Co lub kto następny?

Przedruk tego artykułu z października ubiegłego roku chciałbym zadedykować wszystkim tym, którzy mają jeszcze złudzenia i wierzą w dobrą zmianę. 

Ach, jakie wielkie nieszczęście spotkało kaczystów! Pomimo głośnych, buńczucznych zapowiedzi nie dojdzie na Woronicza do powstania wspaniałej, oddanej we władanie obywatelom Telewizji Narodowej. Nieszczęsna biedaczka umarła, zanim się narodziła! Znakiem tego będzie tak, jak do tej pory było. Dobra zmiana ograniczyła się jedynie do ponownego wyboru przez Radę Mediów Narodowych Jacka Kurskiego na czteroletnią kadencję prezesa Telewizji Polskiej.  Za jego kandydaturą głosowali: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Grzegorz Podżorny. Przeciwny temu wyborowi był tylko Juliusz Braun. Wymieniając nazwiska pierwszych trzech osób, nie mogłem powstrzymać się od śmiechu. Toż oni parę tygodni temu, odwołując Kurskiego ze stanowiska, nie pozostawili na nim suchej nitki. Gdy dowiedzieli się, że flekowanie Kury nie spodobało się Jarosławowi Wszechmogącemu, podwinęli ogony i szybko zmienili zdanie. Jacuś błyskawicznie urósł w ich oczach, wyszlachetniał i stał się odpowiednia osobą na stanowisko prezesa TVP. Czabański – najostrzej krytykujący Kurskiego – zweryfikował swoją ocenę i dostrzegli w nim ( hi, hi ) wizjonera o ciekawej osobowości. Człowieka odważnego, który z racji tego, iż należy zarówno do świata mediów, jak i polityki, zdoła przywrócić misyjny charakter programom Telewizji Publicznej. Kruk i Lichocka rownież cieszyły się z wyboru Kurskiego. W ostatnim czasie nie spotkałem nikogo bardziej od nich żałosnego i obłudnego. Widać osobom wyzutym z godności i wstydu takie zachowanie przychodzi bez trudu. Ludzie z modeliny tak mają. Dla kariery potrafią zmienić swoje zdanie co pięć minut. Ważne jest tylko, żeby ich obecny PAN był z nich zadowolony. I tacy ludzie jak Czabański, Kruk, Lichocka zasiadają i stanowią większość w Radzie Mediów Narodowych! Zgroza! Nędzny ten nasz Naród, skoro nie znalazło się w nim parę osób godnych szacunku i zaufania. Przy takiej Radzie publiczne media nie mają żadnej szansy, żeby stać się wolnymi, niezależnymi i bezstronnymi”. 

I co szanowni oglądacze macie z tej Telewizji Narodowej, oprócz ogłupiającej propagandy partyjnej? Czy jest w niej coś wizjonerskiego? Na szczęście ja nie muszę tego oglądać, ale jeśli ktoś uważa bardziej ordynarnego niż śmiesznego Jana Pietrzaka za osobowość no to ma to, na co liczył. Od tego czasu prezes sprywatyzował na swoje potrzeby tak zwany Trybunał Konstytucyjny. Zarządza nim ktoś Kurskopodobny, kto karierę przedkłada ponad honor. Trolle Kaczyńskiego czyli obecna instytucja o kłamliwej nazwie Trybunał Konstytucyjny konsekwentnie usuwa niewygodnych sędziów. Al i tego im mało. Nadszedł czas na Sąd Najwyższy, który też należy zdławić i przekształcić w program satyryczny Jana Pietrzaka z TVP. Jeżeli ktoś tego nie dostrzega to niech jeszcze raz uważnie przeczyta powyższy felieton z Angory, może dojdzie wreszcie do tych wszystkich to, że ci, którzy dzisiaj skupują wasze głosy, po zdobyciu pełni władzy, jutro odwrócą się od was i zmienią swoje zdanie tak jak Czabański, Kruk i Lichocka. Oni nigdy nie traktowali i nie traktują swój elektorat jako myślących ludzi, lecz jako mięso wyborcze. 

 

Angora Nr.44 (1376) 30 października 2016.Telewizor pod Gruszą – Antoni Szpak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

Na skraju miasta

takie tam obserwacje

%d blogerów lubi to: