Awaria na pokładzie

Zgodnie z oczekiwaniami Panama, okazała się najtrudniejszą częścią naszego lotu. To właśnie tam zmienialiśmy samoloty. Widać wciąż trwa jakiś alarm antyterrorystyczny bo to małe lotnisko zostało podzielone na części. Dla odlatujących do kraju marzeń wszystkich Ziemian wydzielono kilka bram odlotowych. Przed nimi kolejne prześwietlanie bagażu oraz każdego pasażera. Nie ma znaczenia czy to tranzytowy podróżnik czy taki, który wsiada na samolot w Panamie i przed chwila przeszedł już przez te wszystkie urządzenia bezpieczeństwa przed wejściem w strefę odlotów. Wszyscy jak jeden mąż jeszcze raz razem z bagażem podręcznym do prześwietlenia. Przecież na lotnisku w strefie bezcłowej można kupić bombę, karabin maszynowy, podręczny granat, przenośną wyrzutnie rakietową czy inną broń masowego rażenia i nigdy nie wiadomo co takiemu nawiedzonemu, lecącemu do Stanów strzeli do głowy. Na wszelki wypadek parę ekstra promieni rentgenowskich, tak dla pewności i sprawa załatwiona. Zapomniałem dodać, że ta kontrola wymaga ściągnięcia obuwia. Ponoć bramy przez, które przechodzi delikwent nie są dostatecznie dokładne.

Nasz samolot przyleciał na czas ale tłok był z odlotami i przetrzymali nas chwile na płycie zanim udostępnili nam rękaw. Szukamy naszej bramy. Jest. Mamy około czterdzieści pięć minut. Pędem w stronę wskazanego miejsca. A tam kolejka jak za mięsem w czasach słusznie minionych. Wiadomo bez nas nie odlecą. Trochę jednak człowiek czuje się jak domowy bomb majsterkowicz.

Rozglądasz się dookoła ludzie wsiadają lecąc w różnych kierunkach bez tego całego cyrku. Żadnego dodatkowego sprawdzania przy lotach do Europy, Ameryki Południowej czy w innych kierunkach. No cóż na samolot do Stanów pchają się sami terroryści. Na kogo nie spojrzysz wygląd ma podejrzany, twarz śniada na czole napis drukowanymi literami, Jestem Członkiem ISIS, czy jak tam nazywa się to państwo pełne terrorystów.

Pomimo tych wszystkich podejrzeń nikogo o dziwo nie cofnęli. To było najbardziej zaskakujące. Może dobrze, że wśród kontrolujacych zabrakło prezydenta USA wtedy pewnie nikt by nie wlazł na samolot. Zdziwiło mnie również, że na lotnisku zabrakło muru na wzór tego jaki chce na granicy z Meksykiem. Myśle, że to poważne niedopatrzenie i pewnie rząd panamski będzie się musiał z tego wytłumaczyć.

No ale ja tu tak obśmiewam zacnego prezydenta a tymczasem okazało się, że jego ostrożność i dbanie o nasze bezpieczeństwo było i jest słuszne. Gdy wreszcie nasz odrzutowiec został odprawiony, ruszył z grubej rury w kierunku pasa startowego. Po chwili jednak zatrzymał się. Po kolejnych paru minutach przemówił kapitan. Jakieś światełka w kokpicie nie chciały zgasnąć i trzeba było wracać do bramy. Technicy mieli wszystko sprawdzić. Po około dwóch godzinach radosna wiadomość, to nie była bomba ani nic w tym rodzaju po prostu awaria systemu chłodzenia. Coś tam wymienili i już z powrotem na pas startowy. W sumie ucieszyłem się, że to na przykład nie odpadło jakieś skrzydło czy inny element lotny bo wtedy następne przesiadka i kolejna kontrola bo przecież nigdy nic. Ile wiadomo.

Zastanawiałem się dlaczego ludzie czekają do ostatniej chwili z wejściem na poczekalnie przy branie odlotowej zamiast odwalić to i mieć święty spokój później. No i zdałem sobie sprawę, że jak już przejdziesz przez tę kontrole toś bracie uziemiony. Chce ci się na ten przykład do kibla, sorry trzeba wyjść na zewnątrz i potem kolejna kontrola. Ludzie czekają zatem do ostatniego momentu by oddać nadwagę i wtedy już na spokojnie walą na spotkanie z agentami od bezpieczeństwa.

Polecam zatem lot do USA każdemu kto lubi sceny krew w żyłach mrożące. Hm chyba coś mi się pokręciło, polecam raczej tym z poczuciem humoru.

39 myśli w temacie “Awaria na pokładzie

 1. Stokrotka 23 Maj, 2019 / 4:17 am

  No faktycznie – same atrakcje…
  A dla mnie kiedyś największą lotniczą atrakcją było lądowanie w Dakarze – to wtedy gdy leciałam do Buenos Aires…
  🙂

  Polubienie

  • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 12:22 pm

   I moje lądowanie tym razem nie należało do najlepszych. Nałogi skutki w Newarku dość mocno wiało. Ale mam to już za sobą.

   Polubienie

 2. Ewa (Ind) 23 Maj, 2019 / 4:24 am

  Podobnie jest z lotami do Australii.
  A wyobraź sobie, że przez bramkę trzeba przejść jak się przylatuje tranzytowo do Dohy albo Dubaju. Bo nie wiadomo co niebezpiecznego się zabrało z samolotu.

  Polubienie

  • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 12:25 pm

   No widzę, że Ferdków Kiepskich jest więcej na tym świecie. A na poważnie, myślę, że tu chodzi o eskalację strachu. Terrorystów jest chyba więcej w polityce niż działających poza nią. Najlepszym przykładem Twój jenerał co to z porażką pogodzić się nie umie.

   Polubienie

   • Ewa (Ind) 23 Maj, 2019 / 1:37 pm

    Chyba masz rację. Ze strachu przed terrorystami godzimy się na, nie zawsze potrzebną, inwigilację. Dla własnego bezpieczeństwa.

    Polubienie

    • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 6:39 pm

     Szczerze mówią jestem przekonany, że w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o kreowanie strachu. A ten nasz Ferdek to jest w tym specjalistą. Myśle tez, że państwo w tej formie jaką obecnie mamy przechodzi kryzys, politycy próbują ten trend odmienić. Żyją przecież z narodu i państwa.

     Polubienie

 3. jotka 23 Maj, 2019 / 5:42 am

  Ja to się nasłuchałam historii i problemach z bagażem, w ogóle nie pali mi sie do latania…

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 12:26 pm

   Pewnie bym tez tyle nie latał. Do dzieci jednak trzeba samolotem i do rodziców tez nie mam innego wyjścia. Latać zatem muszę.

   Polubienie

 4. szarabajka 23 Maj, 2019 / 9:25 am

  Dla takiego materiału na notkę warto by było i cofnąć się do tego kibelka 🙂 Może druga kontrola (podejrzany typ!) jest jeszcze bardziej ekscytująca i ściąga się nie tylko buty? 😉
  Mniej śmieszne jest to zatrzymanie startu maszyny. Prawdziwego powodu i tak nie podadzą, bo po co im panika albo, co gorsza 🙂 zwrot biletów. Jednak te może życzenia nie były takie całkiem od czapy, więc nadal trzymam kciuki.

  Polubienie

  • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 12:34 pm

   Myślałem o tym Szarabajko. Jakoś ci kontrolerzy (rki) nie wyglądali zachęcająco do bardziej konkretnej kontroli.
   Widziałem taki filmik. Małżeństwo przechodzi kontrole. Pogranicznik pobieżnie obracaj faceta. Do kobitki jednak się przyłożył dość ostro. Piersi przewalcować po czym zabrał się do niższych partii pchając łapy gdzie się da. Oburzony mąż nie wytrzymał i zaczął protestować. Na co żona jeszcze bardziej oburzona do męża: pozwól panu wykonywać jego obowiązki.😂😂😂

   Polubienie

 5. Stanley Maruda 23 Maj, 2019 / 9:33 am

  Nie ma co, podróż masz wyjątkową 🙂 🙂 A terrorysta to też człowiek, tylko czasem lubi porządnie się rozerwać 🙂 Gorzej gdy rozrywa się w raz z samolotem 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 12:40 pm

   Macie teraz powodzie. Gdyby tak zalało całe Twoje miasto (tfu) i jedynym ratunkiem byłby helikopter. To co wtedy byś zrobiła? Oczywiście jest to pytanie ekstremalne. Ja wierze w przeznaczenie, jak dziś mam być mój dzień ostatni to nic nie pomoże.

   Polubienie

   • sagula 23 Maj, 2019 / 12:42 pm

    Marku w helikopter bym wsiadła, ale nie w samolot, który leci 10 km nad ziemą! Po katastrofie smoleńskiej boję się jeszcze bardziej. U mnie nie ma powodzi na szczęście i świeci slońce. Pozdrawiam 🙂

    Polubienie

    • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 12:48 pm

     Tez mam fobie ale pomaga mi wiara w przeznaczenie.
     To życzę aby dalej pogoda Ci dopisywała. I ja pozdrawiam

     Polubienie

    • sagula 23 Maj, 2019 / 12:49 pm

     Zimny maj w Polsce i czekam na słoneczko.

     Polubienie

 6. stopociechblog 23 Maj, 2019 / 11:11 am

  Ty to się nalatasz, naoglądasz świata, obyczajów, przygód zaznasz. Ja jedynie czasem do stolicy udam się do mojej córeczki, koniec przemieszczania, chyba że to spokojne pomykanie toyotką do pracy liczy się

  Polubione przez 1 osoba

 7. ulotnechwile870674553 23 Maj, 2019 / 12:22 pm

  Pomyśl sobie iż nie dość że biegam boso, to jeszcze jestem obmacywana przy każdym wylocie. Nieważne, że przez kobiety, ale to nie jest specjalnie komfortowe.

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 12:46 pm

   Obmacują przeważnie gdy maszyna coś tam pokaże. Tak czy inaczej to podwójne kontrolowanie jest dla mnie tylko i wyłącznie chęcią spowodowania w nas strachu. Jak wiesz strach jest jednym z ważniejszych czynników manipulowania ludźmi. To wszystko tomwymyslmbardziwjnpolitykow niż konkretnego zagrożenia.

   Polubienie

   • ulotnechwile870674553 23 Maj, 2019 / 12:56 pm

    Obmacują bo nie wolno mi przechodzić przez bramki. Oprócz swojego paszportu, muszę mieć specjalne zaświadczenie, po to właśnie aby przez nie nie przechodzić i aby mnie nie potraktowali paralizatorem, oraz paszport kardiowertera. Latamy oba😁

    Polubienie

    • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 12:58 pm

     No to masz trochę inną sytuacje. Nie zazdroszczę zatem latania. Czasami jednak nie ma wyjścia.

     Polubienie

   • Ewa (Ind) 23 Maj, 2019 / 1:26 pm

    Kobietom zawsze bramki piszczą. Znaczy fiszbiny w biustonoszu. Jak nie piszczy, to maszyna zepsuta. Nawet mnie ochroniarz z Okęcia nauczył jak trzymać ręce, żeby skaner oszukać.

    Polubienie

    • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 6:35 pm

     A dobrze wiedzieć. Jak będzie kontrolerską tempo prostu będę miał biustonosz pod ręką. 😂😂😂😂

     Polubienie

 8. Ultra 23 Maj, 2019 / 3:56 pm

  A ja Twój opis przeczytałam i pomyślałam, że dobrze wyszło z tą kontrolą, skoro dostarczyła sporo uśmiechu, tak zabawnie ją opisałeś. Niesamowite jest to, że na lotnisku można kupić karabin i granat, więc nie ma co się dziwić, że ktoś jednak to kupi. Może gdyby więcej wyobraźni miał człowiek, to nie produkowałby broni, która zabija.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 23 Maj, 2019 / 7:11 pm

   Słuszna uwaga, nigdy nie wiadomo kto i co kupi. Widziałem nawet kopie Rudego z napisem Blondyn. Chyba chodziło o tego amerykańskiego Donka albo cuś. 😂😂😂.
   Zanim skonam ze śmiechu to jeszcze pozdrowię serdecznie.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s