Kryształowy czwartek

Za nami czarny piątek, cyber poniedziałek a dzisiaj kryształowy czwartek

Dwa kryształy i żyrandol

Prezydent sam sprawdził. Wszystko zgodne z życzeniem prezesa

Nowy porządek posiedzenia

Wszystko zgodne z konstytucją.

27 myśli w temacie “Kryształowy czwartek

 1. Ultra 5 grudnia, 2019 / 6:37 am

  To już nie jest śmieszne, a tragiczne…
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 2. jotka 5 grudnia, 2019 / 9:32 am

  dziś wysłuchałam rozmowy z min.Derą – oni nadal brną konsekwentnie w to szaleństwo, na zasadzie – po nas choćby potop!

  Polubienie

 3. sagula 5 grudnia, 2019 / 12:43 pm

  Jeśli Adrian będzie ich ślubował, to będzie jego koniec! Spadają im słupki hurra!

  Polubienie

 4. Stanley Maruda 5 grudnia, 2019 / 1:08 pm

  Chora umysłowo dziewica i komunistyczny prokurator- ot, idealne osoby do Trybunału Konstytucyjnego. Jeszcze tylko brak kurwy, menela i pedofila i już byłby komplet…. Ależ dożyliśmy czasów. Teraz tylko Trynkiewicza na obrońce praw dziecka i już wszystko będzie na swoim miejscu…. Ech, biedna Ty nasza Polsko… A wszystko przez jednego małego, mściwego ch*ja…

  Polubione przez 1 osoba

 5. Andrzej Rawicz (anzai) 5 grudnia, 2019 / 5:05 pm

  Eeech nawet nie chce się komentować
  Podobno pani I-sza Prezes SN obudziła się z letargu i wydaliła z siebie jakieś orzeczenia. Pocieszające, ale o 4 lata za późno.

  Polubienie

  • widzianezekwadoru 5 grudnia, 2019 / 10:54 pm

   Czytałem wiele komentarzy na temat SN. Do pochlebnych nie należały. Dziwny ten ich stoicki marazm. W ten sposób z prezesem ciężko będzie wygrać

   Polubienie

   • Andrzej Rawicz (anzai) 6 grudnia, 2019 / 5:20 am

    Marazm … ja sądzę, że to jest raczej kwestia charakteru. Oczywiście, że gdyby SN od razu wdrożył procedury zmierzające do zawieszenia prezydenta to by to mogło wywołać niepokoje społeczne. Dlatego wcześniej – zamiast chodzić na ciasteczka i kawę do prezydenta – pani I Prezes SN powinna złożyć wniosek o zwołanie Rady Gabinetowej, i uruchomić instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, marszałek senatu mógłby wygłosić orędzie, itd., itp., …

    Polubienie

    • widzianezekwadoru 6 grudnia, 2019 / 1:55 pm

     Tylko potwierdziłeś, że I Prezes SN poza czubkiem własnego nosa mało widziała albo wręcz nie chciała nic widzieć.

     Polubienie

    • Andrzej Rawicz (anzai) 6 grudnia, 2019 / 5:18 pm

     Czasami najwyżsi funkcjonariusze państwa nie korzystają ze swoich uprawnień i wybierają mniejsze zło. Takim przypadkiem był Jaruzelski, mógł utopić Polskę we krwi, a zginęło tylko kilkanaście osób. Nie mamy pełnej wiedzy na temat międzynarodowej sytuacji z lat 2015/16, dlatego trudno postawić konkretną diagnozę. Ale faktem jest, że skoro pani Prezes była na zaprzysięganiu sędziów, a myślała, że to bankiet, to i pewnie teraz nie bardzo wie, gdzie jest i po co … Smutne i żenujące to w sumie.

     Polubienie

    • Andrzej Rawicz (anzai) 7 grudnia, 2019 / 6:58 am

     PS. Tym razem ps na początku, bo ten komentarz niżej w cudzysłowie od wczoraj wprowadzałem kilka razy, ale się nie pojawiał … może nie lubi Jaruzelskiego?

     ” …Czasami najwyżsi funkcjonariusze państwa nie korzystają ze swoich uprawnień i wybierają mniejsze zło. Takim przypadkiem był Jaruzelski, mógł utopić Polskę we krwi, a zginęło tylko kilkanaście osób. Nie mamy pełnej wiedzy na temat międzynarodowej sytuacji z lat 2015/16, dlatego trudno postawić konkretną diagnozę. Ale faktem jest, że skoro pani Prezes była na zaprzysięganiu sędziów, a myślała, że to bankiet, to i pewnie teraz nie bardzo wie, gdzie jest i po co … Smutne i żenujące to w sumie …”

     Polubienie

    • Andrzej Rawicz (anzai) 8 grudnia, 2019 / 5:36 am

     Nie wiem, czy ten komentarz pojawi się u Ciebie na blogu, więc dla sprawdzenia poniżej kursywą przytaczam ten „kasowany” komentarz.

     ” …Czasami najwyżsi funkcjonariusze państwa nie korzystają ze swoich uprawnień i wybierają mniejsze zło. Takim przypadkiem był Jaruzelski, mógł utopić Polskę we krwi, a zginęło tylko kilkanaście osób. Nie mamy pełnej wiedzy na temat międzynarodowej sytuacji z lat 2015/16, dlatego trudno postawić konkretną diagnozę. Ale faktem jest, że skoro pani Prezes była na zaprzysięganiu sędziów, a myślała, że to bankiet, to i pewnie teraz nie bardzo wie, gdzie jest i po co … Smutne i żenujące to w sumie …”

     Polubienie

    • Andrzej Rawicz (anzai) 8 grudnia, 2019 / 5:38 am

     … pojawił się … ale taki sposób komentowania wg mnie nie ma sensu. Więc na razie „to” zawieszamy?

     Polubienie

    • widzianezekwadoru 8 grudnia, 2019 / 2:13 pm

     Niestety mam wrażenie, źe mój blog jest komuś nie na rękę. Nie mam zamiaru robić z siebie jakiego opozycjonistę przez duże O ale .. Link do każdego wpisu udostępniałam na swojej stronie Fb. Nie było problemu z tym aż do wtorku minionego tygodnia. Od wtorku Fb zawiesił mi taką możliwości choć z swego profilu na nim wciąż mogę korzystać. Co ciekawe kopiuje na niego wpisy innych użytkowników Fb o wiele bardziej kontrowersyjne niż moje wypowiedzi na moim blogu i to jest ok. Dlaczego o tym pisze? Być może ktoś kontroluje mojego blogu i zgłosił go jako naruszający fejsbukowe standardy. Być może i Twoje komentarze są właśnie w ten sposób moderowane. Nie wiem, nie mam żadnych dowodów tylko spostrzeżenia. Decyzja zatem o dalszym komentowaniu zależy od Ciebie.

     Polubienie

    • Andrzej Rawicz (anzai) 8 grudnia, 2019 / 3:23 pm

     Nigdy nie zakładałem konta na szajsbuku, bo wiedziałem jakie to dziadostwo dla ubogich. Ale założono mi aż trzy 😀 Na niektóre nawet wchodziłem (korzystając z innego konta) i podejrzewam, że to co piszesz jest prawdopodobne. Jest tylko jedno ale … Po wpisaniu komentarza na Twoim blogu nie dzieje się nic, tak jakby komentarz poszedł w PiSdu. Po wkopiowaniu kolejnej kopii otrzymuję informację, „że wykryto duplikat”. To by wskazywało, że problem jest banalny i do naprawienia na poziomie administracyjnym. Nie wiem, czy sprawdzasz spamy i czarne listy, albo chociażby zmieniasz hasła? To jest już trzecia taka sytuacja i zapewne kłopotliwa dla nas obu … proponuję więc na razie zawiesić blogowanie.

     Polubienie

    • widzianezekwadoru 8 grudnia, 2019 / 5:30 pm

     FB używam tylko do kopiowania mojego bloga. Cześć moich polskich znajomych czyta go wlasnie za pośrednictwem FB. To tak na marginesie.
     Na blogu na początek zmieniłem hasło. Mam nadzieję, źe to coś poprawi.

     Polubienie

    • Andrzej Rawicz (anzai) 8 grudnia, 2019 / 6:16 pm

     Mogę Cię pocieszyć. Też mi ktoś/coś robi psikusy, np. blokując wejście do systemu. Chciałbym Ci coś poradzić, ale już kilkakrotnie pytałem, czy wchodzisz na panel administracyjny, aby moderować komentarze, czy usuwać spamy, i nigdy nie odpowiedziałeś.

     Polubienie

    • widzianezekwadoru 8 grudnia, 2019 / 6:35 pm

     Wydaje mi się, źe panel administracyjny wyglada inaczej w zależności od systemu operacyjnego. Ja używam sprzętu Apple. Nie mam opcji na moim iPadzie ani moderowania, sprawdzania folderu spam. Nie mam po prostu takie go folderu. Powiem natomiast, źe mam a raczej miałem dwie opcje logowania. Jedna bezpośrednio przez WordPress, druga przez Google. Gdy logowałem się przez Google, rzeczywiście panel administracyjny dawał mi opcje spamu, usuwania, moderowania, itd. Niestety z jakiego powodu teraz nawet gdy loguje się przez Google jestem przekierowywany do konta WordPress w jego wyglądzie jaki oferuje Apple. Innymi słowami panel administracyjny wyglada kompletnie inaczej bez możliwości usuwania czy moderowania komentarzy. Próbowałem parokrotnie logować się przez Google sądząc, że wreszcie uda mi się uzyskać wejście do oryginalnego panelu. Niestety nic z tego nie wyszło. Może i jest jakaś inna możliwość ale wszystko co próbowałem i próbuje kończy się w ten sam sposób. Dlatego sądzę, źe być może system Operacyjny Apple nie wspomaga wordpressa w Tobie znanej postaci. Mogę się oczywiście mylić.

     Polubienie

    • Andrzej Rawicz (anzai) 8 grudnia, 2019 / 7:46 pm

     Rodzaj sprzętu faktycznie ma wpływ na wygląd tego co się wyświetla na ekranie, ale zawsze powinno być takie okienko [wersja na komputer] którym można przywrócić wygląd do potrzebnego. Największy wpływ na wygląd ma jednak przeglądarka internetu, bo ona faktycznie oferuje różne usługi.
     Jeżeli nie możesz logować się do swojego bloga to należy do adresu URL dodać: /wp-admin , czyli … /widzianezekwadoru/wp-admin
     Wtedy powinno pojawić się okno do wstawienia loginu i hasła. To jest uniwersalne wejście z każdej przeglądarki i z każdego sprzętu.
     Zakładam, że skoro wstawiasz nowe posty to jednak jakieś dojście do panelu administracyjnego masz.
     W zależności od systemu operacyjnego każdą sesję po nietypowym zalogowaniu najlepiej zakończyć wylogowaniem, bo w ten sposób unika się problemów z blokowaniem.

     Polubienie

 6. szarabajka 5 grudnia, 2019 / 9:30 pm

  Jest tak tragicznie, że każdy kto atakuje opozycję, może i nieudolną (ja tak nie uważam – co w sumie może zrobić?) wspiera PiS i basta.

  Polubienie

  • widzianezekwadoru 5 grudnia, 2019 / 11:03 pm

   Sam nie wiem czy opozycja robi ile może. Na mój rozum jest to wciąż zbyt mało. Czekam na lidera, który zdominuje tą opozycyjną bylejakość i mam nadzieje, że to nie będzie jednak Tusk. Póki co wszystko kojarzy mięsie z bryndzą.

   Polubienie

 7. Andrzej Rawicz (anzai) 7 grudnia, 2019 / 6:58 am

  PS. Tym razem ps na początku, bo ten komentarz niżej w cudzysłowie od wczoraj wprowadzałem kilka razy, ale się nie pojawiał … może nie lubi Jaruzelskiego?

  ” …Czasami najwyżsi funkcjonariusze państwa nie korzystają ze swoich uprawnień i wybierają mniejsze zło. Takim przypadkiem był Jaruzelski, mógł utopić Polskę we krwi, a zginęło tylko kilkanaście osób. Nie mamy pełnej wiedzy na temat międzynarodowej sytuacji z lat 2015/16, dlatego trudno postawić konkretną diagnozę. Ale faktem jest, że skoro pani Prezes była na zaprzysięganiu sędziów, a myślała, że to bankiet, to i pewnie teraz nie bardzo wie, gdzie jest i po co … Smutne i żenujące to w sumie …”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s