Ballada o krysztale

Od dwóch miesięcy kryształowy Marian wodzi wodza i prezesa w jednej osobie za nos. Miał zrezygnować po powrocie z wymuszonego urlopu. Widać podczas odpoczynku przeglądnął papiery będące w jego posiadaniu i doszedł do wniosku, że ma wystarczajaco dużo argumentów aby pokazać wszystkim partyjnym i rządowym oficjelom środkowy palec.

Marian miał szczęście bo odkrycie jego działalności nałożyło się z kampanią wyborczą, która pozwoliła mu na zrobienie z prezesa balona. Kaczyński próbował zatem, razem ze swoimi specjalistami od odwracania uwagi, zamieść banasiowe oszustwa i nadużycia pod dywan. Skala szamba była jednak zbyt duża.

Gdy nowy marszałek Senatu wyraził chęć przeprowadzenia rozmowy z szefem NIKu, strach wkradł się w szeregi komitetu centralnego partii. Banaś to nie byle Pięta, którego można było przepędzić na zbity pysk. To najbliższy współpracownik, który zapewne wie to i owo. Łatwiej było zatem zacząć kampanie oczerniania Tomasza Grodzkiego, nowego Marszałka Senatu. Wyglada na to, że i ona zakończy się fiaskiem a ostatnia próba sprokurowana przez niejakiego Guzikiewicza to wręcz kompromitacja. Donosiciel przekształcił nazwisko Tomasza Grodzkiego a zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wysłał do nieistniejącego biura. Typowo członek, dosłownie i w przenośni, rządzącej partii.

Bezczelność kryształowego Mariana osiągnęła szczyt gdy zdecydował się zarekomendować komisji sejmowej swoich zastępców. Od tego momentu absurd goni absurd. Wszyscy w partii czekają na dyspozycje wielkiego wodza. Komisja zatwierdza banasiowych karabinieri, premier odwleka przeczytanie raportu abwery na temat Banasia. On też ma pełne portki, nie tylko przed prezesem ale i przed Banasiem bo w NIKu zgromadzili trochę brudów na Pinokia. Każdy czeka co zrobi prezes prezesów.

Doszło wreszcie do spotkania zainteresowanych stron. Wyszedł z tego niezły kryminał. Kaczyński przyciągnął na nie pierwszego policjanta, który notabene też ma podejrzaną przeszłość. Banaś podejrzany o kontakty z mafią, prezes i brudny glina, niezły zestaw. Pokrzyczeli na szefa NIK a po spotkaniu ogłosili, że oczekują rezygnacji sutenera z zajmowanej pozycji.

Widać Marian nie zamierza składać broni. Czyżby początek końca?

32 myśli w temacie “Ballada o krysztale

 1. szarabajka 29 listopada, 2019 / 8:46 am

  Nie mam już za grosz zaufania do tego państwa. Czy o to chodziło pisowcom? My się zajmiemy haraczem z was ściąganym, a wy się zajmujcie swoimi sprawami i nie zawracajcie na d. Banaś to tylko trybik w tej skorumpowanej machinie.

  Polubione przez 1 osoba

   • szarabajka 29 listopada, 2019 / 4:47 pm

    Jakim sposobem? Przecież rząd z demokratycznego wyboru pochodzi, a nie od Banasia. Ci, co wybrali ten rząd mają w nosie wszelkie afery.

    Polubione przez 1 osoba

    • widzianezekwadoru 29 listopada, 2019 / 5:59 pm

     No ale jeśli Banaś a jakieś cuchnące kwity na Pinokia? Wtedy Mateusz będzie miał problem wizerunkowy. A jak Maniek ma papiery na Jarka? To PiS straci poparcie w ciągu nocy. Niezłe jaja.

     Polubienie

    • szarabajka 29 listopada, 2019 / 9:05 pm

     Straci poparcie u kogo? Przecież nie u swoich wyborców. Kurski im wytłumaczy, wespół z Rydzykiem, że to prowokacja, kampania oszczerstw i tanie tam dyrdymały, a oni uwierzę.

     Polubienie

    • widzianezekwadoru 29 listopada, 2019 / 11:28 pm

     Kurski z Rydzykiem. Tu masz racje. Przyklejeniem do Radia Maryja i TVP niewiele jesteśmy w stanie wytłumaczyć.

     Polubienie

 2. sagula 29 listopada, 2019 / 10:14 am

  Banaś to człowiek z marmuru i żelaza, a ten maluch mu głupio wygraża! 😀

  Polubione przez 1 osoba

 3. Andrzej Rawicz (anzai) 29 listopada, 2019 / 11:33 am

  Banaś przesadził na każdym etapie swojego CV. Dla PiS-u liczy się ktoś, kto ma haki w życiorysie, bo można go trzymać na smyczy. Ale gdy ktoś ma tych haków za dużo, to nie wiadomo kto za jaką smycz ciągnie. Wiadomo jednak kto pociągnie PiS na dno … To będzie nie Banaś, ale pazerność. Młode wilczki już się szykują na ucztę … 😉

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 29 listopada, 2019 / 2:40 pm

   Chciwość to matka niejednego spektakularnego upadku. Ten zbliżający się, mam nadzieje, będzie chyba największym w naszej najnowszej historii.

   Polubienie

 4. whengirltravels 29 listopada, 2019 / 12:22 pm

  Gdyby nie faszyści z konfederacji, to właściwie możnaby świętować… na razie po cichutku…

  Polubienie

 5. Stanley Maruda 29 listopada, 2019 / 3:25 pm

  Prezes chce by Marian odszedł, a Marian prezesowi pokazuje język. Ale jak znam życie, to niebawem do Mariana zapukają smutni panowie w garniturach i ze stołka ściągną go w kajdankach, bo woli prezesa się nie odmawia! 🙂 Kryształ pękł 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 6. jotka 29 listopada, 2019 / 5:17 pm

  Bardzo jestem ciekawa jak ten serial sie skończy…

  Polubienie

 7. spzd 29 listopada, 2019 / 5:42 pm

  hahah juz drugi raz jest info o petncjalnej dymisji, ciekawe jak tym razem sie skonczy

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 29 listopada, 2019 / 6:07 pm

   Chyba wszyscy pójdą siedzieć. 😂😂😂. Jak minęła podróż powrotna? I jak tam z szanowną krtanią?

   Polubienie

   • spzd 29 listopada, 2019 / 6:10 pm

    Przelot koszmar suche ciepłe powietrze powodowało kaszel, potem już lepiej było, okazało się ze to jeszcze zapalanie tchawicy jest, zakaz mówieni, łóżko, sterydy… bajecznie 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s