Oprócz

Mieszkanie w górach, z dala od miasta ma ta właśnie przewagę, że w sytuacji jak obecna, związana z podwyżkami cen, jestem z dala od tego całego zamieszania. W środę byliśmy w Cuence na naszych, raz na dziesięć dni zakupach. Wieczorem pan prezydent ogłosił swoje plany. Już w czwartek rano drogi były zablokowane przez taksówkarzy i właścicieli wszelkiego rodzaju busów. Nie wybieram się do Cuenki bo wyrosłem już z tego typu niezdrowej ciekawości. Nasz Słowak, który niespodziewanie zjechał wcześniej, jednak nie mógł wytrzymać i pognał na swojej motorynce do miasta. On w przeciwieństwie do nas uwielbia być w centrum każdej sytuacji. Czego zamieszkał z dala od miasta, sam do dzisiaj nie potrafi na to pytanie udzielić odpowiedzi.

My, wykorzystując piękna pogodę poszliśmy na przechadzkę po okolicznych górach. Teren mało znany i z daleka od tras turystycznych. Można się pozachwycać widokami i nacieszyć panującą dookoła ciszą.

Oderwać się od rzeczywistości, która gdzie nie spojrzysz wszędzie jest zniechęcająca to dla nas najlepsza metoda na spokój wewnętrzny. A gdy do tego dojdą te widoki to już tylko mam w głowie słowa piosenki Maanamu „Oprócz”. Oprócz drogi szerokiej, oprócz góry wysokiej, oprócz kawałka chleba, oprócz błękitu nieba nic mi więcej nie potrzeba.

Lewy dolny róg to mój paluch w obiektywie.😂

Te promienie zobaczyłem dopiero na zdjęciu.

37 myśli w temacie “Oprócz

 1. jotka 5 października, 2019 / 6:09 am

  Masz rację, drzewa sie nie kłócą, ptaki nie złorzeczą, gdy jedziemy do lasu, to dusz odzywa i to jest balsam na całe zło tego świata.
  Cudne widoczki:-)

  Polubione przez 2 ludzi

  • widzianezekwadoru 5 października, 2019 / 7:21 pm

   Widoków będzie więcej. Czuje podobnie do Ciebie. Te nasze waśnie codzienne i ten wszechobecny zły duch medialny nie pozwala na spokojne życie pośród naszego gatunku. Cieszę się, że uciekłem od tego hałasu.

   Polubienie

 2. szarabajka 5 października, 2019 / 9:32 am

  Pięknie, naprawdę pięknie. Te widoki powinni opodatkować 🙂
  A paluch całkiem, całkiem 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 5 października, 2019 / 7:23 pm

   Paluch niewątpliwie pokazowy.😂😂. Proszę nie poddawaj żadnych pomysłów Leninowi bo gotów mnie rzeczywiście opodatkować. 😂😂

   Polubienie

 3. Stanley Maruda 5 października, 2019 / 11:19 am

  Naprawdę piękny masz ten paluch! 🙂 Jeszcze trochę i z części ciała ułożę całość 🙂 Sorki za tą głupawkę! 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 4. Tatul 5 października, 2019 / 3:19 pm

  Co tam benzyna jak nóżki zdrowe i chcą nosić po takich cudnych miejscach

  Polubione przez 1 osoba

 5. stopociechblog 5 października, 2019 / 9:20 pm

  Sprawdzałam oferty podróży w Twoje strony. Ekwador niebotycznie drogi. Popatrzę i poczytam u Ciebie na blogu. Dzięki Marku

  Polubione przez 1 osoba

 6. mokuren 6 października, 2019 / 2:07 am

  W przepięknej okolicy mieszkasz. Takie widoki to rzeczywiście balsam dla duszy.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Andrzej Rawicz (anzai) 6 października, 2019 / 7:43 am

  Przyłączę się do ogólnego chóru – widoki piękne … paluch też. 😉

  PS. Tego palucha mogę Ci usunąć w taki sposób, że zobaczymy to co było pod paluchem! Jeszcze jedna uwaga, zdjęcia są fantastyczne, ale w tej dużej rozdzielczości strasznie topornie przewijają się na małych lapkach, tabletach, palmtopach, itp. Najlepsza rozdzielczość to ok. 640×488, wtedy każdy system operacyjny i sprzęt (nawet z ub.w,) „łyka” to bez trudu. W każdym razie nie powinno to przekraczać 1080×720.

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 6 października, 2019 / 2:51 pm

   Jestem kompletnym ignorantem w dziedzinie fotografii. Używam iPada do robienia zdjęć a potem je ściągam z aplikacji fotos do blogu. Nie daje mi to możliwości zmiany rozdzielczości. Być może jest jakaś opcja przy wykonywaniu zdjęć iPadem ale tego tez nie wodze. Nie wiem nawet jaką rozdzielczość w tej chwili używam. Sam wolałbym ją zmniejszyć bo proces wprowadzania zdjęć do bloga zajmuje mi mnóstwo czasu, stąd ograniczam się do maksymalnie czterech.
   A palucha obciąć sobie nie dam. 😂😂😂😂

   Polubienie

   • Andrzej Rawicz (anzai) 6 października, 2019 / 3:08 pm

    Rozdzielczość można ustawić praktycznie na każdym sprzęcie fotografującym, ale nie warto tego robić, bo w przypadku konieczności wykonania zdjęć o większej rozdzielczości nie ma czasu na to, aby przywrócić poprzednie ustawienia. Jak chcesz to pokombinuj, wystarczy poszukać w okienku [Ustawienia], albo [Narzędzia].
    Prostsza metoda to skopiowanie do jakiegoś programu graficznego, może to być systemowy [Paint], albo [Gimp] i tam zmniejszenie. Te zdjęcia są w rodzdzielczości 3264×2448.
    Nie proponowałem obcięcia palucha, ale odkrycie tego co on zakrył, są takie metody. 😉

    Polubione przez 1 osoba

    • widzianezekwadoru 6 października, 2019 / 10:32 pm

     Będę musiał spróbować z tymi ustawieniami bo importowanie zdjęć do bloga przy moim „świetlnym” internecie zaczyna być męczące. Być może przy mniejszej rozdzielczości będzie mi z tym łatwiej.
     Ciekaw jestem możliwości usunięcia palucha. Mam takich zdjęć więcej. Zatem co mam zrobić aby ci umożliwić usunięcie może nie z tego zdjęcia ale z innej foto przykładu mojej niefrasobliwości. 😃

     Polubienie

    • Andrzej Rawicz (anzai) 7 października, 2019 / 9:21 am

     Manipulowania ustawieniami bym nie polecał, bo to zmusza do dodatkowych czynności. Łatwiej skorzystać z prostych programów obróbki zdjęć, no. „Painta” zainstalowanego w każdym sprzęcie.
     Poza tym – co sprawdzałem! – większość szablonów w „WordPressie” ma możliwość 2-biegunowej regulacji rozdzielczości. Trzeba wyedytować post ze zdjęciami, najechać kursorem na zdjęcie i podświetlić je (w PC-tach i lapkach prawy przycisk myszy), wtedy nad zdjęciem pojawi się znak [- +], i to jest to. 😉
     Z tym paluchem to nie jest takie proste, raczej nie da się odtworzyć powierzchni większej niż 8-10%. To zdjęcie, które proponujesz mi do obróbki powinno być opublikowane przed u Ciebie, i po u mnie. To jest warunek używanego oprogramowania.

     Polubione przez 1 osoba

    • widzianezekwadoru 7 października, 2019 / 6:06 pm

     Jeśli masz ochotę opublikować to u siebie w celu poznania metody to sam byłbym ciekaw.
     Sprawdzę swój szablon i zobaczę co mi się uda znaleźć. Powiem Ci tylko, że te wszystkie szablony choć wyglądają tak samo to ustawienia dla apple i pecetów różnią się. Tak czy inaczej będę próbował.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s