Amerykańskie mistrzostwa świata

Jak zwykle o tej porze roku już od kilku lat na moim blogu pojawia się wpis dotyczący Super Bowl. Domyślam się, że impreza ta chociaż znana z nazwy, kibiców w Polsce nie ma zbyt wielu. Super Bowl to jednak, pod względem oglądalności, jest najważniejszą imprezą sportową w USA. Kończy się nim sezon futbolu amerykańskiego, który trwa od września a jego zwieńczeniem jest finał rozgrywek. Dwie najlepsze drużyny z dwóch różnych konferencji wyjdą na przeciw siebie by dać Amerykanom moment zapomnienia od bieżących problemów.

Sam pojedynek będzie trwał tylko godzinę, ale przedmeczowe historyjki dotyczące poprzednich meczów, zawodników występujących w dzisiejszym spotkaniu, ich drogi życiowej pełnej przeszkód i wiele innych analiz ekspertów, zajmie cały dzień w telewizyjnej ramówce tego dnia.

Amerykanie jak kraj długi i szeroki spotkają się na tak zwanych Super Bowl parties, które są już ich tradycją. Piwo lać się będzie ostro, pomieszane z chipsami i innym tanim jedzeniem. Dzisiaj nic nie jest ważne bo oto wieczorem poznamy mistrza świata w tej dyscyplinie sportu. A jakże, mistrza świata. W Stanach przed telewizorami zasiądzie tysiące kibiców i jeszcze więcej na całym świecie. Nawet ci, których sport mało interesuje z zapartym tchem przyglądać będą się reklamom w trakcie pojedynku, które trzymane są w sekrecie do czasu transmisji. Byle kto reklamować się nie może, koszt bowiem jest zawrotny i sięga kilku milionów dolców za minutę. Reklamy będą miały oczywiście specjalny charakter często bardzo zabawny. Jak każdego roku prym wieść będą dwie największe firmy piwne czyli Budweiser i Coors oraz walczące o amerykański rynek Pepsi i Coca Cola.

Będzie wciąganie flagi, będzie bardzo patriotycznie a hymn zaśpiewa zapewne ktoś znamienity. Tak się robi show.

W przerwie meczu oczywiście uznani artyści, nie mam pojęcia kto w tym roku, dadzą koncert marzeń z setkami statystów podrygujących w rytm muzyki. Te dwadzieścia minut osłodzi życie paniom domu, które w tym dniu na swoich chłopów totalnie liczyć nie mogą.

W tym roku naprzeciw siebie staną Patrioci z Nowej Anglii i zespół Rams z Los Angeles. Ta pierwsza drużyna to bezsprzecznie najlepszy zespół ostatnich piętnastu lat. Z dokładnością niemal zegarka meldują się w finale tych rozgrywek. Opuścili je kilka razy ale i tak pod względem występów w ostatnich latach są nie do pobicia.

Nowa Anglia to część stanu Massachusetts, którego największym miastem jest Boston. Nowy Jork i Boston nie przepadają za sobą. Prawdziwy kibic z Nowego Jorku dzisiaj murem będzie po stronie zespołu z Los Angeles. Nie inaczej będzie ze mną. Zawsze byłem fanem drużyn z Wielkiego Jabłka i zawsze moim największym wrogiem były drużyny z Bostonu. Będę trzymał dzisiaj kciuku za Rams, którzy nie są faworytem. To jednak sport a w nim wszystko jest możliwe.

10 myśli w temacie “Amerykańskie mistrzostwa świata

 1. thaftaniuk 3 lutego, 2019 / 6:22 am

  Ja się pasjonuję obecnie pucharem Włoch (mecze można oglądać w TV naziemnej), ze względu na robiących tam furorę Polaków. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 3 lutego, 2019 / 1:36 pm

   Dzisiaj u mnie rządzi USA. Jestem wielkim kibicem ichniego futbolu. Al dzisiaj też będę oglądał Milan z Romą, bo Piątek rzeczywiście robi niesamowitą robotę. 😃🙂😀

   Polubienie

 2. Stanley Maruda 3 lutego, 2019 / 7:16 am

  O Super Bowl wiem tylko tyle że jest corocznym wielkim świętem amerykanów, bo już o samej dyscyplinie, zasadach gry czy rozgrywkach nie wiem nic… Nie znam ani jednej drużyny… Inna sprawa że interesuję się głównie kopaną i skokami narciarskimi… No i na siatkarki chętnie popatrzę,ale to już nie z przyczyn sportowych 🙂 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 3. jotka 3 lutego, 2019 / 2:35 pm

  Jadąc w siną dal słuchaliśmy radia, a tam o super bowl właśnie – w Ameryce jak coś już robią to na 200 %, to trzeba przyznać…

  Polubione przez 1 osoba

  • widzianezekwadoru 3 lutego, 2019 / 2:59 pm

   Muszę im to przyznać, że nigdzie nie widziałem widowisk zrobionych z takim rozmachem. A to przecież tylko lokalna dyscyplina sportu. Potrafili jednak zainteresować nią cały świat. Ekwador będzie przeprowadzał bezpośrednią transmisję.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s