Koniec budowy

Wszystkich tych, którzy z zapartym tchem obserwowali moje zmagania z kurnikiem, z nieukrywaną radością zawiadamiam, że jego budowa dobiegła końca.

Inauguracja, czyli oblewanie zwane tutaj łasipaczana miało miejsce w ubiegłą sobotę. Nie pisałem o tym wcześniej bo przecież jesteśmy z Pepe wciąż w okresie próbnym. Kurzy pałac, chociaż oddany do użytku, wciąż jednak jest na gwarancji i czekamy na ewentualne uwagi zleceniodawców. Póki co, błoga cisza, dzięki Bogu i partii.

Wprowadziły się już pierwsze mieszkanki w liczbie trzy. Ustaliliśmy z nimi cenę wynajmu na jedno jajko dziennie. Wyglada jednak na to, że jedna z pań próbuje nas narżnąć, po chamsku mówiąc, bo w gniazdach każdego dnia znajdujemy jedynie dwa jaja. Staramy się namierzyć ową oszustkę i już dziś wiemy, że damy jej na imię Krystyna.

Słów pare na temat otwarcia czyli tej ichniej łasipaczany. My z Luśką na tą okazje wyciągnęliśmy dwuletnią nalewkę robioną na kwiatach mleczu a nasi partnerzy przygotowali coś na ząb. W sumie było nas całe sześć osób bo zaproszony oczywiście był Pepe a ze strony naszych partnerów biznesowych zjawił się ich doradca gospodarczy, znawca spraw wszelkich w dziedzinie hodowli i rolnictwa. To zresztą jest jego biznes. Tak omotał naszego partnera, że te kury zdają mi się być czymś co zagrożone jest wyginięciem. No co on nam nagadał, co niby mamy robić to to gorsze od budowy pałacu. Na szczęście on był tylko jeden dzień. Następnego dnia Luśka wyprostowała Francisco i przedstawiła mu swoją wizje dalszej współpracy. A, że Franek z zawodu dentysta to i nie oponował zbytnio.

Teraz pozostało nam namierzyć tę, która wprowadziła się na krzywy ryj. Albo zacznie płacić albo wyprowadzka. Do dzisiaj nacięła nas na trzy jajka.

43 myśli w temacie “Koniec budowy

 1. Andrzej Rawicz (anzai) 13 lutego, 2020 / 5:44 am

  Namierzenie tej, która wprowadziła się na krzywy ryj, a raczej na krzywą dupę, nie będzie proste. My też kiedyś wytypowaliśmy jedną pacjentkę do wyprowadzki „na rosół”, ale po wypatroszeniu okazało się, że była to niezwykle bogato wyposażona nioska, która tylko chwilowo miała problemy z wydajnością (poprzednicy ją zachwalali).
  Kurzy pałac, faktycznie okazały.

  Polubienie

  • Widzianezekwadoru 13 lutego, 2020 / 11:58 am

   Łatwo nie będzie zwłaszcza, że wczoraj wszystkie poszły na strajk i w gniazdach nie znaleźliśmy nic. Już zaczynam się obawiać, że mają dostęp do internetu i przeczytały mój ostatni wpis. Teraz będą mi Solidarność zakładać. 😂😂😂

   Polubienie

 2. Tatul 13 lutego, 2020 / 6:56 am

  Dużo więcej kur może on pomieścić, bo to i przestrzeń i wybieg duży…

  Polubione przez 1 osoba

  • Widzianezekwadoru 13 lutego, 2020 / 12:03 pm

   Szukamy nowych chętnych. Chcemy jednak kupić od okolicznych rolników. Chodzi o to, żeby były już przyzwyczajone do naszej wysokości i warunków.

   Polubienie

 3. Stanley Maruda 13 lutego, 2020 / 7:26 am

  Z radości to chyba sam się napiję! 🙂 Gratuluję budowniczym super wykonanej roboty!! Teraz czekam na wieść że kury urządzają „parapetówkę” 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 4. Stanley Maruda 13 lutego, 2020 / 7:28 am

  I mam nadzieję, że nie planujesz trzymać tam żadnego kaczora 🙂 Wiem z doświadczenia że gdy kaczor dojdzie do władzy w kurniku to biada wszystkim lokatorom a i kurnik już nie będzie taki sam! 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Ultra 13 lutego, 2020 / 8:01 am

  Teraz czas na koguty, bo rosół z takich młodych postawi nawet chorego na nogi.
  W takim letnim pałacu i ludzie chętnie by zamieszkali.
  Serdeczności

  Polubienie

  • Widzianezekwadoru 13 lutego, 2020 / 12:09 pm

   Będzie i kogucik i więcej kurek. Musimy tylko dojść do siebie finansowo bo koszty przekroczyły nasze oczekiwania. 😃😃
   Pozdrawiam

   Polubienie

 6. Stokrotka 13 lutego, 2020 / 8:57 am

  A może by tej kurze darować winę? Bo może się okazać że kto inny jest winien…

  Polubienie

  • Widzianezekwadoru 13 lutego, 2020 / 12:15 pm

   Niektórzy lubią pisać długie artykuły. Ja tam wole krótko i z jednego tematu ułoży dwadzieścia pięć wpisow😃😃😃. No nie aż tyle o kurach pisać nie będę ale myślałem o pokazaniu wnętrza i pań na grzędach. Może jeszcze dzisiaj.

   Polubienie

   • szarabajka 13 lutego, 2020 / 4:01 pm

    Bo wiesz, tym razem nie żartowałam 😀 Mnie to naprawdę ciekawi. W życiu tylko raz widziałam kurnik od środka, ale krótko, ze względu na zapach. Teraz bym się mogła dokładnie przyjrzeć.

    Polubione przez 1 osoba

 7. Elaelgry 13 lutego, 2020 / 10:01 am

  Klik dobry:)
  Do palacu w takich okolicznościach przyrody sama chętnie bym się wprowadziła. Zapłacę dzienny czynsz w wysokości ceny 3 jaj. 🙂 🙂 Koszt przeróbki grzędy na pryczę oczywiście poniosę.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 1 osoba

  • Widzianezekwadoru 13 lutego, 2020 / 12:19 pm

   Przedyskutowaliśmy to na posiedzeniu biura politycznego. Jest zgoda. Może zakochasz się w tym terenie i kupisz posesje Słowaka a nam z nieba spadnie sąsiadka. 😃😃😃
   Pozdrawiam cieplutko.

   Polubione przez 1 osoba

   • alElla 13 lutego, 2020 / 1:40 pm

    Bardzo chętnie, ale razem ze Słowakiem, bo kto będzie jajka nosił? 😉 🙂

    Polubienie

    • Widzianezekwadoru 13 lutego, 2020 / 2:22 pm

     Zła wiadomość to ta, że Słowak nie jest naszym kurzym partnerem. Dobra zaś jest taka, że on szuka partnerki bo czuje się samotnym. Kto zatem wie. 😂😂😂😂

     Polubione przez 1 osoba

 8. jotka 13 lutego, 2020 / 11:13 am

  Budowla niczego sobie 🙂
  Może ta oszustka mieszka na kredyt i później z odsetkami wynagrodzi albo jedno złote zniesie?

  Polubienie

  • Widzianezekwadoru 13 lutego, 2020 / 11:53 pm

   Jesteś kolejną dziewczyną z taką propozycją. Jestem gotów postawić jeszcze jeden taki zamek tylko muszę mieć pewność. 😂😂😂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s