UFO w dolinie.

Dzialka, na której powstał nasz dom nie jest płaska, jak to zwykle bywa w górach. Z jednej strony jej krawędź wyznacza droga, a z drugiej rzeka. Między drogą a rzeką jest pewnie z pięćdziesiąt metrów różnicy w pionie jeśli nie więcej.

Po drugiej stronie szlaku wodnego znajduje się już teren chroniony bez możliwości budowania na nim. Nie ma też opcji zwiedzania go bo jest bardzo stromo. Nawet jeśli ktoś chciałby się tam powinąć to trzeba mieć na to pozwolenie.

Spokoju i ciszy nic więc na nie zagłusza, no może poza wnuczką naszych sąsiadów z prawej strony, która przechodzi przez okres domagania się wszystkiego za pomocą donośnego krzyku.

Drogi przelotowej tez nie mamy, a większość znikomego ruchu to zwykle mieszkańcy. Po drugiej stronie rzeki już tylko dziewicza przyroda, nagie skały, różnorakie drzewa i nic więcej.

Z małym wyjątkiem. Otóż podobno nawiedzają tą okolice UFO. Moi sąsiedzi, ci z wnuczką często wieczorem siadają na ławce przed domem i obserwują niebo. To już emeryci, zatem czasem siedzą, jak pogoda dopisuje, nawet bardzo długo. Często widzą na niebie coś co się zatrzymuje nad ich głowami by po chwili nagle ruszyć z nieprawdopodobną prędkością.

Sam mam w tym zakresie różne przemyślenia. Wydaje mi się, że istnieje jakiś alternatywny świat i być może jak w nim cywilizacja. Być może nawet wiedzą o naszym istnieniu tyle, że nie spieszy im się aby się z nami skontaktować, co wcale mnie nie dziwi. Tak czy inaczej kiedyś niespodziewanie po drugiej stronie rzeki nagle rozbłysło światło. Powtarzam to teren chroniony, bez dróg, bez możliwości wspinania.

Miałem na podorędziu akurat aparat i oto co wyszło na zdjęciu.

I co o tym myślicie?

38 myśli na temat “UFO w dolinie.

Dodaj własny

 1. Myślę, że sroka musiała komuś ukraść jakieś sreberko i ono odbijało światło:-)
  Ale w alternatywny świat też wierzę, jak to kiedyś pięknie powiedziane zostało w filmie, którego nazwy już nie pamiętam „gdybym w kosmosie nie było innych ludzi, byłoby to niesamowite marnotrawstwo przestrzeni”.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Słuszna uwaga, nie pomyślałem o tym. Z moim internetem te zdjęcia tak długo się ładują, że z tego powodu rezygnuje z ich umieszczania. Al przy okazji zamieszczę takie zwykle zdjęcie tego co mam przed oczami.
   Cześć mnie mówi, że coś innego we wszechświecie istnieje, cześć jest sceptyczna, czyli sam nie wiem.🤷‍♂️

   Polubienie

 2. Świat jaki odbieramy naszymi zmysłami jest tylko naszym światem, w rzeczywistości inaczej widzą go inne zwierzęta wyposażone w inny rodzaj zmysłów. Niektórym zwierzętom, np. ptakom, nie mogą dorównać nawet najlepsi specjaliści z zakresu mydycyny:
  https://kopalniawiedzy.pl/golab-radiolog-patolog-nowotwor-piersi-obrazowanie,23524
  Podobnie jest z psami, które nie tylko potrafią wykryć zmiany nowotworowe u swojego pana, ale mogą też powstrzymywać rozwój choroby.
  Pszczoły potrafią zakodować przebytą drogę do pożywienia kwiatowego i bezbłędnie przekazać to wszystkim swoim członkom społeczności.
  Ryby potrafią wyczuć drgania i dźwięki z odległości nawet kilkudziesięciu kilometrów. Można by tak wyliczać dalej, ale przecież nie o to chodzi.
  Światło jest wielką tajemnicą, bo bez światła przestaje istnieć otaczająca nas rzeczywistość. Czy to co zarejestrowałeś to UFO? Raczej nie, bo na domach obok pojawiły by się jakieś cienie. Ale w UFO, tak jak i w równoległe światy wierzę, skoro poddaje się tej wierze nauka … 😉

  Polubione przez 1 osoba

  1. Być może, że to właśnie jakiś świetlny efekt. Trudno to jakoś wytłumaczyć. Moi sąsiedzi są jednak przeświadczeni, że to byli goście z innej planety. Ze zdjęcia trudno coś jednoznacznie stwierdzić a ja osobiście mam słabość to istot pozaziemskich. Pewnie niczym nieuzasadnioną. 🙂

   Polubienie

 3. W UFO nie wierzę, a odkąd przeczytałam o tych śmieciach wiszących w kosmosie, o rozmaitych szczątkach sputników, o tajnych operacjach i o tym, że wiele mogliby powiedzieć na ten temat wojskowi, to wiem, że nie UFO grasuje w przestworzach. To wszystko dzieło i pozostałości po nie zawsze chlubnej działalności człowieka, niestety.
  Piękna ta stromizna górska, ale szkoda, że wejść nie można. Proszę czasem wrzucić ciekawe miejsca z wędrownych przechadzek po okolicy, z pewnością wiele osób chciałoby je obejrzeć.
  Serdecznie pozdrawiam

  Polubione przez 3 ludzi

  1. Wszystko jest możliwe, zdjęcie niczego jednoznacznie nie potwierdza. W tym przypadku jest to kwestia wiary, wierzymy w to co chcemy wierzyć.
   Okolica naprawdę jest jedyna w swoim rodzaju i przyrzekam co wrzucić w najbliższym czasie.
   Kosmiczne pozdrowienia😃😃😃

   Polubione przez 1 osoba

 4. Kiedyś – i to całkiem niedawno, jeśli brać pod uwagę naszą na ziemi obecność – nie zdawaliśmy sobie sprawy z istnienia kosmosu, a co dopiero z możliwości istnienia obcych cywilizacji. Skąd zatem pewność, że wszystko już znamy, skoro nie znamy dokładnie możliwości naszego mózgu, nie potrafimy leczyć niektórych chorób, ba! nawet z utylizacją własnych śmieci mamy problem! Sądzę jednak, iż gdyby w kosmosie istniała inna – wyższa cywilizacja, a musiałaby być lepiej rozwinięta od naszej podejmując takie podróże – to pewnie poznała nas na tyle, że jakiekolwiek kontakty nie wchodzą w grę. Zazdroszczę Ci jednak widoków!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Dla tych widoków pogodziłem się nawet z trzęsieniami ziemi.
   Nie mam oczywiście pojęcia czy coś tam, gdzieś tam w kosmosie istnieje oprócz nas. Lubimy tego typu rzeczy w ten sposób tłumaczyć. Myśle też, że wielu z nas jest zmęczonych naszą cywilizacją stąd pewnie ta irracjonalna tęsknota za innymi istotami. Przecież nawet, jeśli istnieją, to nie mamy pojęcia czy są lepsi od nas.🤷‍♂️

   Polubione przez 1 osoba

 5. Ciekawy temat i od zawsze ludzkość obserwowała niebo, bo może gdzieś tam istnieje planeta zamieszkała. Ciekawe kto stawiał piramidy i budowle Majów, bo chodzą słuchy, że kosmici pokazywali nam jak mamy na tej Zemi zyć. Są malowidła kosmitów też i freski!

  Polubione przez 1 osoba

 6. Przyjmijmy jako tezę, że u Was już są. Czy można zatem prosić o reportażyki z kolejnych odwiedzin i poczynań istot poza ziemskich? Przetrenujesz na nas i będziesz doświadczonym reporterem dla National Geographic lub czegoś podobnego

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Ty to Marku w ciekawym miejscu żyjesz. Dziękuję za to zdjęcie, mogłam zobaczyć jakie masz tam widoki, tereny. Pięknie Chyba jesteś szczęśliwy na tym kawałku ziemi? Skoro wierzę w Boga a nie widziałam go, to dlaczego mam nie wierzyć w istnienie innych światów, istot.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Bardzo fajne spostrzeżenie. To cześć bycia otwartym. A mnie się tutaj podoba coraz bardziej i będę wnioskował o wprowadzenie obowiązkowego polskiego w szkołach. Pewnie nie przejdzie, chyba będę musiał przysiąść do hiszpańskiego. 😱

   Polubione przez 1 osoba

 8. Od dawna ziemia jest odwiedzana przez różne rasy obcych. Potwierdzenie takich informacji wprowadziło by zwykłych ludzi w panikę z powodu bezradności. Ruznica naszej a ich cywilizacji jest tak wielka że możemy czuć się jaskiniowcami. >

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: