W świecie paranoi.

Po ostatnich sukcesach przewodniej siły narodu, Komitet Centralny partii podjął jedynie słuszną decyzje o konieczności budowy trasy szybkiego ruchu łączącej Żoliborz z Brukselą. Wstępna faza tego projektu zakłada wyłączenie tej dzielnicy z granic miasta stołecznego Warszawy, w której przestał czas się bezpiecznie przywódca wszystkich Porządnych i Spolegliwych ludzi kraju.

Zgodnie z planem trasa będzie przebiegać przez do tej pory mała znaną miejscowość Brzeszcze. Zadecydowały o tym czynniki ekonomiczne. Nitka łącząca to miasteczko z Warszawą już została oddana do użytku. Pierwsze próby trasy wykazały drobne niedociągnięcia i problemy. Okazało się jednak, że trasa sama w sobie nie budzi zastrzeżeń. Kłopoty jakie zostały zgłoszone głównemu wykonawcy wynikają zdecydowanie z braku doświadczenia kadry kierowniczej to znaczy kierowców. Zgodnie z wytycznymi partii zachodzi potrzeba ponownego ich przeszkolenia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Kadry Kierowniczej na wydziale Kierowca Samochodu.

Trwają już zakrojone na szeroką skale prace związane z ominięciem Warszawy i przekierowaniem autostrady bezpośrednio na Żoliborz. Równocześnie planiści opracowują najkrótsze możliwe połączenie z Brzeszczy do Brukseli. Rozpoznawalność przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich i jej wybór do Parlamentu Europejskiego pozwoli na otrzymanie konkretnych środków pieniężnych z komisji finansów unii.

Nadzór nad całym projektem przejął osobiście Pierwszy Przyzwoity.

Powstaje również nowy plan zagospodarowania przestrzennego Brzeszczy i okolic. Staną się one głównym i bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym na tej trasie. W tym kontekście wróci się również do idei budowy centralnego portu lotniczego. Oryginalnie miał on powstać w okolicach Radomiu. Najnowsze badania wykazują jednak, że z Brzeszczy jest jeszcze bliżej do Afryki i San Escobar. To może być wzięte pod uwagę na najbliższym plenarnym posiedzeniu Biura Politycznego Komitetu Centralnego Partii. Sprawa również zostanie poruszona na nieoficjalnym spotkaniu spolegliwych z Radomia z Pierwszym Przyzwoitym kraju, który w trosce o mieszkańców tego miasta podejmie odpowiednie kroki w celu zrekompensowania strat wizerunkowych przewodniej siły lepszego sortu.

W świecie paranoi wyobraźnia nie ma granic.

20 myśli w temacie “W świecie paranoi.

 1. Stokrotka 29 Maj, 2019 / 3:41 am

  A wiesz że bardzo mi bliska i naprawdę mądra osoba pochodzi i mieszka w Radomiu. ? I nie jest niczemu winna, że jest tak jak jest. I boi się włączyć telewizor bo z tym jej miastem to jest po prostu niewyobrażalny skandal. Najpierw to zniszczono w nim wszystkie zakłady pracy, potem nastapiło jeszcze kilka skandalicznych posunięć jak np. prawie całkowite odcięcie tego miasta z powodu braku połączeń kolejowych, w międzyczasie stwierdzono tam najwieksze bezrobocie w całym kraju i wiele wykształconych osób codziennie rano jedzie do pracy do stolicy…. i w końcu wszyscy sobie jaja robią z jej miasta.
  Na szczęście jest w Radomiu grupa naprawdę mądrych i uzdolnionych osób która się tym wszystkim nie przejmuje i animuje bardzo bogate życie kulturalne tego miasta. Z Radomia pochodzi wiele wybitnych osób – że wspomnę tylko prof. Leszka Kołakowskiego /jego pomnik stoi w centrum/ , wybitnego malarza Rafała Malczewskiego /muzeum jego imienia zawiera wspaniałe zbiory/ czy Tytusa Chałubińskiego i wielu innych jak np. Andrzej Wajda, który to miasto ma wpisane w życiorys.. Ostatnio byłam w Radomiu na Dniach Górskich i z przyjemnością wysłuchałam opowieści Krzysztofa Wielickiego o zdobywaniu najwyższych gór.

  To tylko parę przykładów. Mogłabym bardzo długo pisać jakie jest prawdziwe oblicze Radomia, bo bywam tam prawie każdego miesiąc.
  Pozdrawiam

  Polubienie

  • widzianezekwadoru 29 Maj, 2019 / 1:45 pm

   Rozumiem o czym piszesz. Moi najbliżsi mieszkają w Rzeszowie czyli na Podkarpaciu. Ich poglądy dalekie są od tych, z których znany jest ten rejon kraju.
   Ja nie mam nic przeciwko Radomiu. Mi bardziej chodzi o głupotę tę ludzką naszej władzy. Nie mam nic przeciwko ani miastu, ani jego mieszkańcom.

   Polubienie

 2. Andrzej Rawicz (anzai) 29 Maj, 2019 / 4:28 am

  😀 😀 😀 Doskonałe! Czekam tylko kiedy rozpie…lą się na tej autostradzie z Żoliborza do Unii. Jak wiadomo nowa władza zdemontowała wszelkie bezpieczniki i zapierdziela po kasę budżetową bez hamulców … wystarczy poczekać.

  Polubione przez 2 ludzi

 3. szarabajka 29 Maj, 2019 / 7:11 am

  W sumie to mnie już nic nie zdziwi. Brzeszcze, czy Włoszczowa, jeden kit. Jedna czy dwie wdowy Gosiewskie, co za różnica ? 😉

  Polubione przez 1 osoba

 4. Stanley Maruda 29 Maj, 2019 / 1:31 pm

  Ja ze swej strony proponuję by trasa owa prowadziła z Żoliborza nad jakieś urwisko i by w nią wpadło to kacze kurw**ko 🙂 Zrymowało się 🙂 Kto wie, może z czasem Parlament Europejki przeniosą z Brukseli do Brzeszczy 🙂 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. Stanley Maruda 29 Maj, 2019 / 1:32 pm

  Niby napisałeś ten wpis do śmiechu,ale pamiętaj że dla poje*anego wpisu nie ma rzeczy niemożliwych i nie takie cyrki są w stanie robić 🙂

  Polubienie

 6. Ultra 1 czerwca, 2019 / 6:52 pm

  Popatrz, jak Twoja fantazja okazała się samą prawdą. Ha, ha obrazek jak z Matriksa.
  Serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 1 czerwca, 2019 / 7:23 pm

   Czyż tak nie brzmiał dziennik telewizyjny dawno, dawno temu w czasach słusznie minionych.
   Miłej niedzieli.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s