Cyrk na Wiejskiej czy wiejski cyrk?

Po raz pierwszy miałem okazje wysłuchać Sławomira Nitrasa. Generalnie, poza kilkoma nazwiskami, słabo znam opozycje. Niczym specjalnym się nie zapisała w mojej pamięci. To wystąpienie było jednak majstersztykiem. Szczególnie ta jego cześć mówiąca o moralności aktualnie rządzących. Po kompromitującym sposobie w jakim odszedł ze stanowiska były marszałek, PiS powinien być pozbawiony prawa wystawienia swojego kandydata. Słusznie zauważył Sławomir Nitras, o czym zapewne wszyscy wiedzą, lecz to musi być powtarzane w kółko Macieju aby dotarło do ludu, że posłowie powinni się zastanawiać nad odpowiedzialnością zwykłego posła, który pociąga za wszystkie sznurki.

Pełniący obowiązki marszałka Ryszard Terlecki, na próżno próbował uciszyć Nitrasa starając się go skompromitować płytkimi uwagami. Skompromitował w ten sposób siebie i swoje ugrupowanie, jeśli można kogoś w nim jeszcze ośmieszyć. Gdy padło jego nazwisko z mównicy, Jarosław Wszechwładny, mało nie dostał apopleksji próbując coś tam wyartykułować. Cokolwiek to było, musiało brzmieć jak ostrzeżenie dla Terleckiego, bo ten upodobał sobie zabawę z wyłączaniem Nitrasowi mikrofonu.

Żal na to wszystko było patrzeć. To przecież nasi reprezentanci. Na fotelu marszałka siedział gość, który mógłby grać w filmach grozy bez żadnego makijażu. Próbował zatem wystraszyć przemawiającego posła, jednak bez skutku. Prymitywne nawiązywanie do wykształcenia potwierdza w moim przekonaniu tylko wątpliwą przydatność Terleckiego w Sejmie.

Kuchciński w trakcie swojego sprawowania funkcji marszałka, łamał i naruszał wielokrotnie przepisy i prawo. Mówił o tym poseł Nitras. Dopiero jednak rozpasanie z lataniem skończyło jego karierę. Widać z tego ewidentnie, że dla ludu łamanie zasad współżycia nie ma większego znaczenia. Lud się buntuje gdy złodziej staje się bezczelny w sprawach finansowych.

Na koniec pomyślałem sobie, że jednak opozycja popełniła błąd wystawiając na funkcje marszałka swoje kandydatki. Z góry było wiadomo, że PiSmaki głosować będą na zasadzie kupą mości panowie. Biorąc to pod uwagę trzeba było zgłosić kandydaturę….Jarosława Kaczyńskiego. Tak czy siak to on będzie rządził a nie jakaś Witek. Niech wreszcie wystąpi przed szereg i weźmie na siebie odrobine odpowiedzialności. No i oczywiście chciałbym zobaczyć te miny tej nawiedzonej bandy. No kogo by wtedy głosowali na swojego pana i władcę, co prawda zgłoszonego przez opozycje, czy na kandydatkę zgłoszoną przez samego kinga? Podejrzewam, że Jaro by stchórzył, bo tchórzostwem cuchnie od niego aż tutaj.

20 myśli na temat “Cyrk na Wiejskiej czy wiejski cyrk?

Dodaj własny

 1. A ja jestem już na etapie głupawki. W porównaniu z tym buractwem śp.Lepper był rodem z Wersalu. Przemówienie nowej pani marszałek wbijające w fotel: proszę o współpracę, bo obrazić mnie nie jesteście w stanie, to mogą jedynie osoby, które szanuję. Coś z tym stylu. I to…ta pani…marszałek jest naprawdę głęboko przekonana, że jest gołębicą pokoju.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Dla mnie to przede wszystkim szczyt pychy i braku kultury, uwagi marszałka w stosunku do posła były niedopuszczalne, jak mamy uczyć młodzież szacunku do innych i kultury sporu?
  Poza tym, miałam wrażenie, że to, co mówiła nowa marszałek do posłów, pasowało najpierw do członków PiSu…

  Polubienie

 3. Obrady sejmu śledziłem poprzez radio TokFM, przełączyłem się na TVN24 dopiero, gdy głos zabrał Nitras. To było dobre przemówienie chociaż szkoda, że Nitras nie potrafił wytłumaczyć dlaczego wniosek na Kidawę Błońską uzasadnia negatywnymi opiniami odwołanego marszałka i krytyka rządu PiS.
  Podoba mi się pomysł wystawienia Kaczyńskiego na marszałka, ale podejrzewam, że JK w ostateczności byłby w stanie przyjąć tę funkcję, bo chociaż jest nygusem, to wie, że odpowiedzialności na tym stanowisku nie ma, a do końca kadencji 2-3 posiedzenia, których nawet by nie musiał prowadzić.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Może źle odczytuje sytuacje. Mam jednak wrażenie, że Kaczyński jako jednostka nie cieszy się specjalnym uznaniem nawet po stronie jego wyborców. Myśle, że gdyby rzeczywiście przejął funkcje marszałka to PiS straciłby w sondażach. Tak jak to było gdy przegnał Marcinkiewicza. Może się mylę.

   Polubienie

   1. Też nie twierdzę, że mam 100% racji. Ale wydaje mi się, że na funkcji premiera wymagane są kwalifikacje „twarde” (wiedza zawodowa), a marszałek to kwalifikacje „miękkie”, czyli współpraca z ludźmi. I tu masz rację, Kaczyński nie ma ani jednego, ani drugiego, ale zawsze może się spuścić, np. na wicemarszałkinie … 😉

    Polubienie

 4. Na szczęście to już niedługo i PiS zostanie pozbawiony władzy, powsadzany do więzienia jak zapowiada pan Schetyna i odesłany do niepamięci bo przecież naród wie kogo wybrać powinien-nieprawdaż ? Też uważam ,że pan Nitras jest człowiekiem niedocenianym . Walczy, walczy o jakąś pozycję a jednak wciąż obsadzają go w skeczach kabaretowych.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

sudeckie klimaty

we also dare to dream

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

%d blogerów lubi to: