Wszystko w głowie.

Pogoda ostatnio nie sprzyja aktywności na zewnątrz. Ciężko przewidzieć czy uda się zaliczyć dzień bez deszczu czy też nie. Trawa dalej nieskoszona bo robotnik kończy to co zaczął u sąsiada. Może jutro.

Nadrabiam zatem zaległości czytelnicze. Mam parę pozycji, które czeka na mój nastrój. Zbierałem się do ich przeczytania kilkakrotnie jakoś jednak nic z tego nie wychodziło. Wymagają one bowiem odpowiedniego nastawienia i przygotowania mentalnego. Nadszedł zatem czas aby sięgnąć po jedna z nich. Na wszelki wypadek wybrałem tę najcieńszą. Autor, nijaki Greg Braden z wykształcenia geolog komputerowy, cokolwiek to oznacza, w pewnym momencie wyruszył w podróż w poszukiwaniu starożytnych mądrości. Zrodziło się z tego wiele książek dotyczących życia i jego znaczenia. Akurat to o czym dość często myślę. Nie chodzi ro specjalnie o rozliczanie czy coś w tym rodzaju. Bardziej mówi on o tym jak reagować na emocje, które nami szarpią, i które definitywnie wpływają na zdrowotną jakość naszego bycia na ziemi.

Zarówno mój ajurwedyjski jak i homeopatyczny lekarz podkreślali wielokrotnie co mogą zrobić ze mną emocje jeśli się do nich nie odniosę.

Czego dzieciaki są bardziej odporne i z rożnego rodzaju chorób wychodzą szybciej? Wbrew pozorom niej estry to tylko związane z ich młodym organizmem. Ich życie emocjonalne jest proste i nieskomplikowane. Nie rozkładają włosa na czworo, biorą życie jakie jest i cieszą się nim każdego dnia. Dorośli tego już nie potrafią. Nadmiar problemów, otaczająca niesympatyczna rzeczywistość wszystko to kreuje huśtawkę nastrojów. Często nam się wydaje, źe coś już jest za nami i mamy to z głowy. Niekoniecznie jednak. Jeśli nie potrafimy zaakceptować tego co nam dokuczyło, tylko odłożyliśmy to gdzieś na bok, to ten problem wróci do nas czy wcześniej czy później ze zdwojoną siłą. A kiedy już wróci, to nie tylko zburzy nam spokój wewnętrzny ale również odbije się na naszym zdrowiu.

O tym właśnie traktuje ta książką zatytułowana „Sekrety zagubionej modlitwy”. Wbrew pozorom nie ma to nic wspólnego z odmawianiem pacierza. Owa tytułowa modlitwa to droga do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Ten zaś ma nam dać radość z życia.

Nie jest to książka dla każdego. Trzeba się odrobinę otworzyć i wyrwać z narzuconego nam sposobu myślenia. Osobiście wierze, że nasze ciało ma zdolności do samouleczenia się, pod warunkiem, że damy mu szanse.

35 myśli na temat “Wszystko w głowie.

Dodaj własny

 1. Spokój wewnętrzny i radość życia to wartości, których najbardziej nam potrzeba. Widzę to w czasie dłuższego urlopu, gdy zaczynam dystansować sie od wielu spraw i naprawdę odpoczywam…

  Polubienie

 2. W pełni podzielam Twoje przekonania, choć już optymizm co do ich prostej realizacji, już nie. Łatwo udzielać takich rad, jak Twoi opiekunowie cielesno-duchowi, kiedy najważniejsi ludzie w Twoim życiu dobrze się mają. Trudno jest o spokój, kiedy coś im zagraża. Trzeba by zobojętnieć. Czy to możliwe?

  Polubienie

  1. Nie myślę, że trzeba zobojętnieć. Sądzę natomiast, że ból i smutek musimy nauczyć się akceptować. Czy wcześniej czy pózniej dopadnie każdego z nas. To miedzy innymi o tym jest ta książka. Nie jestem ani specjalistą, ani znawcą tematu. Nie zamierzam tez nikomu dawać rad bo sam ich nie lubię. Muszę jednak przyznać, że wiele z tego co przeczytałem przemawia do mnie.

   Polubienie

 3. Przeczytałam w swoim życiu tysiące rad, ale gdy przyjdzie nieszczęście, choroba, tragedia nikt spokojny, opanowany nie będzie. Mojej przyjaciółce spalił się dom z powodu zmęczenia materiału, czyli dawno niewymienianego gniazdka. Płakałam razem z nią, a potem siedziałam przy jej szpitalnym łożu, bo dostała zawału. Trudno się dziwić. Spalił się dorobek jej życia, została bezdomną.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ta książka mówi też o empatii. Ja dopiero zaczynam. I zgadzam się, że łatwiej się daje rady. Toteż daleki jestem od czynienia tego. Wierzę jednak, że emocje, jeśli nie nauczymy się ich kontrolować są w stanie zniszczyć nam zdrowie i życie. Zwłaszcza te negatywne.

   Polubienie

 4. To trudny temat. Wierzę w splot przypadków, który wpływa na zdrowie człowieka, i w to, że nadmiar stresu może zniszczyć w człowieku to co najpiękniejsze. W samouleczenie jakoś nie bardzo, bo to byłoby zbyt piękne! Jednak, jeśli zastosujesz, którąkolwiek z rad wyniesionych z tej lektury, koniecznie daj nam znać. Czy działają i czy wpłynęły pozytywnie na Twoje zdrowie.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Nie na temat 🙂
  Miałam w zamyśle napisanie tekstu o bardzo podobnym tytule i aż się ucieszyłam, że mnie ubiegłeś. Ale treść, niestety, miała być inna. Różnie można rozumieć „wszystko w głowie”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

Lance Sheridan

Internationally Published Poet

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

Słowiki nie płaczą

If you were ever in doubt, don't sell yourself short, you might be bulletproof ~~

Co zostało na alei róż...

Jestem swoją myślą, rzuconą w świat, pomiędzy tysiącami innych twarzy. Wyznania depresjonistki z syndromem DDA

Melanż

Mam zakaz chlania, cale szczęście jebie zakazania

heygoodway

blog podróżniczo-lifestylowy

seashelllove

Z miłości do muszelek i niebanalnej biżuterii

Wymiar Zdrowia

Dietoterapia online, konsultacje z dietetykiem przez internet. Indywidualne plany żywieniowe oraz gotowe jadłospis online.

RomanticSugar94

„Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia”. – Rachel Zoe

%d blogerów lubi to: