Konstruktywna rekonstrukcja

Doczekaliśmy się wreszcie z tak wielką pompą zapowiadanych zmian w rządzie. Z wcześniejszych zapowiedzi wynikało, ze nastąpi jakieś w nim trzęsienie ziemi a skończyło się na kosmetyce. Z dużej chmury mały deszcz jak to mówi mądre przysłowie. Odszedł zatem specjalista od naszych finansów bo i odejść musiał. Nie udało mu wykombinować odpowiedniej ilości kasy na spełnienie obietnic wyborczych musiał zatem ponieść konsekwencje. Nowy czarodziej od wspaniałego rozmnażania pieniędzy postawi zapewne ostro na biotechnologię i może jemu uda się stworzyć drzewo, które będzie rodzić zielone tyle, ze nie liście tylko banknoty. Osobiście mam watpliwości. W tym jednak rządzie mamy już faceta, który z topolą na trabancie będzie próbował doprowadzić do katastrofy lotniczej a raczej udowodnić, ze to nie jest możliwe, zatem wcale mnie nie dziwi próba sklonowania czarodziejskiego drzewka. Pożyjemy zobaczymy. 
Konkretne zmiany nastąpiły za to w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, niemal trzęsienie ziemi. Nigdy bym nie wpadł na to, że mamy tylu pełnomocników rządu, do tylu rożnych spraw. Szefowa odwołała dwóch pełnomocników; jednego do spraw równego traktowania oraz społeczeństwa obywatelskiego a drugiego do spraw Światowych Dni Młodzieży. Czy rząd naprawdę potrzebuje pełnomocnika do spraw równego traktowania i społeczeństwa obywatelskiego? Prezes już dawno posortował nasze społeczeństwo i tego się wszyscy trzymają. Po co nam to stanowisko? Co to znaczy równe traktowanie i społeczeństwo obywatelskie? Założę się o grube pieniądze, że definicja tych zachowań będzie się zmieniać z każdą ekipą rządową. W sejmie mamy ponad czterystu „obywatelskich społeczników” a w senacie stu „równych” senatorów i przypominają mi oni wszystko tylko is społeczeństwo obywatelskie, źe nie wspomnę o sposobie w jaki się traktują. I żeby od razu z tego powodu potrzebny był pełnomocnik przy premierze?  Dla mnie to typowy przykład pozycji, ze jak już gość się nigdzie nie sprawdził to zrobimy z niego pełnomocnika i będzie jak za starych czasów: ” czy się stoi czy się leży gaża się należy”. Podobnie rzecz ma się z innym nawiedzonym pełnomocnikiem do spraw Światowych Dni Młodzieży. Odwołano gościa chyba żeby zyskała na tym powaga zmian konstrukcyjnych w rządzie. Wyglada mi na to, źe za każdym razem jak coś ma się odbyć w naszym kraju to zaraz trzeba będzie powołać pełnomocnika chyba tylko po to żeby zagospodarować kasę z wpływów. Impreza się skończyła ponad miesiąc temu a dopiero teraz odwołano zapracowanego urzędasa. Tym razem szanowny pełnomocnik ma coś do zaoferowania w cyfryzacji gdzie został przeniesiony. Co za skala zainteresowań: od dni młodzieży do cyfryzacji. Zaiste zdolnych mamy ludzi. Nie doczytałem się rownież czy stanowisko owo zostało zlikwidowane czy tez juz trwają przygotowania do następnych Światowych Dni Młodzieży? Nic nie szkodzi, że nie będą one w Polsce. Na koniec zostawiłem sobie nową inicjatywę pani premier czyli centrum analiz rozwojowych ośrodka planowania studiów strategicznych. Że co, przepraszam? No to już jako żywo przypomina mi dyskusje na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiejnocy. No niech tam studiują i analizują w tym centrum byle długo, może przy okazji zostawią nas w spokoju. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

kosmiczne lata

papa was a rolling stone

Pielgrzymi

Z głową w chmurach po bezdrożach

Architektura doświadczeń

Proste doświadczenia i skomplikowana rzeczywistość

notatki na mankietach

mysli szybkie, mysli smiale, wszystkie mysli duze i male...

𝓛𝓾𝓼𝓽𝓻𝓸 𝓬𝓸𝓭𝔃𝓲𝓮𝓷𝓷𝓸ś𝓬𝓲 - 𝓴𝓪𝓵𝓲𝓷𝓪𝔁𝔂

𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝒷𝓎ł𝒶𝓂 𝐸𝓌ą 𝒯𝑜 𝓃𝒾𝑒 𝒿𝒶 𝓈𝓀𝓇𝒶𝒹ł𝒶𝓂 𝓃𝒾𝑒𝒷𝑜 𝒞𝒽𝑜𝒸𝒾𝒶ż 𝒹𝑜𝓈𝓎ć 𝓂𝒶𝓂 ł𝑒𝓏 𝑀𝑜𝒾𝒸𝒽 ł𝑒𝓏, 𝓉𝓎𝓁𝓊 ł𝑒𝓏 𝒥𝑒𝓈𝓉𝑒𝓂 𝓅𝑜 𝓉𝑜, 𝒷𝓎 𝓀𝑜𝒸𝒽𝒶ć 𝓂𝓃𝒾𝑒

Myśli (nie)banalne Joanny

Moje spojrzenie na świat

FacetKA

... bo ktoś musi nosić spodnie!

365 dni w obiektywie LG/Samsunga

365 days a lens LG/Samsung

rymki i nie tylko

Przed wejściem tutaj nie musisz konsultować się z żadnym lekarzem, farmaceutą, a nawet z rodziną, gdyż treści tu zawarte z pewnością nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu i życiu,

Burgundowy Kangur

Zawiłości codzienności

Accordéon et dentelles au jardin

ou les tribulations d'Agathe Balboa de Kwacha

TAKI JEST ŚWIAT

życie to nie bajka

Bursztynka

Cała ja:)

Spisane na kolanie

We and nature

Katie's Planners

Tworzę piękne i minimalistyczne kalendarze, notesy, plenery cyfrowe oraz do druku, także autorskie narzędzia i szablony ułatwiające organizację i wcielanie planów w życie.

sudeckie klimaty

hills and valleys of grassroot creativity

UnstableTrip

Digital Nomad Travel Blog

%d blogerów lubi to: