Tylko dla dorosłych


Każdy język jak świat długi i szeroki ma swoim słownictwie słowa powszechnie uważane za obraźliwe czy niecenzuralne lub, jak niektórzy wolą, wulgarne. Wiele z tych słów niesie w sobie, kiedy są wypowiadane, określony ładunek emocjonalny, ukazując nasz stosunek do czegoś lub kogoś. Są jednak wyrazy, których używamy niemal machinalnie, bo to taki przerywnik myślowy. W języku angielskim takim słowem jest właśnie „fuck”, który jest popularnym określeniem stosunku seksualnego. Powiedzenie w stosunku do czegoś lub kogoś, że jest fucking np. funny oznacza, żę jest wyjątkowo śmieszny albo bardzo śmieszny lub też, uwaga to wchodzę w zakazane rewiry naszego języka, kurewsko śmieszny. Słowa „fuck” lub „fucking” mogą rownież ukazywać złe emocje i w takiej postaci nie wróżą temu do kogo zostały skierowane niczego dobrego. Czy komuś udało się ostatnio obejrzeć jakąkolwiek produkcję hollywoodzką bez tych wyrażeń? Wątpię. Pomimo oporów rożnych środowisk „fuck” stało się słowem, zapewne pod względem częstotliwości używanym przez wszystkich, wszędzie i w różnych okolicznościach, najcześciej. Przede wszystkim jednak jako przerywnik, swoisty, bezkrytyczny łącznik, który z braku lepszej opcji i aby utrzymać płynność wypowiedzi, wypływa z ust mówiącego, niezdającego sobie często nawet sprawy, że właśnie go tam wkomponował.

A jak jest u nas? Czy komuś przychodzi na myśl inne słowo niż „kurwa”? Nie sądzę. Określenie oryginalnie oznaczające kobietę o niczym nieskrępowanych inklinacjach łóżkowych stało się niespodziewanie właśnie takim polskim „fuck”. Jak Polska długa i szeroka „kurwuje” każdy. Na wszystko, na każdego, bez przyczyny aby dodać sobie powagi i z wielu innych powodów. „Kurwa” niekoniecznie jednak musi cokolwiek oznaczać czy reprezentować stan ducha mówiącego. Może być takim zwykłym przerywnikiem słownym dla zachowania płynności wypowiedzi. „Kurwa” to jednak słowo niecenzuralne i wulgarne bez względu na okoliczności jego użycia. Stąd jego użycie w środkach masowego przekazu pozostaje niewyobrażalne. Podobnie zresztą jak „fuck”. Jeśli jednak jakikolwiek program obwarujemy restrykcjami wiekowymi z dodatkową informacją co do kontekstu audycji, to wtedy już hulaj dusza, piekła nie ma, „fuck” może się lać, tak jakby chodziło o pobicie rekordu Guinessa. Nie wiem czy tak samo jest w Polsce ale nie zdziwiłbym się gdyby taka formuła istniała. Przecież to co amerykańskie w Polsce przeżywa swoisty renesans, nawet jeśli jest mierne. To już jednak wywód na inną okazję.

Polacy to jednak naród wyjątkowo pomysłowy. Skoro coś nie może być „kurewsko” śmieszne to może być zajebiście zabawne. Hm, osobiście gorsze wrażenie robi na mnie słowo „jebać”, od którego przecież pochodzi zajebiście, niż niewinna „kurwa”, ale to tylko moje odczucie. Zatem skoro coś może być zajebiste to i kogoś można na dobrą sprawę „zajebać”, choć to nie brzmi wcale śmiesznie. Chyba, że chodzi o zajebanie śmiechem właśnie.

Odnoszę zatem wrażenie, że zajebiście poważni przedstawiciele naszej władzy postanowili zajebać ilością spraw sądowych, kurewsko popularnego twórcę WOŚP, z sobie tylko wiadomych przyczyn. Oficjalnie mówią o jego wulgaryzmie. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że chodzi o jego zdradziecką mordę, która spać nie daje lepszemu sortowi przeświadczonemu o swojej miłości do zajebiście prawdziwych patriotów.

Nazwałem ten wpis „Tylko dla dorosłych”, tak na wszelki wypadek, żeby się nikt do mnie nie dojebał co w tym przypadku byłoby kurewstwem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Śpiew ptaka

Życie tu i teraz jak śpiew ptaka, który śpiewa po prostu, zawsze.

Der Amateur Photograph

Ein Blog über Optik und Photographie - A blog about optics and photography

Co mi tam....

Poza facebookiem istnieje życie.

Prefiero quedarme en casa

Un blog sobre lo que me gusta escribir

saberblog

sabera myśli zapisane, czyli internetowa ziemia obiecana współczesnego narcyza i lansera

w poszukiwaniu perspektyw

moje bzdury, radości i frustracje

NIEZAPOWIEDZIANA

trochę na wesoło, trochę na smutno

Słowiki nie płaczą

If you were ever in doubt, don't sell yourself short, you might be bulletproof ~~

Melanż

Mam zakaz chlania, cale szczęście jebie zakazania

heygoodway

blog podróżniczo-lifestylowy

seashelllove

Z miłości do muszelek i niebanalnej biżuterii

RomanticSugar94

„Styl to sposób na zamanifestowanie tego, kim jesteś, bez konieczności mówienia”. – Rachel Zoe

%d blogerów lubi to: