W świecie paranoi.

Po ostatnich sukcesach przewodniej siły narodu, Komitet Centralny partii podjął jedynie słuszną decyzje o konieczności budowy trasy szybkiego ruchu łączącej Żoliborz z Brukselą. Wstępna faza tego projektu zakłada wyłączenie tej dzielnicy z granic miasta stołecznego Warszawy, w której przestał czas się bezpiecznie przywódca wszystkich Porządnych i Spolegliwych ludzi kraju.

Zgodnie z planem trasa będzie przebiegać przez do tej pory mała znaną miejscowość Brzeszcze. Zadecydowały o tym czynniki ekonomiczne. Nitka łącząca to miasteczko z Warszawą już została oddana do użytku. Pierwsze próby trasy wykazały drobne niedociągnięcia i problemy. Okazało się jednak, że trasa sama w sobie nie budzi zastrzeżeń. Kłopoty jakie zostały zgłoszone głównemu wykonawcy wynikają zdecydowanie z braku doświadczenia kadry kierowniczej to znaczy kierowców. Zgodnie z wytycznymi partii zachodzi potrzeba ponownego ich przeszkolenia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Kadry Kierowniczej na wydziale Kierowca Samochodu.

Trwają już zakrojone na szeroką skale prace związane z ominięciem Warszawy i przekierowaniem autostrady bezpośrednio na Żoliborz. Równocześnie planiści opracowują najkrótsze możliwe połączenie z Brzeszczy do Brukseli. Rozpoznawalność przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich i jej wybór do Parlamentu Europejskiego pozwoli na otrzymanie konkretnych środków pieniężnych z komisji finansów unii.

Nadzór nad całym projektem przejął osobiście Pierwszy Przyzwoity.

Powstaje również nowy plan zagospodarowania przestrzennego Brzeszczy i okolic. Staną się one głównym i bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym na tej trasie. W tym kontekście wróci się również do idei budowy centralnego portu lotniczego. Oryginalnie miał on powstać w okolicach Radomiu. Najnowsze badania wykazują jednak, że z Brzeszczy jest jeszcze bliżej do Afryki i San Escobar. To może być wzięte pod uwagę na najbliższym plenarnym posiedzeniu Biura Politycznego Komitetu Centralnego Partii. Sprawa również zostanie poruszona na nieoficjalnym spotkaniu spolegliwych z Radomia z Pierwszym Przyzwoitym kraju, który w trosce o mieszkańców tego miasta podejmie odpowiednie kroki w celu zrekompensowania strat wizerunkowych przewodniej siły lepszego sortu.

W świecie paranoi wyobraźnia nie ma granic.

20 myśli na temat “W świecie paranoi.

Dodaj własny

 1. A wiesz że bardzo mi bliska i naprawdę mądra osoba pochodzi i mieszka w Radomiu. ? I nie jest niczemu winna, że jest tak jak jest. I boi się włączyć telewizor bo z tym jej miastem to jest po prostu niewyobrażalny skandal. Najpierw to zniszczono w nim wszystkie zakłady pracy, potem nastapiło jeszcze kilka skandalicznych posunięć jak np. prawie całkowite odcięcie tego miasta z powodu braku połączeń kolejowych, w międzyczasie stwierdzono tam najwieksze bezrobocie w całym kraju i wiele wykształconych osób codziennie rano jedzie do pracy do stolicy…. i w końcu wszyscy sobie jaja robią z jej miasta.
  Na szczęście jest w Radomiu grupa naprawdę mądrych i uzdolnionych osób która się tym wszystkim nie przejmuje i animuje bardzo bogate życie kulturalne tego miasta. Z Radomia pochodzi wiele wybitnych osób – że wspomnę tylko prof. Leszka Kołakowskiego /jego pomnik stoi w centrum/ , wybitnego malarza Rafała Malczewskiego /muzeum jego imienia zawiera wspaniałe zbiory/ czy Tytusa Chałubińskiego i wielu innych jak np. Andrzej Wajda, który to miasto ma wpisane w życiorys.. Ostatnio byłam w Radomiu na Dniach Górskich i z przyjemnością wysłuchałam opowieści Krzysztofa Wielickiego o zdobywaniu najwyższych gór.

  To tylko parę przykładów. Mogłabym bardzo długo pisać jakie jest prawdziwe oblicze Radomia, bo bywam tam prawie każdego miesiąc.
  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Rozumiem o czym piszesz. Moi najbliżsi mieszkają w Rzeszowie czyli na Podkarpaciu. Ich poglądy dalekie są od tych, z których znany jest ten rejon kraju.
   Ja nie mam nic przeciwko Radomiu. Mi bardziej chodzi o głupotę tę ludzką naszej władzy. Nie mam nic przeciwko ani miastu, ani jego mieszkańcom.

   Polubienie

 2. Ja ze swej strony proponuję by trasa owa prowadziła z Żoliborza nad jakieś urwisko i by w nią wpadło to kacze kurw**ko 🙂 Zrymowało się 🙂 Kto wie, może z czasem Parlament Europejki przeniosą z Brukseli do Brzeszczy 🙂 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

transcendentphoto.com

professional photography - going beyond ordinary limits

mamamyslicielkahome.wordpress.com/

O macierzyństwie. O książkach. O życiu.

Balladeer's Blog

Singing the praises of things that slip through the cultural cracks

Work and travel

My work and travel. Chcesz coś zmienić? Może zmień wszystko!

arek nowakowski

wordpress.com

The Biveros Effect

To Travel is to Live

U stóp Benbulbena

pocztówki z Irlandii

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

%d blogerów lubi to: