednak nie wspomina słowem o kosztach jakie ponosimy aby przyciągnąć do siebie armie nastawioną na przestrzegania pokoju na świecie. Zniesienie wiz dla nas było uzależnione od stopy procentowej pomiędzy ilością odmów do ilości wszystkich podań o jej udzielenie. Wskaźnik taki łatwo regulować według własnego widzimisię. Nagle i zupełnie niespodziewanie okazało się, że stał się on na tyle niski, że możemy już sobie jeździć na wakacje do Białego Domu. Kompletna bzdura. Donek jednak jest postrzegany jako ten co nam wreszcie, wreszcie na to zezwolił. Zaraz jednak drugą łapką podpisał ustawę 447, żebyśmy całkiem nie zwariowali ze szczęścia.

Co jeszcze takiego dla świata zrobił nawiedzony blondyn. Ano zrezygnował z dotowania UNESCO, bo się okazało pro palestyńskie, wycofał się z porozumień klimatycznych chyba też z powodu Palestyny. Nie będę wspominał o jego podejrzanych powiązaniach z Kremlem. To ponoć tylko pomówienia.

W swoim miłosierdziu chciał uszczęśliwić mieszkańców Grenlandii oferując jej kupno rządowi Danii. Trafiła tu jednak kosa na kamień.

Młody Bush uzasadniając wojnę z Irakiem, twierdził, że znalazł tam diabła. Oczywiście jego, tego diabła, tam nie było a Irak od tych poszukiwań do dziś nie może się pozbierać. Donek wypatrzył rogatego w Iranie. Swierzbiły go łapki okrutnie żeby wyruszyć na poszukiwania. Na szczęście trafił się wirus, który pochłania wszystkich umysły i każe odłożyć inne plany na potem.

A swoją drogą, ciekawe, że na początek wirus wybrał sobie Chiny i zdrowo dał popalić Iranowi. Ja tu niczego nie sugeruje. Tak sobie tylko pomyślałem.

33 myśli na temat “Świat według Wuja Sama 2

Dodaj własny

 1. Tak sobie pomyślałeś, a teraz my wszyscy będziemy nad tym rozmyślać.
  W jednej z piosenek Elektrycznych Gitar autor zastanawia się „kto pociąga za sznurek”. To pytanie wciąż dręczy i męczy

  Polubienie

   1. Dzięki. Jak mi się uda to posłucham. Internet w Ekwadorze nie jest jeszcze na poziomie światowym a przez wirusowe zakazy i nakazy jego obciążenie ponoć wzrosło o trzydzieści procent. Z czytaniem wiadomości jeszcze jakoś idzie. Odtwarzaniem video, YouTube prawie niemożliwe.

    Polubienie

  1. Widać czasu mam zbyt wiele. Prawdę jednak mówiąc to już nie jest tajemnicą, że ta „zabawka” jest made in USA przy współpracy z Chinami. Jak się wydostało na zewnątrz? To już kwestia, która wciąż nie została wyjaśniona. Niestety na tronie w USA podobnie, jak u nas, siedzi człowiek niegodny zaufania to i w teoriach spiskowych będzie odgrywał kluczową rolę.

   Polubione przez 1 osoba

 2. Gdy patrzę na Trumpa lub Johnsona, to odnoszę sobie, że te persony mogły zrobić karierę polityczną tylko w dzisiejszych czasach i dobie internetu. Bo ktoś sobie pomyślał, że są memowi. Nie widzę innego powodu.

  Polubienie

 3. Gdyby Polski rząd był mądry i umiał doić wielkiego brata to też moglibyśmy być takim Izraelem. Ale niestety od lat prowadzimy politykę uległości i nie mamy za wielkich profitów z tej „przyjaźni” a kraje takie jak wcześniej wymieniony Izrael czy Korea południowa korzystają z tej przyjaźni ile wlezie…

  Polubione przez 1 osoba

  1. A tu się kłania nasze polskie poczucie wspólnoty. Polonia amerykańska była jest i pewnie będzie mocno podzielona. Żeby w Stanach zaistnieć jako grupa etniczna trzeba mieć wspólny program, wspólna organizacje i wtedy można coś osiągnąć. My mamy kilka organizacji. Niby jest centralna organizacja w Chicago. Ale i w niej więcej walki o stołki i przywileje niż myślenia o wspólnocie.

   Polubienie

    1. Podejrzewam że to wynika z takiego naszego Polskiego charakteru i nie spodziewam się że to kiedykolwiek się zmieni. Skoro nawet takie byle gówno jak Kaczyński dało radę nas podzielić…

     Polubienie

    1. 😀 Dzięki. 😀 Już myślałem, że to kolejny komentarz, którego nie wkleiłem … to mi się zdarza często, bo piszę na brudno, a potem bywa różnie.
     A na tym co poszło do kosza to pisałem chyba, że Donek może i miał być spoza układu, ale demokratą – tak jak Hilary – nie był na pewno.

     Polubienie

  1. Sama widzisz, że mój stosunek do Wuja Sama jest mocno zabarwiony niechęcią. Jak do tego dołożysz nadmiar czasu no to i wychodzą z tego różne różności. Co ciekawe ja naprawdę dużo zawdzięczam Stanom i jestem mocno wdzięczny za możliwość życia tam. Politycy jednak mocno to uczucie zdeprecjonowali.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Balladeer's Blog

Singing the praises of things that slip through the cultural cracks

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

Hobo Movie

Movies Review in the Hindi Language

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Der Amateur Photograph

Ein Blog über Optik und Photographie - A blog about optics and photography

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

%d blogerów lubi to: