Cel odgórny

Wszystko już zapewne zostało powiedziane o strajku pracowników oświaty. Nie będę zatem się powtarzał. Otrzymałem natomiast w poczcie zgrabny wierszyk w temacie i nim się postanowiłem podzielić.

Źródło.http://facebook.com/pokojnauczycielski

26 myśli na temat “Cel odgórny

Dodaj własny

 1. Problem polega na tym, że matołowi najlepsze szkoły nie pomogą. Ani też najlepsi nauczyciele. Mało mamy obecnie przykładów? Ludzie którzy legitymują się dyplomami ukończenia najlepszych uczelni w kraju. O absolwentach uczelni Rydzyka nie mówię, bo to nie jest żadna uczelnia, tylko kuźnia kretynów. Szczerze mówiąc nie pamiętam, aby szkoła uczyła kreatywności, a samodzielnym myśleniem niewielu może się pochwalić. Skłonni jesteśmy raczej do bezkrytycznego przyjmowania prawd narzuconych, bez dociekania i analizy faktów. Skąd to się wzięło? Czy nie ze szkoły przypadkiem? A taki kompletny dysonans umysłowy jak wiara jednocześnie w teorię ewolucji i to, że pierwszych ludzi stworzył Bóg? Czy to można uznać za normalne i zdrowe, jak się nad tym zastanowić? To tak w skrócie. Moje wątpliwości mają znacznie szerszy zasięg 😀

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ja rownież sądzę że miejsce religii nie jest w szkole a katecheta to żaden nauczyciel. Niestety kościół nie pojmuje tego i pcha się tam gdzie nie jest jego miejsce wykorzystując ciemnotę ludu i chciwość obecnej władzy.
   Problem mnie i bardziej uzdolnionych istnieje wszędzie tak jak i problem lepszych i gorszych nauczycieli. W Stanach po którejś tam klasie zaczynają grupować dzieciaki. Ci najzdolniejsi w określonych dziedzinach i przedmiotach dostają się do klas o rozwiniętych programach. U tych najsłabszych stara się znaleźć zainteresowania zawodowe. Wyglada to ładnie. W praktyce jednak juz jest inaczej.
   Nie wiem jak przesiewać i odrzucać złych nauczycieli. Gdzieś ktoś pisał, że kurator preferuje lizusów bardziej niż oddanych uczczeniu. To tez jest chore.
   Problemów jest wiele. Tak czy inaczej aby przyciągnąć dobrych nauczycieli to trzeba ich odpowiednio wynagradzać a to obecnie jednak nie ma miejsca.

   Polubienie

   1. Fakt. Problem w tym że rządzący strzelają sobie w stopy. Ogłosili że w Polsce jest taki dobrobyt, że teraz każdy chce zarabiać więcej. Jak dadzą nauczycielom to na ulice wyjdą inne grupy zawodowe…. A ja czekam tylko aż ten cholerny PiS szlag trafi bo marnują ten kraj.

    Polubione przez 1 osoba

 2. Wszystko w wierszyku jest prawdziwe, poza tym, że krówki dostaną kaskę z budżetu, o ile w ogóle coś dostaną, bo negocjatorów od rolnictwa mamy teraz cienkich, jak szczypior.

  A na osłodę, choć odbiegając od tematu 😉 kupiłam wnusi na Zajączka dwie czekolady pod nazwą Ekwador. Nie znam ich, ani firmy, ale tak z sympatii wzięłam dla kraju, który gościnnie przyjął mego krajana.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Wezmą Was głodem…Pomyślałam, żeby przejść na strajk włoski (Strajk włoski – forma strajku aktywnego polegająca na wykonywaniu przez pracowników obowiązków służbowych w sposób skrajnie drobiazgowy, co powoduje blokadę działania zakładu w sposób zbliżony do strajku pasywnego). Formę trzeba by dopasować do oświatowych realiów, ale przynajmniej pensja by nie przepadała.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

seashelllove

Z miłości do muszelek i niebanalnej biżuterii

Wymiar Zdrowia

Dietoterapia online, konsultacje z dietetykiem przez internet. Indywidualne plany żywieniowe oraz gotowe jadłospis online.

RomanticSugar94

„Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia”. – Rachel Zoe

Księga Myśli

Cytaty, cytaty w formie graficznej, myśli, sentencje, aforyzmy, książki, ciekawostki. Daj się zainspirować.

skowron pisze

małą cząstka mnie / little part of me

. . .

love each other like you are the lyric and they are the music

Banter Republic

It's just banter

Yelling Rosan Blogi

is award free one

cocinaitaly

comida italiana

tylnymi drzwiami do raju - Mauritius

kopalnia wiedzy o Mauritiusie, informacje, ciekawostki, anegdoty

Galopujący major

Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono

babateam

Z przymrużeniem oka.

more eco and less stress

aby iść swoją drogą

Atropa Belladonna Von Coup

reader , writer , poet , person .

Kino na oko

Recenzje, Fakty i wiele innych...

%d blogerów lubi to: