Za porozumieniem stron

To chyba najdziwniejsze czasy w jakich przyszło mi żyć. Postępujący rozwój technologii niemal w każdej dziedzinie i dostęp do informacji przy pomocy mediów elektronicznych zdawałby się krokiem w dobrym kierunku.

Wydawałoby się, że przy tych wszystkich możliwościach i osiągnięciach czas na świat naszych marzeń. Nic z tych rzeczy. Chciwość jednych, wykorzystywanie władzy innych i nagle znaleźliśmy się w świecie pełnym kontrastów i wzajemnej niechęci. Otoczyli nas ludzie bezwzględni, bezideowi, uznający jedynie władze i posiadanie.

Wystarczy spojrzeć na nasze podwórko aby stwierdzić jak bardzo władza potrafi zmanierować, zepsuć i doprowadzić do całkowitej degradacji w sposobie myślenia. Tak się dzieje nie tylko u nas ale pewnie na całym świecie. Poczucie bezkarności wśród ludzi posiadających władzę to już standard. Na wielu z nich patrzymy jak na obrazki aż tu nagle okazuje się, że to pedofil, albo seksualny wykorzystywacz podwładnych, albo domowy bokser maltretujących żonę i dzieci.

Zastraszone ofiary całymi latami siedzą cicho w obawie przed stratą pracy, środowiskiem czy z innych przyczyn, aż w końcu bańka pęknie. Znajdzie się ta jedna, która wykrzesa w sobie odwagę a za nią dopiero pójdą ci mniej odważni.

Właśnie obejrzałem „Bombshell”.

W Stanach rządzą cztery stacje telewizyjne NBC, ABC, CBS i FOX. Ta ostatnia to zdecydowanie prawicowa i nastawiona negatywnie do demokratów. Jej właścicielem jest Rupert Murdoch. Stacją jednak zarządzał Roger Ailes. To on decydował o tym kto tam pracuje a kto już się nie nadaje. Gość miał słabość do dziennikarek. Mając władze nieograniczoną na wiele mógł sobie pozwolić.

Lubię filmy oparte na faktach. Wiele postaci z tego filmu pamietam z ekranu telewizora. Nie słyszałem jednak o tym skandalu.

Stany to dziwny kraj. W normalnych okolicznościach prześladowca powinien pójść do ciupy, koniec kropka. Tu jednak strony się dogadały. Panowie dostali sowitą odprawę żeby odeszli po cichu. Paniom też coś skapło żeby nie czuły się pokrzywdzone. Kwoty podają w filmie. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć to polecam obejrzenie bo i rozmiar odszkodowań przyprawia o zawrót głowy i jego dystrybucja. Only in America.

9 myśli na temat “Za porozumieniem stron

Dodaj własny

  1. Z dwojga złego lepsze jest rozwiązanie z USA gdzie pokrzywdzeni przynajmniej pieniądze dostają, niż to co się dzieje u nas, gdzie ofiary nie rzadko jeszcze w sądzie obrywają, albo po przez uniewinnienie oprawcy, albo przez śmiesznie niski wyrok…. Prawdę powiedziawszy, to ja od dawna nie wierzę już w sprawiedliwość, przynajmniej nie tą ziemską…

    Polubienie

  2. „… Dobrego karczma nie zepsuje, złego i Kościół nie naprawi …” – to znane i sprawdzalne przysłowie polskie. Dlatego ja bym nie zwalał całej winy na władzę (obojętnie jaką, bo wszystkie mają za pazurami 😉 ). Zgodnie z kolejną frazą: „Bo do tanga trzeba dwojga” wspólnikiem tego dziadostwa jakie obecnie powstało jesteśmy także my, społeczeństwo gorszego i lepszego sortu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

Lance Sheridan

Internationally Published Poet

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

Słowiki nie płaczą

If you were ever in doubt, don't sell yourself short, you might be bulletproof ~~

Co zostało na alei róż...

Jestem swoją myślą, rzuconą w świat, pomiędzy tysiącami innych twarzy. Wyznania depresjonistki z syndromem DDA

Melanż

Mam zakaz chlania, cale szczęście jebie zakazania

heygoodway

blog podróżniczo-lifestylowy

seashelllove

Z miłości do muszelek i niebanalnej biżuterii

Wymiar Zdrowia

Dietoterapia online, konsultacje z dietetykiem przez internet. Indywidualne plany żywieniowe oraz gotowe jadłospis online.

RomanticSugar94

„Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia”. – Rachel Zoe

%d blogerów lubi to: