Panowie i wasale

Jeżeli ktokolwiek miał jeszcze jakieś watpliwości to po dzisiejszym dniu już nie powinien. Świat coraz bardziej stacza się w kierunku nieuchronnego konfliktu. Oddaliśmy władze a co zatem idzie kontrole nad naszym życiem ludziom pozbawionym skrupułów, którzy w swoim działaniu nie kierują się naszym dobrem lecz swymi partykularnymi i osobistymi interesami. Potęgując napięcie przez ostanie lata wmawiali i wmawiają nam, że wszystko co robią jest dla naszego bezpieczeństwa. Tymczasem zagrożenia z jakimi mamy dzisiaj do czynienia z terroryzmem włącznie to jest wynik ich bezmyślnego a może raczej planowanego działania. Dzisiejsza decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych dotycząca Jerozolimy wpisuje się w ten ciąg działań zmierzających do wywołania globalnego konfliktu. Nie jest tajemnicą, że nasz Wielki Brat jest odpowiedzialny za finansowanie większości wojen, przewrotów, zamachów stanu i temu podobnych pomysłów, zmierzających do wprowadzenia amerykańskiej demokracji na całym świecie. Tak było, tak jest i tak będzie bo lobby przemysłu zbrojeniowego potrzebuje zarabiać pieniądze. Podejmując dzisiejszą decyzję o uznaniu Jerozolimy jako stolicy państwa izraelskiego, Donald Trump zapewne liczy się z możliwością turbulencji na świecie a szczególnie na Bliskim Wschodzie, mało go to jednak interesuje. Jego wybujałe ego i bezkrytyczny narcyzm podpowiedziały mu, że skoro żaden z poprzednich prezydentów Stanów tego nie zrobił to widocznie nie mieli tak zwanych „jaj”. On je przecież ma, problem w tym, źe w nich ulokował się rownież jego rozum. Nie mam watpliwości, że swoją decyzją nie tylko zagroził bezpieczeństwu przeciętnego obywatela USA ale rownież skonfliktował Stany Zjednoczone z resztą światowych mocarstw. Lobby izraelskie na świecie to potężna siła. Jakakolwiek jego krytyka natychmiast spotyka się z podejrzeniem o antysemityzm w czym pomaga oczywiście religia Holocaustu. O mocy i wpływach tej frakcji na politykę amerykańskich prezydentów przekonaliśmy się po raz kolejny. Po internecie krąży setki wypowiedzi przedstawicieli rządu izraelskiego z jego premierem na czele, kto w obustronnych relacjach ze Stanami jest wasalem a kto wydaje polecenia. Podchodziłem zawsze do tego z dystansem i umiarkowaniem. Trump rozwiał moje watpliwości i gdybym chciał stosować retorykę prezesa jedynie słusznej opcji w naszym kraju, to musiałbym określić go jako zdradziecką mordę. To co dzisiaj zrobił nie miało bowiem nic wspólnego ani z dobrem ani z bezpieczeństwem przeciętnego Amerykanina. Wręcz odwrotnie. Może jednak właśnie o to chodzi?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Pisane Kobiecą Duszą

Witryna Internetowa Pisana Kobiecą Duszą*** The website has a google translator

Listy i [inne] brewerie.

"Plus ratio quam vis".

kosmiczne lata

papa was a rolling stone

Pielgrzymi

Z głową w chmurach po bezdrożach

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

%d blogerów lubi to: